Ajatteletko koskaan katsoessasi naisystävääsi, että miltä teidät lapset näyttäisivät? Kumpi tärkeämpi ominaisuus kauneus vai älykkyys?
Lapsia?
mietityttää
12178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
lapsena, sen kauniimpi aikuisena.
Isäni kertoi, että hän järkyttyi nähdessään minut kätilön käsillä ensimmäisen kerran. Päässäni oli kirkuvan punainen pitkä tukka, naamani oli kurttuinen ja näytin kuulemma aivan joltain suurien tarinoiden fiktiiviseltä demonilta. Kiloja oli siihen mennessä kertynyt lähes kuusi ja olin lähellä tuottaa äidilleni ennenaikaisen poismenon vaikean synnytyksen vuoksi. Lisäksi päätin huutaa suoraa huutoa ensimmäisen kahdeksan kuukautta.
Mutta katsokaa minua nyt (keikistelee).
Kuinka monlla kilolla gekko keinuttaa?
paljoa muuta, kuin nousta kauneusasteikolla ylöspäin :-).
On tuohon kuuteen tullut muutama lisää. Kävin muuten hakemassa vielä pitsan, kun nälätti.
Eikö tämä olekin meille syntymähirviöille helpotus, kuin tuulen heilahdus kasvoilla?
Ei tartte ottaa ainakaan stressiä liiasta kauneudesta ja miltä näyttää ulkopuolisten silmissä.
tosin aika harvoissa tapauksissa
Äidiltäänhän se näyttäisi. Suomalaiset geenit kun eivät pärjää aasialaisille. Ei tulisi sinisiä silmiä eikä ruskeaa tukkaa. Emme ole kuitenkaan niin uteliaita, että olisimme sen takia lapsia tehneet.
Niitä kersoja on vaan tullu.
jos olisit asiaa kerinnyt ensin ajatella?
ne ois varmaan vompattimastiffinnäköisä, koska mä oon vompattimastiffin näköinen. Näin oon kuullu, toki ois kauheen kiva jos lapset tulis isäänsä. Koska tuskin ne sitte olis vompattimastiffin näköisiä. Sit ne oli jopa söpöjä. Niin ja ominaisuudet on mitä on. Peris vanhempansa, joten sekä että. :)