keksikää mulle joku kiva meikki?

eli mie oon kesällä värjäämässä hiukset valkoseks ja oon itekki muuten vaalea, eli nyt haluisin tietää jotain siroja erillaisia meikkityylejä mitkä käy sen kanssa. tähän asti oon meikannu et laittanu kulmat, sitten ripsiväriä vaan ala ja yläripsiin, käyttäny meikkivoidetta laittanu sitä huuliin. joku vaihtelu ois tosi kiva. !

linkittäkää mulle tänne vaikka kuvia niin pystysin ite vielä kahtomaan tarkalleen et käviskö tollanen mulle,

kiitos (: !
2488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Scarlett Johanssonilla on kivoja luonnollisia meikkejä. Jos sulla on luonnostaan kauniit kasvonpiirteet, niitä kannattaa vain korostaa erilaisilla nude-meikeillä ja kyllä nude-meikki tarkoittaa muutakin kuin peitevoiteen käyttöä :) Älä oikeesti käytä meikkivoidetta huuliin, se näyttää ihan kauheen typerälle :D Sorry...

Tämä on oikein ihana(ei nyt ihan nude), mut ei ehkä noin tummilla kulmakarvoilla:
http://stylebell.files.wordpress.com/2008/05/scarlett-johansson-154.jpg
http://www.marieclaire.co.uk/imageBank/cache/s/Scarlett-Johansson3.jpg_e_78137be33a967c29f10c2b17980b3f17.jpg

Samoin tämä:
http://www.topnews.in/usa/files/scarlett-johansson-Marries-Ryan-Reynolds.jpg

Sit jotain randomeja:
http://fashiontribes.typepad.com/main/images/napoleon_perdis_nude_look.jpg
http://www.choosecrueltyfree.org.au/makeup/colourcaramel.gif
http://www.ayushveda.com/magazine/wp-content/uploads/2008/10/natural-with-make-up.jpg

Eli, kuten huomaat jo pelkällä huulikiillon/punan värillä saa paljon erilaista ilmettä :)

Äänestä
  • en kyllä yhtään tykkää et huuliin vedetään kauheet punat, mutta oli noissa ihan jotain kivaa.. : D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aadasi` kirjoitti:

eli mie oon kesällä värjäämässä hiukset valkoseks ja oon itekki muuten vaalea, eli nyt haluisin tietää jotain siroja erillaisia meikkityylejä mitkä käy sen kanssa. tähän asti oon meikannu et laittanu kulmat, sitten ripsiväriä vaan ala ja yläripsiin, käyttäny meikkivoidetta laittanu sitä huuliin. joku vaihtelu ois tosi kiva. !

linkittäkää mulle tänne vaikka kuvia niin pystysin ite vielä kahtomaan tarkalleen et käviskö tollanen mulle,

kiitos (: !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu