Taas

joku älypää leikkinyt lihanleikkaajaa kemissä..
pitää olla jotain vialla jos puukkoakin kannetaan mukana, ovatkohan olleet paikallista kermaa ja menestyviä, älykkäitä ihmisiä?
101210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Enpä pitäsi ihmeenä, jos tekijä paljastuu kuuluvan pussihousukansaan.

Äänestä

Kaupungin johtaja halusi, että mitään negatiivista ei kerrottaisi Kemistä julkisuuteen. Vain hyviä uutisia... Miten nyt suu pannaan kun samana iltana oli katolta hyppääjä, puukotus, varkaan pysäytys sumutteella ym. "Ei Kivaa"-julkisuutta.
On se kumma kun ei samaan hätään kerrottu sitä "mamut vs. paikalliset"-matsia josta vain yksi jäi poliisien pahnoillle. Jokohan on kavereiden nimet muistuneet mieleen...?

Äänestä
  • eikös tämä ketä puukotettiin ollut bandidoksen äijiä?

    Äänestä

  • ........ kirjoitti:

    eikös tämä ketä puukotettiin ollut bandidoksen äijiä?

    Tavallinen duunari.

    Äänestä

  • on täälä eteläueroopastaki porukka

    Äänestä

  • Viljele sinä vaan maata ja jätä kaupunkilaiset jutteleen.Ilmoittele koska jauhot voi hakea.

    Äänestä

  • 333333333........... kirjoitti:

    Viljele sinä vaan maata ja jätä kaupunkilaiset jutteleen.Ilmoittele koska jauhot voi hakea.

    siiis se puukottaja oli tavallinen duunari ja ketä se puukotti oli bandidoksen äjjii...

    Äänestä

  • Euroopan unionin tilastoviranomainen määrittelee kaupungeiksi sellaiset hallinnolliset alueet, joilla asuu vähintään 50 000 asukasta ja joiden väestötiheys on vähintään 500 henkeä neliökilometriä kohti. Tämän määritelmän perusteella esimerkiksi Tamperetta ei määritellä kaupungiksi, koska siihen on liitetty harvaan asuttuja naapurikuntia, vaikka sen keskusta onkin hyvin kaupunkimainen. Uudemmissa määrittelyissä kuitenkin myös Tampere ja esimerkiksi Oulu saatetaan jo laskea kaupungeiksi,mutta kemiä ei koska se on yhtä punainen kuin itä.

    Äänestä

  • ............ kirjoitti:

    siiis se puukottaja oli tavallinen duunari ja ketä se puukotti oli bandidoksen äjjii...

    mitä, onko kommaripesässä moottoripyöräjengi? potkukelkoillako ne talvella ajaa?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


huhhuh!!!! kirjoitti:

joku älypää leikkinyt lihanleikkaajaa kemissä..
pitää olla jotain vialla jos puukkoakin kannetaan mukana, ovatkohan olleet paikallista kermaa ja menestyviä, älykkäitä ihmisiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu