Olisiko tampereelta soitto seuraa?? olisi mielenkiintoa perustaa jonkin sortin bändi :) eli jos olet noin 15-19 vuotias tamperelainen niin pistäppä viestiä tuleen niin jutellaan lisää :D
Tampere
11
541
Vastaukset
- sekasikiö18v9kk
mitä soitat? oletko mies- vai naispuolinen? ikäsi? musiikkityyli/laji/genre? artisteja keistä olet kiinnostunut?
- jklnm
Oon 18 vuotias poika/mies. musiikki tyylini on pop/rock bändejä joita kuuntelen mm. green day,U2,fall out boy,apulanta... aika laidasta laitaan mut haluisin perustaa pop/rock bändin :)
- ccci-
jklnm kirjoitti:
Oon 18 vuotias poika/mies. musiikki tyylini on pop/rock bändejä joita kuuntelen mm. green day,U2,fall out boy,apulanta... aika laidasta laitaan mut haluisin perustaa pop/rock bändin :)
Oooo meillähän on samanlainen musiikkimaku! Eli joo oon 15 vuotias tyttö Tampereelta. Osaan soittaa kitaraa, ja osaan myös laulaa. Bassoakin osaan vähäsen jaja silleen.
- jklmn
ccci- kirjoitti:
Oooo meillähän on samanlainen musiikkimaku! Eli joo oon 15 vuotias tyttö Tampereelta. Osaan soittaa kitaraa, ja osaan myös laulaa. Bassoakin osaan vähäsen jaja silleen.
Joo hienoo jos jos pystyisit laulaan ja soittaan vaik bassoo?
- 447
Mullakin heräs mielenkkinto. Mitä soitat ite ja meinaatko lähtee covereita vetään vai onko tarkotuksena saada omia biisejä kasaan.
- jklmn
joo eli ite soittelen kitaraa :) olisi tarkotus aluks vetää vähän covereita mut mahollisimman pian omia biisejä :D ja tavotteet on aika korkeella! :)
- ccci-
Joo mä voin soittaa bassoo ja laulaa :--)
- jklmn
Vois yrittää kehitellä sellasen haloo helsinki tyyppisen kokoonpanon :D :)
- ccci-
Sellasta vois alkaa kehittelee juu :) Eli siis tarvittais ainakin rumpali, ja mahdollisesti toinen kitaristi, mut se ny ei oo niin pakollinen, kyllä yhdelläkin pärjää:)
Voitko antaa meseosottees tai jotain jos jutellaan lisää siellä?:D- niina k
jklmn kirjoitti:
joo katellaan mesessä lisää elikkä [email protected]
hehhheee!!! taitaaa olla jo bändi koossa tai sitten ei...mutta anyways ajattelin kirjottaa asun tampereella osaan soittaa koskettimia tai oik seastaan soitin pienoa mutta ei kai se kauheen eriasia oo ja osaan laulaa jonkillaista rupukokemustakin on...hmmm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1728461KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527630Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521623696Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552825Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442071- 1262066
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211811