Eli mittaa löytyy 176cm ja painoa 85kg....Mies olen..Tarkoitus olisi päästä kesäkuntoon,huhti toukokuussa pitäisi tulla -10kg ..Kirjoitin tämän tänne jotta voin kesällä lueskella ja potea vitutusta :( tavoite on kyllä kova,mutta uskoakseni mahdollinen..kommentteja?
Hieman Kesäkuntoon??
Mr_87
4267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pientä päivitystä omaksi iloksi :) okei alkupaino oli yläkanttiin , maha täynnä ruokaa tj oikea arvo olisi ollut ehkä 82-83kg...Nyt puntari pysähtyy lukemaan 72 ja tyytyväisiä ollaan..Tosin rasvaa on vielä , juurikin masuun ärsyttävästi kertyneenä..
Metodeista sen verran että tämän lähes 2kk aikana päiviä jolloin en ole lenkkeillyt on 10 , joista täysin urheiluvapaita päiviä on ehkä 4 krapulapäivää...Juostua on tullut..Vähemmän on yritetty syödä mutta joskus on mennyt mässäilyksi..Kännissä reippaasti muutamisen kerran myöskään tehnyt hyvää...
Mutta paljon on paino tippunut..tietenkään kaikki ei ole rasvaa , mutta onneksi olen jonkin verran joskus hankittua lihasmassaaa saanut säilytettyä..Profiili on hyvä ja paita päällä näytetään hyvältä , ilman paitaa olis tarkotus näyttää hyvältä 15.6...Siihen asti tiukka linja ruoan suhteen ja ei alkoholia (ja heihei lihakset taas )...Juoksumäärän nostin viikon alussa 13km / päivä mikä menee sillä 1.18h .. Saa nähä kestääkö paikat , yhes vaihees oli ongelmia pohkeiden kanssa mutta ne meni ittestää sit ohi..syyskuussa olis maraton sit mikäli kehitys pysyy hyvänä..
Tämmöstä teille , jokainen voi laihtua/skarpata!
Ideoita , kommentteja ?
..ilokseni päivitystä..Puntari pysähtyy lukemaan 69kg...Puntti alkanut maistumaan taas , ei sentään ihan kaikki voimat oo kadonnu..Ajattelin jopa syksymmällä kävästä sotilaspenkin smkisoissa mikäli painon saan kuuteenviiteen..Juoksuvauhti tällä hetkellä noin 5.45 / km sykkeellä noin 160, tällästä oon juoksennellu..yritän saada kerran viikossa vedettyä sen pitemmän lenkin jos maratoni menis sit..Punttia kaks-kolme kertaa viikossa, siel menee ihan hyvin ku oon aina osannu puntilla ottaa itestä viimesetki irti.. ei ketään kiinnosta mut kiva lukee tota mun ekaa tekstiä ja huomata et hyvin on menny :)
..kuukausi taas menny ja nyt näyttää puntari vieläkin 68-69kg :) Itse asiassa olen jättänyt punnitukset pois , alkaa olla siinä kunnossa että peili kertoo paremmin..On tässä rasvaa silti lähtenyt vaikka paino sama..Oon saanu juoksusta niin hyviä tuloksia et se motivoi , puntilla samaten menny ne vähät kerrat mitä oon ehtiny käydä..Näytetään aika hyvältä mut nää viimeset rasvat masusta , ehkä 1-2 kg on vaikee ottaa pois...Miinuskaloreilla mennään koko ajan , mutta ei niin paljo enää kuin alussa..Nytkin söin yöksi protskua . lihas kasvaa yöllä...Liikun liikunnna ilosta / kehittyäkseni , en enää vain paremman kropan toivossa..Näin ollen annan itseni syödäkin enemmän , ei se armoton 1000 miinuskaloreilla oo hyvä tapa..Hidasta tämä on , todella hitaasti tuntuu viimeset lähtevän!! En kituuta kovin vähällä ruoalla silti vahdin tarkasti mitä syön , näitä kiloja ei varmasti tule takas niin kovan työn takana kiintee kroppa...Tai turha puhua kiloista , rasvat tuu takas!
itse asiassa pidän itseäni jo hyväkuntoisena! Rasvaa on masussa vähän , mutta muuten fyysinen kunto on aivan erinomainen..Uskomaton ero tuohon ensimmäiseen kirjotukseen , muistan kun sitä postailin..
että hieno homma! :)