tällä hetkellä lisää? Mul olis terveys mitä tarttis saada eli handu taas toimimaan. Muuten on kaikki suhtkoht hyvin.
Mitä haluaisit
timanttia
152597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 152
Vanhimmat
Eniten varmaan oon vailla rakkautta, lämpöä ja läheisyyttä. Nuokin on kyllä semmosia, et jonain hetkenä niitä kaipaa mut sit toisena hetkenä ei vois vähempää kiinnostaa.
Mikäs sun käteen on iskenyt?
sairiksella, siksihän mä täällä asun :) Olkapää murtui very badly helmikuussa. Mut pahin on ohi.
Auts, toivottavasti saat sen kuntoon. Multa ei oo koskaan murtunut mikään muu kuin varvas. Mutta se pirulauta sattui!
tarvii lämpöä ja läheisyyttä ja rakkautta ainakin ajoittain. Sun pitäs vähän avautua vastaanottamaan joku ihana mies joka näitä vois tarjota. Must tuntuu ett sä sulkenut itsesi tämmöiselle mahdollisuudelle, darling ?
.
tietenkin toivotamme pikaista paranemista ja tsemiä näin niin kuin kollektiivisesti tai Yhtenä Suurena Kombinaattina
.
like one big family...oh god :)
.
http://tageundjahre.de/__oneclick_uploads/2009/05/890313blogp1010007.jpg
.
Tälläkin hetkellä oikea takajalka on puutunut ja päkiä niin arka ettei kärsi kunnolla kävellä. Pitäisi lähteä tästä tien päälle kulkemaan ja asioita hoitelemaan. On se vaan kumma että melkein joka päiväksi noita hoidettavia asioita kertyy. No, siinähän se aika ainakin kuluu.
että ajan kanssa takajalkakin paranee. Sama vika täällä, hoitamattomia asioita on kasautunut kun yleensä polkee duunin oravanpyörässä niin ettei saa mitään virka-ajalla hoidettavia asioita hoidettua. Tietty se on priorisointiakin ainakin omalla kohdalla.
taas niitä kasautumia mitkä olis pitäny tehdä vuos tai kaks sitten :)
"..kun tiedossa on lääkäri tai hammaslääkäri vaikka loppuviikolla, jännitän sen koko alkuviikon niitä, enkä pysty tekemään yhtään mitään, enkä keskittymään yhtään mihinkään. Päässä pyörii silloin vain se tuleva meno."
- Mitä, jos olisi töihin meno... jännittäisit yötkin!
tuollainen jännittäminen! Varmaan on parempi ettei ole ihmisiä ympärillä silloin, kun jännittää?
jäänyt murrosikä päälle? Eihän tuo nyt ihan yleistä ole. Suomessa on laadukkaat hammaslääkäripalvelut.
että jos jännität jotakin konkreettista asiaa ja jännitys johtuisikin siitä. Voisit vaikka pelätä, että hammaslääkäri poraa ohi kohteen.
Uskotko, että jännityksen kohde huomaa jännityksesi?
on sitten sinulla, jos pienet asiat saavat sinut sekaisin. Hieman lievää avarrusta katsomukseen, niin huomaat, kuinka mitättömiä arkiasiat yleensä ovat. Komerossa ne tuntuvat suurilta, koska se tapetin kuvio tai joku lastulevystä pilkistävä ruuvin kanta eivät pitkän päälle oikein tahdo jaksaa järisyttää ketään.
riittävän kokoinen kuitenkin... En mä enää tämän enempää sekaisin kaikesta haluis mennäkään.:)
Periaatteessa olen ihan tyytyväinen elämääni. Ensimmäisenä tietysti tulee mieleen raha, jos sitä saisi niin paljon, että voisi alkaa elämän vapaamatkustajaksi.
Jos se jätetään pois, niin migreenistä voisi päästä eroon, eli terveyttä lisää. Hiuksiakaan ei koskaan ole liikaa eikä hauiksen ympärystä, mutta vähemmälläkin tulee mainiosti toimeen. Ja tarkemmin ajatellen aikaa pitäisi olla enemmän. Pari tuntia vapaa-aikaa päivässä, yksi ylimääräinen vapaa viikonloppuun ja ylimääräinen viikko vuosilomaan noin vaikka aluksi.
kans olla työtön tällä palkalla. Oon huomannu tässä lomaillessa että ajan saa varsin kivasti kulumaan :) Kolme-nelipäiväinen työviikko ois jees, mut eihän siihen oo varaa kun aviomiehenä on ennalta-arvattavissa oleva pankki, jota pitää ruokkia ja joka ottaa multa väkisin joka kuun eka päivä. Voiko seksi enää rutinoidummaksi muuttua. Vähän edes ois mielikuvitusta, mut kun ei...
Olisit miettinyt tota ennen kuin menit pankin kanssa naimisiin :D
miettii tarpeeks naimisiin mennessään....:) No mä oon ihan tyytyväinen sikäli ett mun käteenhän se raha lopulta jää minkä pankille maksan sit kun meille joskus tulee avioero. Eikä lähe kämppä alta...ei se landlord-rakastajakaan helppo oo kun se ei oo luotettava ja vie kaiken.
Faija oli aivan oikeassa sanoessaan jo ollessani pikkupoika, ettei terve ruumis työtäkaipaa. Olettaen tietysti, että fyrkkaa olisi runsain mitoin, että voisi jatkuvasti itseään ja haaveitaan toteuttaa. Olen niin kateellinen Rouva Ratikalle, kun se vapaana taiteilijana tekee vain keikkahommia silloin kuin sattuu huvittamaan.
Pankki on todentotta ikävä ja kallis kumppani. Tosin päätin ratkaista pitkäaikaisen kiinteän ja käteisen omaisuuteni ristiriidan lopettamalla lainanmaksun vuodeksi. Himottaisi ostaa jolla ja alkaa purjehtimaan Töölönlahdella sekä keulimaan Vespalla. Ja matkakuumekin on jälleen kammottava. ;-)
boy. Just noin sitä pitää...kerranhan me tääl vaan eletään! Mäkin odottelen tietoa kesälomasta, jotta pääsen reissun ostoon.
kyllä mullaki on joskus oikean käden kanssa ongelmia, mutta sitte mä vaihdan vasempaan käteen, niin homma helpottuu
helpoo kun on mistä valita. Tosin nainenkin vois olla vaihtoehto.
vihjailua, niin sanon, että ei kiitos timanttia, en halua sinua.
vihjailua vaan vittuilua :)
tuolla tavalla siis yrität vielä säilyttää kasvosi? no ei siinä mitään, pelaa vaan peliäsi, ja ehkä muut uskovat valheesi.
hyvin mene kun oot noin katkera vieraalle ihmiselle. Poor yöu :(
taidat puhua itsestäsi vai? sinähän se tässä katkera olet, kun tulit torjutuksi. yritä nyt päästä yli katkeruudestasi jollain tavalla.
mut torjui?
hyvää esittämistä, melkein jo luulin sinun olevan idiootti. haluatko listan kaikista niistä, jotka ovat torjuneet sinut?
niin saat päivääsi jotain sisältöä :)
tarkoitat kai 'viikkoosi' jotain sisältöä, koska sen listan kirjottamiseen menee vähintään neljä päivää. toisaalta siihen menisi kaksi viikkoa sinun kirjoitustaidolla, joten tekisin palveluksen sinulle, jos kirjottaisin sen. mutta en taida nyt tehdä, ettet murru lopullisesti syyllisyyden taakkasi alle.
antamisesta voin kokea syyllisyyttä, en niiden saamisesta.
lähinnä syytä, miksi saat niitä pakkeja.
sanoin niin tsägällä saatat ymmärtää :)
äläs nyt. Yritteliäät ihmiset kunniaan!
Ilman iloisia antajia moni olisi jäänyt ilman, minäkin.
sentään mä ymmärrän mitä toiset kirjottaa. samaa ei voi sanoa susta. lue muuten sä uudestaan nuo viestit, ja sen jälkeen mieti (jos pystyt miettimään), mitä kirjotat vastalauseeksi.
totta kai tuokin. täytyy varmaan kiittää timanttiaa ilon jakamisesta ihmisten keskuuteen.
kiinnosta.
et pysty miettimään. jotenkin arvasin tämän, onhan nyt sentään timanttiasta kyse.
siitä se johtuu ettei kiinnosta.
eipä sillä, ei kukaan arvosta sua, niin miksi sinäkään arvostaisit ketään?
Sitä sä et pysty muuttamaan vaikka haluaisit.
huomaa, että sulla on paljon kokemusta valehtelusta
siskopuolelle, johan se neljävuotta on pyörätuolilla liikkunut.
kaunis ja epäitsekäs toive...mut miksi hänelle ei voi hommata sellaista?
dollaria, kinkkinen ku ei vasemmanjalan tynkää ole paljon
hän ei ole siis suuomessa....täällä sellainen luulis järjestyvän verovaroilla? Hirvee hinta :(
menetti hoitovirheen takia jalkansa.
eikö sitä korvausta voi hakee mistään...vakuutusyhtiöstä tms? Eikö sairaalalla oo mitään vastuuta?
tunneta vastuu -sanaa.
suomenkaan sairaaloiden vastuunkantamista hoitovirhe tapauksissa
Uruguaita nyt saa haukkua niin paljon kuin lystää.
niin kuin suomeakin silloin kun on oikeista asioista kyse :)
oikein mitään lisää. Olen onnellinen ja tyytyväinen. Terve olen kuin pukki, rahaa on sopivasti, ei liikaa, että ihan yltiöpäiseksi heittäytyisin, mut ei myöskään liian vähän, että kaikki energia menis sen puutteen murehtimiseen, mutta milenkiinto pysyy yllä. Parisuhde kukoistaa, seksiäkin irtoaa. Kersat on kilttejä ja rakastettavia. Asuinpaikkaan olen enemmän kuin tyytyväinen, 'ikuinen haave' on toteutunut. Opiskelut ja työ menee kohtuullisesti, samoin jää jonkin verran aikaa myös harrastuksille, vaikka perheen kanssakin tulee aikaa melko paljon vietettyä. Tulevaisuuden suunnitelmia ja toteuttamiskelpoisia ajatuksia on pää täynnä Jne. Mä oikestaan elän sitä elämää mitä olen aina tahtonutkin elää.
Tsemppiä sulle paranemiseen!
vähemmän jääräpäine?
hähä
*reps*
edes lisää aikaa? Että tilanne jatkuisi tuollaisena mahdollisimman kauan ennen seuraavaa elämänvaihetta?
Jotain tuollaista minä kaipaan.
ehkä joskus oon toivonu niin, muttaku virheetön elämä tappaa sielun ja kuihduttaa älyn.
joskus olen kaivannut lisää aikaa, mut sit aloin aattelemaan, että mitä minä en saa valmiiksi, niin seuraava sukupolvi saa, joten...
Olen onnellinen puolestasi, että sulla pyyhkii noin hyvin! Se on aina ilo kuulla, kun ihmisillä on niin monenmoisia murheita.
ja kiitos itsellesi.
Mä tarttisi Tullelia lisää. Tänään ei ole enää neidillä kuumetta, mutta en uskalla viedä vile ulos. Olemme loukussa.
Olemme avuttomia, kunnes mobilisoin jonkun juoksupojaksi.
eli lypsyrasvaa vai?
(naurua kolmannella)
Voi vittu näitä sähellyksiä... (hirnuu)
sä laitat tummelia? :)
kuumemittariin tietysti se sitä tarvis
:(
Eiks teillä oo vauvaa? Vauvat on kivoja, saa olla kotona ja katella ruudusta eukkojen ihmettelyä, kun kundille ei kelpaa finskiperä vaikka tyrkytetään mahdollisimman monessa eri asennoissa (sfinksiperä).
ei nappaa, nounou
vaiks lisää duunii vastaa. Tällei ois mitää just ny ja vastanpohjaski kurnis ilkeesti.
hähä
ett sil ois iha tarpeeks duunii.
Täl ei tosiaa ois jääkaapis ku yks homehtunu nakinpätkä ja se riepois tätä iha hirveesti. Eikä kukaa ois kutsunu ees pääsiäise viettoo. :(
hähä
saamapuoli tuol seksiosastolla? :P
mieluiten oletusarvona että mä en saa keltään. Tulee vähemmän itkua ja porua asiasta :)
mutta aina kannattaa yrittää, vai mitä? sitähän sä oot täällä aika aktiivisesti tehny.
Olis ihan mukava, ku sais lonkan taas toimiin niin, että pystyis käveleen.
rullatuolil vai häh?
hähä
sun lonkassa on ? ymmärrän toki jos et halua sanoa...
tän pääsiäise viettoo vai ei?
hähä
kuttuttu...hitto mikä sana...muualle pääsiäisen viettoon joten sen pitäs kehitellä jotain muuta.
urheillessa. Siellä on nestepussi ja tulee kävellessä jo kipeeksi ajoittain. Se on useamman vuoden vanha juttu jo. Toisessa jalassa taas on polvi niin muusina, että sopii hyvin yhteen. Polvi on kans urheiluvamma, meni jo teininä, tai oikeestaan molemmat.
kans urheiluvammapolvet joten tuttua. Meinas tulla kaikkien aikojen kir.virhe...urheiluvammapovet :)
helposti vaikka vääristä kengistä. Treenasin 13-14-vuotiaana kisakengillä juoksua, olis pitäny olla tukevammat kengät.
juokseminen koitui kohtalokkaaksi minulla. Lisäks se että juoksin joka päivä. Mun piti mennä loppukeväästä ekan kerran pitkiin aikoihin juokseen yhteen kisaan, mut saas nähdä kun ny sprakas tää olkapää.
terveys sais olla parempi ja fyysinen kunto kans. No siihin kuntoon voi vaikuttaa ite ja sitä kautta myös terveyden paranemiseen jonniiki verran. Kiva asunto olis poikaa sieltä mistä oon aatellu ja soppeliin hintaanki viellä. Siinnä nyt jotaki näin ens hätään.
Noista rahalla hankittavista tarpeista selvii aina helpommin, jos vaan on puitteita. Olis hyvä jos terveyttäkin sais ostaa. Oletko ihan paikkakuntaa vaihtamassa vai omalla kylällä?
se. Nää sairaudet mitkä on, niin on ja pysyy. Mutta oireita voi lievittää mun tapauksessa. Kipuja siis. Ois kyllä mahtavaa, jos vois ostaa terveyden. Noh, jos ihan paikkakuntaa vaihtas samantien, kun kerta on mahdollisuus siihin. Uus elämä ja uudet kujeet. :)
hyvä laittaa kaikki uusiksi ja kokeilla jotain ihan muuta kuin mihin on urautunut. Juu taudit senkun lisääntyy täälläkin mut onneks niiden kans oppii elämään :)
etäisyyttä :)
Ja oisha se kiva olla vähemmillä kivuilla.
tota ekaa ois helppo ottaa :)?
vielä 13 vuoteen.
ymmärrän yskän....mä luulin ett tänne.
sun luulevan et tonne :/
...sanotaan että voimaa, siis fyysistä. Muistan kun 28 vuotiaana rauta oli alumiinia....silloin olikin 8 vuotta treeniä takana, vaan salitreenit jo aloitin jonkun aikaa sitten uudestaan joten työn alla on.... =)
jostain kuvasta että tyypillä ois jo aika älytön hauis, mut kai sekin on niin että nälkä kasvaa syödessä?
....joku vaan narrannut sinua nyt... =) Kyllä nälkä lähtee syömällä, mutta ikää tule joka vuosi lisää ja siksi oli tartuttava toimeen että pysyy suht koht kunnossa. Mukavampi olokin kun kunto kohdallaan. Muistan jossain ohjelmassa oli 60 v ukko joka veti leukaa ihan mielettömän määrän... oliko se yli 50, ja täytyy kyllä hattua nostaa hänelle.....
se oli...tiedä sitten kenen :)
....juu...en tiedä...kuka lie... =))
.
http://3.bp.blogspot.com/_0qzqOhL55MM/SqFHfAzD3GI/AAAAAAAABKA/o3IXPPaPqkc/s400/in-the-palm-of-your-hand.jpg
.
*
olla melkoinen KOURA , kun mieskin siihen mahtuu.
*
Hyvää yötä!
.
alkoi juuri näistä tapahtumista
.
taitaa olla.
.
http://globalnerdy.com/wordpress/wp-content/uploads/2007/06/iphone-in-megahuge-hands.jpg
.
.
oho
http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2008/04_02/MansHandBIG_468x501.jpg
.
sie, älä vänkytä ;DD
Haluaisin vasemman kivekseni takaisin.
En mitään. Olen tyytyväinen nykyisyyteen.
sit relaxin lisäks ainoo.
Nyt on akuutti tarve kakkoselle, kun en osannut varautua palvelukatkokseen eikä tuuraajaa ole. Veetuttaa niin penteleesti.
RAHAA!!!
Jensen...!:)
Täsmennetään sen verran että tää Dean vois olla vieläkin kovempi sana.. hurrrr :DD
Mä en tiedä kuin james deanin :)
Kiva kun kysyit niin pääsin guuklaileen murmelin kuvia.. aaah..
Eli Jensen Ackles näyttelee Dean Winchesteriä Supernaturalissa. Dean on se mun ehdottomasti kaikkein suurin unelmamies. Aivan täydellinen luonnetta ja asennetta.. johtunee tietty siitä että se on fiktiivinen hahmo mutta huihai, ei nyt takerruta pikkuseikkoihin.. :DD
Dean
.
koettakaas nyt hiukan käyttäytyä :)
.
jäbä :) On se söde, en mene kieltämään :)
Koitetaan :)
http://images.fanpop.com/images/image_uploads/Dean-Winchester--dean-winchester-69979_511_683.jpg
Suorastaan herkullinen.. :)
Aaaahhh..
http://images2.fanpop.com/images/photos/6400000/Dean-Winchester-dean-winchester-6447793-1486-1002.jpg
intensiivinen katse. Mä en uskalla leuan alapuolelle edes katsoa näin yötä vasten :)
yritin just käyttäytyä ja katsoin vain silmiin :)
Vähän tyhmänrohkea ja kyyläsin siihen malliin ilman mitään rajoja että hyvä jos jos rauhottuu riittävästi jotta vois nukahtaa ennen kolmea yöllä.
Noh, eisenväliä.. on se sen arvoistakin. Naminami. Helvetin kevät kun villiinnyttää mun kaikki kaksi hormonia. Nyt mun tekee taas mieli tuommoista itellekkin. Tulis jo syksy ja piina vähenis :D Kohta ne on taas ilman paitaa tuolla turuilla ja toreilla provosoimassa meikäläistä.. voivoi.. :/
Fyysistä kuntoa. Täs alkaa aika loppumaan kesken...
se ny loppuu?
jokin tavoitteentapainen, mut nyt ei taida aika enää riittää siihen.
kisa liian lähellä...?
Tarttis kuukauden lisäaikaa, mut ei se mitään. Kyse on kuitenkin kestävyydestä ja se alkaa olla jo ok. Itseäni vastaan siinä kuitenkin lopulta kilpailen.
yrittää niin eihän siinä muuta voi. Päiviä kun ei voi kuukauteen lisätä.
just tällä nimenomaisella hetkellä yhden HYVÄN naapurin lisää. Alakerran spurgupari kun näemmä jätti eväät taas kerran liedelle syväpaahtumaan ja taloyhtiön ilmastointi toimii hiukan nurinkurisesti... Kiva käry... Phuh.
No jos kuitenkin edelleen sitä mielenrauhaa ja ajatuksen selkeyttä.
ajatuksen selkeys varsinkin olisi tarpeen
täydellinen naapuri taas leviteli loppuja lumia tuolla pihalla että ne sulais pois. Mut mä en vaihda sitä sun naapureihin.
aikanaan, mielenrauhan kautta. Ei hoppu hyväksi :)
mä kyllä tarviisin sitä nyt, että mitäs me nyt tehdään?
Alakerran isäntä kun kerran kännissä oli erehtynyt kerroksesta, katkaissut avaimensa mun lukkoon, kussu oven edustalle neliön lätäkön, mennyt sitten toisella (?) avaimella himaansa, mutta jäättänyt ovensa auki ja nukkui keskellä eteistä. Itte tulin just himaan mökkireissulta, oli kiva yllätys, kellokin oli liki 23, pikkasen väsytti. Ja vitutti.
Että jos muutat joskus mieles, ni vaihtotarjous on voimassa. AINA. :)
Aattelin mennä huomenna Prismaan kattoon oisko niillä jompaa kumpaa kaupan... En vaan tiiä millä osastolla ja luulen että henkilökunta ei ymmärtäis kysymystäni... Jospa menenkin Alkoon?
.
"täydellinen ihminen on materialisoitunut"
.
eikö tollaselle saa häätöä?
ei ainakaan saa ajatuksen selkeyttä, niillä litkuilla menee vaan huonompaan kuntoon. ehkäpä jotain piristävää apteekista voisi käydä tähän tilanteeseen?
No joo, ajatuksen selkeyden rippeetkin kaikkoaa niillä liuottimilla. Mut ehkä niillä irtoaa hetkellinen mielenrauha, ei spurgutkaan aikansa kuluksi dokaa...
Ei, antaa apteekinkin olla, taidan luottaa luomuhoitoon :)
Ei, ei helpolla, kaveri on aivan harmiton muuten. Eiköhän varotuksen tostakin hommasta saanut. Ja laskun, koska minä en siivonnut enkä oveni avaamista maksanut. Helpompi häätää ittensä toiseen asuinpaikkaan, kun se nyt ei muutenkaan olisi paskempi ajatus.
pohdiskelullahan buddhalaisetkin saavuttaa ajatuksen selkeyden, joten kyllä se luomuhoito on varmaan parasta tähän touhuun.
lisää pinnaa, pitkää pinnaa. Sitä mä tarvitsen, on pikkuisen ruvennut kiristämään. Toinen todella tärkeä toive olis lisää latautumisaikaa. Terveydestä mä olen kiitollinen.
itku loman perään on nyt tauolla kun tässä on yhtä suurta sairaslomaa...pääkin ehtii latautumaan, jopa niin hyvin etten kohta tiedä töitä koskaan tehneenikään kun oon haudannut ne asiat pois kovalevyltä. Mut joo, kai tota pinnaa vois olla lisää, sillä oon turhan äkkipikainen joskus. Toisis asiois taas pinnaa on kuin purukumia enkä tiedä onko sekään aina hyvä.
ei ole mukavaa, kun ei itse saa edes sukkia jalkaan. Enkä nyt pysty ajattelemaan mitään muuta. Tänään piti lähteä ostoksille ja illalla baariin, mutta taitaa olla telkkari-ilta kera Tramalin. Poikaystävä-parka.
kuulostais siltä että siellä on sukanlaittaja paikalla :)? Hanuristahan tuollanen ongelma on mut hienointa kuitenkin on se että olette yhdessä siellä.
eka harmittelin, että miksi juuri nyt, mutta sitten tajusin, että luojankiitos juuri nyt, jos kerran joskus.
Ihan perseestä kyllä olla näin avuton.
tunteen. Onneks alan hikiseen saamaan jo muutkin kun villasukat jalkaan :) Mut yhdessä parempi. :)
tarttis saada vähän lisää ;) Ei tätä muuten jaksa... :D
muistutuksesta ;) Lisään kauppalistaan..
omaa terveyttään niin paljon, että mekin kärsitään. Siksi me haluttais mutsille lisää päänsärynsietokykyä ja muita hienoja säätöjä.
Hänen nivelensä ovat myös paskana !11!!!
Työhyvinvointia. Sitte ois elämä hyvin.
niin etten oikeestaan mitään. no ehkä luotettavia tuttuja/kavereita/ystäviä, niitä on niin harvassa.
VAATTEITA!