Kävin pari viikkoa sitten treffeillä erään miehen kanssa. Tavattiin siis ekaa kertaa. Mies laittoi viestiä muutaman tunnin päästä tapaamisesta ja vaikkutti, että hän haluaisi tutustua paremmin. Nyt kuitenkin viestejä tulee vain 2-3 päivän välein ja nekin saattaa olla tosi lyhyitä. Mutta kuitenkin hän laittaa fb:ssä tykkäävän mun tilasta, joten kokonaan hän ei ole viä lopettanut yhteden pitoa.
Mitä pitäisi ajatella. Haluaako mies vielä tutustua vai ei? Vai olenko varalla, jollei parempaa satu löytymään? Kannattaako yrittää pitää yhteyttä ja tutustua häneen paremmin (mahdollisesti vaikka itse ehdottaa tapaamista)?
Mitä pitäisi ajatella. Haluaako mies vielä tutustua vai ei? Vai olenko varalla, jollei parempaa satu löytymään? Kannattaako yrittää pitää yhteyttä ja tutustua häneen paremmin (mahdollisesti vaikka itse ehdottaa tapaamista)?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ehkä tyyppi arvelee, että sinä et ole kiinnostunut hänestä... Ehkä et ole kyllin aktiivinen hänen mielestään. Voithan sinäkin laittaa viestiä tai soittaa hänelle... Tai ehket sinä sitten ole kiinnostunut koko kaverista.
Kyllä mää oon sille viestejä kirjoitellu. Voisin kirjoitelle sille kuulumisiani vaikka joka päivä, mikäli hän olisi vähän ahkerampi vastaileen. Pelkään vaan, että tuhlaan aikaani liikaa johonkin tyyppii, joka ei ole musta lainkaan kiinnostunut.
Saattaapa olla, ettei tyyppi ole tarpeeksi kiinnostunut ja pitää sinua varalla. Tai sitten hän on huono kirjoittamaan viestejä. Voi olla myös, että hän on niin ovela, että pitää sinua jännityksessä, minkä tietää lisäävän mielenkiintoasi. Kannattaisiko ehkä soittaa ja ottaa asiasta selvää, jos asia kovasti vaivaa?
Jos kyse on jännityksen pitämisestä, niin siinähän voi käydä huonosti. Toinen luulee ettei kiinnosta ja lähtee jonkun toisen matkaan.
Kuinka yleistä on olla pitämättä yhteyttä vain jännityksen ylläpitämiseksi?
No jos mies pisti sinulle viestiä jo parin tunnin kuluttua ensitapaamisestanne, niin kyllä hän näin miehen intuitiolla ainakin oli kiinnostunut. Minä ainakin olisin, jos noin toimisin.
Voi olla että mies ei halua antaa itsestään liian "tyrkkyä" kuvaa. Jotkut naisethan tyrmäävän miehen heti jos hän on liian aktiivinen.
Lähettele vaan rohkeasti viestejä useammin jos siltä tuntuu, niin ehkä mieskin rohkaistuu. Jos mies siitä pelästyy, niin voi voi, tuskin sitten teistä olisikaan tullut mitään kunnollista. Ainakin yritit. Nyt rohkeutta, suhe odottaa :)
siin, että olet idiootti!
Sää itse olet idiootti, kun tollaisia kommentteja tänne kirjoittelet.