Kasviksia, kasviksia

Onko sinun ollut vaikea lisätä kasviksia ruokavalioosi? Ennen tuli syötyä melko vähän kasviksia eikä niihin ole ollut helppo totuttautua.. Mutta pikku hiljaa hyvä tulee.
6181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei mitään vaikeuksia. Syön noin 50 gr päivässä.

Äänestä
  • kuollut? Moni kuolee vhh:lla.

    Äänestä

  • ruumisarkku kirjoitti:

    kuollut? Moni kuolee vhh:lla.

    Paskapuhetta. Muuta oma ruokavaliosi se on tehnyt sinusta idiootin.

    Äänestä

  • Ja pitäisi syödä puoli kiloa päivässä? Miksi niin vähän?
    Ja jos kerran syöt niin vähän, niin mistä saat vitamiinit.

    Äänestä

nyt on lautasella tilaa kun siellä ei tarvitse olla Puskan pakkoperunaa ja pakkopullaa. Kyllä kasvikset maistuu kun VHH:lla voi laittaa smetanaa ja rasvaisia juustoja kuorrutuksiin. Ennen ei oikein kasvikset maistuneet kun ei saanut laittaa rasvaa joukkoon.

Kokeile kun pilkot valkokaalia ja kuullotat silppua voissa, lisäät vettä ja haudutat kunnes vesi on haihtunut. Sitten lisäät smetanaa niin siinä on oiva lisuke mille tahansa pihville. Hakkaa perunan mennen tullen.

Äänestä
  • Pitää kokeilla. Kaalia en ole oppinut syömään. Raakana menee mutta paistettuna/keitettynä en tykkää. Esitän tässä myös pahoitteluni että haukuin sinua tänään. Anteeksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wayne Jyrkinen kirjoitti:

Onko sinun ollut vaikea lisätä kasviksia ruokavalioosi? Ennen tuli syötyä melko vähän kasviksia eikä niihin ole ollut helppo totuttautua.. Mutta pikku hiljaa hyvä tulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu