Hurahtanut

Kyllä se niin on että tähän sauvakävelyyn jää koukuun. Minäkin mies 48v. Alkuaikoina vetelin perintönä tulleilla rihvelisauvoilla. Tänä talvena investoin ja ostin kunnon exelin sauvat...enkä kadu hankintaani pätkääkään. Mittasin fillarin mittarilla mukavan 9,8km lenkin ja sitä on hyvä heittä. Viimeksi meni aikaa 1h 40min. Oliko sitten hyvä aika vai ei....hiki tuli kumminkin. Vieläkun lumet sulaa ja pääsee asfaltilta pururadalle niin jo kelpaa....Lisä lajeina mulla on fillarointia runsaasti ja kuntosali. Luulis piisaavan jo, vaihteluakin on.

1

1122

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pituusx0,68

      Sama täällä. Tunti sauvakävelyä joka päivä. Ei muuta. No 6kg käsipainoilla treenaamista 2-3 kertaa viikossa puolisentuntia telkkarin edessä .Lisäksi varjonyrkkeilen ja herkistelen hetken joka ilta.

      Mulla matka reilu 5km. Harrastuksen kesto nyt 1 vuosi 7 kuukautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      315
      1725
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1264
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1247
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      133
      1126
    5. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      813
    6. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      57
      804
    7. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      74
      789
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      117
      767
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      760
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      716
    Aihe