Kyllä se niin on että tähän sauvakävelyyn jää koukuun. Minäkin mies 48v. Alkuaikoina vetelin perintönä tulleilla rihvelisauvoilla. Tänä talvena investoin ja ostin kunnon exelin sauvat...enkä kadu hankintaani pätkääkään. Mittasin fillarin mittarilla mukavan 9,8km lenkin ja sitä on hyvä heittä. Viimeksi meni aikaa 1h 40min. Oliko sitten hyvä aika vai ei....hiki tuli kumminkin. Vieläkun lumet sulaa ja pääsee asfaltilta pururadalle niin jo kelpaa....Lisä lajeina mulla on fillarointia runsaasti ja kuntosali. Luulis piisaavan jo, vaihteluakin on.
Hurahtanut
1
1147
Vastaukset
- pituusx0,68
Sama täällä. Tunti sauvakävelyä joka päivä. Ei muuta. No 6kg käsipainoilla treenaamista 2-3 kertaa viikossa puolisentuntia telkkarin edessä .Lisäksi varjonyrkkeilen ja herkistelen hetken joka ilta.
Mulla matka reilu 5km. Harrastuksen kesto nyt 1 vuosi 7 kuukautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1281246
- 1181068
Luulet olevasi pidetty
Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap97904- 112828
Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa270764- 48695
Kalateltta
Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi17667- 41604
- 49589
- 25555