Tulityövartijan palkka?

lumos

Tulityövartijan palkka?

7

11339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elden är inte lös

      Meillä maksetaan normaalin palkan päälle 4€/h tulityövartioinnista ja koska vartiointia jatketaan 8h työn päättymisen jälkeen niin 2 ensimmäistä tuntia on 50% ja loput 6 100%.

      • ex-vartija

        nyt kun neste kilpilahdessa ajaa koko jalostamon alas seisokkia varten siinä tekee tiliä. 12 tuntisia päiviä 8 3 4 on 15 tunnin palkka, hae ihmeessä sinne on ihan kiva liksa kuukauden duunista.


    • ex-vartija

      vajaa 9 euroa! pk-seudulla vähän enemmän. se kun kuuluu ykköstason palkkaluokkaan TES:sissä, eli alimpaan tietenkin...

    • gökl

      About kymmenen euroa

    • bolsevikk3i

      Eiköhän noi hommat ole täysin ulkoistettu aliurakoitsijoille, jolloin työn tekee viro/puola/moldova/mikälie akselilta tuleva henkilö.

      Tehtävään ei taideta vaatia edes saappaan älykkyysosamäärää? Näillä reaalipalkka siten n. 4€/tunti, kun lasketaan yhteen tehdyt tunnit ja jaetaan maksettavalle euromäärälle.16h päivältä verottomana maksettava päivärahan osuus tässä tapauksessa n. 2e/h ja luonnollisesti mitään sunnuntai- tai viikkolepo-lisiä ei makseta,

      kaverithan tekee vain 7,5h työpäivää, eiks je?

    • Anonyymi

      12eh

    • Anonyymi

      Ai olisiko tulityön jälkivartioinnista pitänyt saada erillinen korvauskin?

      Jouduin kerran teollisuuslaitoksessa oman toimen ohella tulityön jälkivartijaksi, 2h hitsaustyön jälkeen. Oikein paperitkin piti tehdä kolmena kappaleena.
      Ei senttiäkään lisää palkkaa tästä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      46
      2512
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      51
      2058
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      9
      1996
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      51
      1730
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      142
      1488
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1176
    7. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      68
      925
    8. Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää

      Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka
      Maailman menoa
      119
      908
    9. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      67
      906
    10. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      62
      903
    Aihe