Voisiko joku nainen kertoa oikeasti?

Mikä viehättää jossain väkivaltaisessa luuserirentussa? Miten tuollainen voi olla parempi kuin normaali, rakastava ja uskollinen mies?
18531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ei varmasti ole loppupeleissä parempi, kuten varmaan moni tietääkin kokemuksen jälkeen. Omalla kohdallani hullaannuin alussa avoimuuteen ja lukuisiin lupauksiin, siihen, että tunsin hänen halunsa minua kohtaan.

Kuten edellisen viestin sarjakuvassa, kai se jollain tavalla oli myös tätä "Uskon häneen, rakastan häntä, teen kaiken hänen vuoksensa -hän muuttuu". Tietenkään näin ei käy useimmissa tapauksissa, eikä myöskään minulla. Siinä vaiheessa, kun se huuma ja unelmat katoavat ja silmät näkevät totuuden, onkin jo syvällä siinä itsessään. Omalla kohdallani en voi puolustella itseäni, mutta tiedän ainakin, että opin kantapään kautta. Kai yksi selitys oman tyhmyyden rinnalle on nuoruuden kokemattomuus.

Nyt toivon, että vielä jonain päivänä tapaan miehen, jota saan rakastaa ilman pelkoja. Normaali, rakastava ja uskollinen mies, jolle saisin olla se normaali, rakastava ja uskollinen nainen. Saas nähdä.

Äänestä

Tytöt tykkää pahoista pojista ;)

Onneksi NAISET jotka haluavat vakaampaa suhdetta tietävät paremmin, kuin löyttäytyä sellaisten matkaan.

Äänestä
  • olette sairaita!!!!

    Äänestä

Koska Renttumiehet ottavat aina pohjaan asti. ;)

Ja tytöt tykkäävät samoin. ;)

Äänestä
  • maailma on sairas. Samoin naiset.

    Äänestä

Olen tavannut muutaman miehen, joissa nuo mainitsemasi ominaisuudet olivat. Minä kun en etsi elättäjää enkä kulissisuhdetta, vaan miestä parisuhteeseen.
Sitä minä ihmettelinkin, miksi he eivät vaikuttaneet lainkaan seksuaalisilta! Tarjottiin matkoja, ok-taloja yms. jos olen heidän kanssaan.... mutta sitä tärkeintä - tyydyttävää seksielämää ei lainkaan.
Ei kiitos.

En tiedä väkivaltaisista enkä luusereista, mutta lipevät ukkomiehet kyllä osaavat olla seksuaalisesti kiinnostavia. Ei kiitos, sanon kyllä heillekin.

Äänestä

Kyllä se on ihan henkilöstä itsestään kiinni, jos on ns. pahis nainen niin varmasti pitää näistä kuvaamistasi miehistä. Mutta hyvä ap. naisia on joka lähtöön, älä yritä niitä pahis/kovis naisia vaan lähesty niitä kilttejä naisia.

Äänestä

Väkivaltainen renttu kostuttaa pillun, rakastava ja uskollinen mies ei. Olisitko itse naisen kanssa, jonka seurassa mulkku ei seiso, vaikka mitä tekisit?

Äänestä

pidä rumista lihavista naisista. Miehessä pitää olla särmää että vittu kostuu ;).

Äänestä

Tietenkään en osaa sanoa kuin omasta puolestani, muut voivat olla eri mieltä... mutta siis, ei niissä viehätä mikään.

Miksi ihmeessä ottaa joku ikityötön, väkivaltainen, alkoholistiluuseri, jos toinen mahdollisuus on oikea tasavertainen parisuhde kunnollisen, elämästään vastuun ottavan miehen kanssa.

Äänestä

kun ei kusipäät kiinnosta :D

Äänestä

Siksi kun ne eivät tajua asiaa ennen kun on liian myöhäistä. Edes se ensimmäinen nyrkiniskukaan ei välttämättä vielä riitä kanapäitä herättelemään.

Äänestä

Mun väkivaltaiset luuserirentut ei kiinnosta. Olen mielummin sinkkuna kuin väkivaltaisen luuserirentun kanssa.

Normaali, rakastava ja uskollinen mies on todella paljon parempi vaihtoehto.

Äänestä

Rakastava ja uskollinen mies asuu korvatunturilla. Siksi.

Äänestä

En ole koskaan seurustellut väkivaltaisen luuserin kanssa, hyvä tuuri ehkä? Mutta ei semmoista rakastavaa ja uskollistakaan ole tullut vielä vastaan. Vain niitä itsekkäitä ja ahneita mörököllejä olis tarjolla, siksi sinkkuna varmaan loppuelämä.

Äänestä

nykyaikana tiedä, kenen kanssa on tekemisissä, mutta omakin näkö ja käyttäytyminen ratkaisee, millaiset hyypiöt kiinittää huomion naiseen. Kun ei ole tarjolla hyviä rakastavia ja uskollisia miehiä, niin usein juuri nämä toiset kerovat kuinka täydellisiä ovat.

Äänestä

Itse en ole kiinnostunut väkivaltaisista rentuista, ja en myöskään tunne ketään naista joka haluaisi seurustella kyseisenlaisten miesten kanssa. Ja nyt sitten voisinkin esittää kysymyksen, että mikä juuri niissä "luuserirentuista" kinnostuneista naisista oikein tekee niin kiinnostavia ja haluttavia näiden "kunnollisten miesten" silmissä, kun kerran miehet niin kovin tuntuvat haluavan juuri näiden naisten muuttavan miesmakuaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:(( kirjoitti:

Mikä viehättää jossain väkivaltaisessa luuserirentussa? Miten tuollainen voi olla parempi kuin normaali, rakastava ja uskollinen mies?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu