Murhaaja hoitajilla

kasaka

Liian iso palkka kun sitä koulutusta käytetään ihmisten tappamiseen siitä on liian monta esimerkkiä parin vuoden sisällä,miksei tähän puututa sillä se on pahempi asia kuin Akt,n laillinen lakko.
Ja muuten sairaanhoitaja tienaa enemmän kuin ahtaaja työtunteihin verrattuna

2

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -

      Osaako joku muuten kertoa, miksi koulua käymällä pitää saada enemmän palkkaa? Koulutettu ihminen ei ole kuitenkaan Suomessa enää mikään harvinaisuus, josta pitäisi maksaa. Koulutus on vain osaamisen pohja ja työkokemus tuo sitten sen osaamisen/ammattitaidon.

    • Sakari Poskiparta

      Niin, yksi sairaanhoitaja on ollut syytettynä murhista... no joo; yksikin on liikaa, mutta tekstistäsi sai sellaisen käsityksen että noita sairaanhoitajia olisi ollut jotenkin enemmänkin syytetyn penkillä.

      Tällä hetkellä on toki käsittelyssä pari muuta murhatapausta, mutta niissä on syytettyinä lähihoitaja sekä perushoitaja, jotka ovat ihan eri ammatteja kuin sairaanhoitaja.


      "Ja muuten sairaanhoitaja tienaa enemmän kuin ahtaaja työtunteihin verrattuna "

      Niin, pointtisi oli mikä? Pitäisikö tienata mielestäsi vähemmän?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1309
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      35
      840
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      586
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      521
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      482
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      15
      482
    Aihe