tälle palstale pitäis saaja seriffi kun on mennyt täysin tuon yhen hoopon julistamispaikaksi.
....
ropop4
4103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
olisi paikallaan.
Kyllähän tuo ärsyttää, mutta toisaalta se kertoo ihmisen hädästä. Jos tuo olisi uskonnollista paatosta, se lentäisi heti toiselle palstalle tai se hävitettäisiin kokonaan. Mutta kyse on ehkä henkilön henkilökohtaisesta kokemuksesta, hänen lapsen huostaanotosta, siitä alistetusta tunteesta, jossa häneltä on viety rakkain, oma lapsi, viranomaisen päätöksellä. Siinä mielessä olen vielä sulattanut tuon tekstin, hätähuutohan se on.
Mutta miten tuota kirjoittajaa autettaisiin? Selvästi hän on järkyttynyt, mielikin ehkä jo järkkynyt, ahdistaa ja omat lapset ovat mielessä yötä-päivää. Antaisi kirjoittaja vihjeen, niin minä kyllä vinkkaan oikeaa tahoa, jotta saadaan apua, sitten, kun kirjoittaja on kunnossa, voi alkaa asiallisen taistelun lastensa puolesta, nyt tämä kyllä muistuttaa häiriköintiä eikä tuota kovin kauaa kukaan jaksa, minäkään en näitä viimeisimpiä viitsi edes lukea enää.
vuosia sitten yritin asiallisesti udella, mikä on homman nimi ja ehdotella erilaisia instansseja ongelmansa/ongelmiensa selvittämiseksi. Homma tyssäsi kuitenkin siihen, että vastauksensa, jos niitä yleensä tuli, olivat tätä samaa eivätkä oikeastaan liittyneet koskaan kysymyksiini millään lailla.
Mikään hätä ei ratkea hermostuttamalla ihmisiä tukkimalla palstat täyteen sekavaa ajatuksenlentoa. Näin se vain menee, ikävä kyllä.
Tuon yhden juttuja on lähes jokaisella lapin palstalla, eniten Kemin ja Tornion palstoilla, joten teen ylläpidolle ilmoituksen tuosta henkilöstä. Hänen henkinen kehitys on pysähtynyt jauhamaan samaa soopaa, olisi edes jotain kehitystä ajatuksissa tai edes oikeinkirjoituksessa, mutta ei, samaa kopiontia ja mökää vain. Voisivat sulkea koko henkilön vähäksi aikaa pois, tiedän että IP-numeron perusteella voidaan estää ko. henkilön pääsy suomi24:n sivuille kokonaan.