Varpaita paleltaa ja sukan kutojat ovat jo haudassa. Mitä palstan naiset ovat mieltä miehistä, jotka reinoja käyttävät?
Ostin reinot
reinotossukka
36185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Joo. Mä haluan kanssa kusiluistimet ja kepin. Sitten hiihtelen sisäpihalla ja tökin puskista kaneja.
(vittu mikä elämä-hymiö)
ne Reinot on mulle tuli ekana mieleen että Raybanit.
kohtasimme sivistymättömän ihmisen. Missä olet kasvanut?
Tynnyrissä
.
kuullut laulajasta nimeltä Juice Leskinen?
Miesten tohvelit. Naisilla on Ainot. Ovat hyvin lämpimät jalkineet, joissa ei ole ikäviä kengännauhoja laisinkaan. Ne voi sujauttaa jalkoihinsa hyvin nopeasti. Kätevät joka käänteessä.
Itse olet sivistymätön ja maalaismoukka.
Tunnen monia kappaleita häneltä kuten.
Rakkauden ammattilainen.
Valssaaja konepajassa.
Mussoliini perusdiini.
Viidestoista yö.
Paskaa.
Paperitähdet.
Vaasan veri vapisee.
Norjalainen villapaita
Marilyn.
Hevidiggarin vuorisaarna.
Muutamia mainitakseni.
googlea?
tiedosta kuka tuon tuotemerkin on luonut.
itte kuullut nuo kaikki piisit,mutta joo osaan käyttää googlea.
Juice ja Reino, niin saat tietää jotain.
Reino tossut ovat Suomen Ylpeyden aihe.
http://www.kumitehdas.fi/1766?dsid10=snadludt
Juu Reino asia valkeni paljon,Juicen Reinot on Tampereen kenkämuseossa:D
muuten lasten kokojakin kaupoissa.
Yksi tosi söpö oli ostanut Reinot ja tuli vanhusten hoito yksikköön....
Tottakai ovi napsautettiin kiinni ja syyksi sanottiin ettei pappa tarkene ulkona tossut jalassa....
( oli noin alle 30 mies )
niin että kannattaa varoa mihin niillä menee tai tehdä se sitten tarkoituksella.... ; )
Heh... hoitsut voi ahdistella...
Hmmh.. ööh..
Reinot = turnoff :/
En mä tykkää reinoista. Ne on pappojen kenkiä. Mutta mikäs siinä, jos tykkää reinoista ja enhän mä niitä tietenkään käytä, vaan mies. Joten, mitäs mä siihen sanomaan, kunhan ei kerro mulle että omistaa reinot niin kaikki OK! :D
ettei seuraavalla poikakaverillasi olisi reinot kaapissa piilossa.
Nii, ajattele.. Olis kauheeta jättää se reinojen takia xD
Olen ihan samaa mieltä kanssasi.
miehesi voi salata sinulta Reinojen käytön,et siis halua jakaa kotiasi hänen kanssaan?
Oletko sitoutumiskammoinen?
Sen on järjestettävä itselleen (meidän yhteiseen) vaatekaappiin joku salalokero lattiaan tai seinään ja siellä säilyttää niitä. Kunnes eräänä myrskyisenä yönä suuren epäilyksen varjo silmissäni epäilen miehen salaavan multa jotain.. kunnes ryhdyn etsimään kotonani yksin kaikessa hiljaisuudessa ja suuntaan vaatekaapille.. epäilys jyskyttää ohimolla.. etsin.. kunnes löydän.. Reinot!
Emmie kosikaan sua,ostan vaan Reinot oot liian agressiivinen.
Tossu lämmittää enemmän kuin tussu?
Niin mä vähän arvelinkin x'D
Noh, ei se haittaa. Mä hommaan sit miehen ilman tossua niin ei tule turhaa kilpailua xP
(Vaaleanpunaiset) työkenkinä! Kyllä mulle reiskatossuinen mies kelpaisi.Jotenkin ne henkii lämpöä ja henkisyyttä käyttäjästään.Niin ja tulee tuntu, että reiskamiehillä ei ole ainainen kiire.
Olet oivaltanut reiskamiehen sisimmästä paljon. Tuo sisin on täynnä lämpöä, empatiaa ja rakkautta. Vain reiskamiehet voivat olla naisille kokonaisvaltaisesti hyvästä. Machomiehet toki naisia viehättävät, vain hetken kunnes pettymys on käsin kosketeltavissa. Ihmettelen suuresti silti naisten mieltymystä machomiehiin ja luusereihin, jotka loppupeleissä mitään heille eivät voi tarjota.
Jk. Ettei sinulla sittenkin olisi Ainot?
Ainoissa on tupsut ja ei ne oo ollenkaan sama kuin reiskat.
Naiset jotka eivät reiskamiehiä arvosta ovat kuule vielä kypsymättömiä.
Olet ihan oikea reiskamies, mutta luontosi on vielä turhan kiivas ja kiihkeä.Reiskat tekevät kyllä tehtävänsä.Kohta huomaat olevasi lempeä ja myötäilevä, ymmärrystä ja myhäileväää hyväksyntää alkaa huokua sinusta suuntiin, joita aiemmin olet arvostellut ja tuominnutkin. Reiskat tekevät hyvää!
En ole vielä kypsynyt reiskaksi. Valintani jo tein, siksi kävin ostamassa reiskat. Tulet vielä huomaamaan sen, että kypsyn reiskaikään.
mutta luonnettasi reiskat saa vielä vähän kasvatella. Itsessänikin on reiskoillani vielä paljon pehmentämistä.Toivon myös, että vaaleanpunainen väri toisi minuun hitusen lisää naisellisuutta. Jäädään mielenkiinnolla seurailemaan mitä reiskat saa meissä aikaan.
Näyttävät olevan nykypäivän nuorisomuotia. Olen nähnyt baarissakin parikymppisiä kundeja Reinot jalassa.
kuulemma muotia teineillä :D
Reiskoilla on vaikeempi potkia päitä tohjoksi ja sisäelimiä muusiksi kuin vaikkapa teräskärkisillä maihareilla.
Ja reiskat vaikuttaa käyttäjiinsä muutenkin pehmentävästi. Minulle tulee aina hymy huulille, kun näen noita reiskapoikia.
ei o omat viä keksiny, ilmeisesti ei päde niitten koulussa :)
kuka oikeesti käyttää jotain reinoja?
olevinaan kai jonkin sortin muotijalkineet, mutta jo isovanhempieni jaloissa niitä katselleena, ei ne minusta vieläkään mitkään kovin seksikkäät jalkineet ole. - Mutta ei kait ne miestä pahenna; siinä ne on kengät kuin kumisaappaat tai bootsitkin.