ON KORIPALLON SUOMENMESTARI 2004!!!
On aivan sama, haukkuuko joku korista tylsäksi, tai sanoo että Turun miehet "ottivat" voiton Kouvoille...KYLLÄ SE ON NYT VAA NIIN, ETTÄ JOUKKUEEN TÄRKEIMMÄT PELAAJAT OVAT TÄÄLTÄ KYMENLAAKSOSTA---JUMALA-TOIKKA, ja ANSSI!!!
AIVAN SAMA..KOUVOT ON PARAS!!
Ei siinä ole mitään selittämistä kellää...
Ja jos on..kyseessä lienee tällöin tunteet...KATEUS/KATKERUUS, TIETÄMÄTTÖMYYS, HÖLMÖYS..jne..
Ja...PS.
Ei Turussa muutes juhlita minkäänlaista mestaruutta...=)
Selittää saa, mutta KOUVOT...
10
1487
Vastaukset
- Dima
Täytyy sanoa, että paras voitti....
kyllä oli kouvoilta niin vakuuttavat playoffit, että mestaruus on vähintäänkin oikeutettua.
Ei tähän mitään selittelyjä tarvita, vaikken osannutkaan kuvitella kouvoja mestareiksi ennnen pleijareita...
Onneksi olkoon kouvot - tapani
Kumma kun Kouvoista ei ole hiiskahdustakaan Suomi24:n Kaupungit - Kouvola -keskustelussa.
Nurkkapatriotismi ei siellä näköjään kukoista.- Toikka4ever
KOUVOLASSA ei ole tapana juhlia mestaruutta jossain Suomi24 chatissa..En tiijä, josko muissa kaupungeissa näin tehää, mutta täälä juhlitaa "ulkona", yhessä pelaajien kanssa!!
- Gouvot
Toikka4ever kirjoitti:
KOUVOLASSA ei ole tapana juhlia mestaruutta jossain Suomi24 chatissa..En tiijä, josko muissa kaupungeissa näin tehää, mutta täälä juhlitaa "ulkona", yhessä pelaajien kanssa!!
Kouvoilla löytyi ratkaisijoita paitsi viisikosta niin ennen kaikkea myös penkiltä. Kyllä toi playoffseissa yksi häviö kertoo kaapin paikan. Grantti oli korvaamaton. Siit on muuten juliste, kuten myös Anssista tuolla azenne -sivuilla. Kouvot rules!
- Kunta Kinte
Voi herran jestas,peräti kaksi omaa pelaajaa
Kouvolasta. Taitaa olla varsinainen peräreikä
koko kylä?- Piitsu
voi olla mut täält peräreiäst tulee suomen PARAS koris joukkue :) eikä kouvolas oo mitää vikaa :) tääl on aina hyvä meninki vaikka tää pieni paikka onkii :P
- Kouvo
Korispalstalla, jos tää on Homojen laji...etsitkö kumppania itelles??
Voin sanoo...Se saattaa onnistuu helpommin jossaa muualla...ihan pikku vinkki vaa..
KOUVOT ON SUOMENMESTARI 2004!!!!
JES JES JES...Vituttaako...ai nii, eihän siuta...ku oot homppeli...sori ku unohin..=) - kouvot 4-ever
Kouvo kirjoitti:
Korispalstalla, jos tää on Homojen laji...etsitkö kumppania itelles??
Voin sanoo...Se saattaa onnistuu helpommin jossaa muualla...ihan pikku vinkki vaa..
KOUVOT ON SUOMENMESTARI 2004!!!!
JES JES JES...Vituttaako...ai nii, eihän siuta...ku oot homppeli...sori ku unohin..=)AIVAN!!!!! :P
- Koripallopöllö
Miesten Korisliigan kärkisijoista taisteleva Kouvolan Kouvot kertoi torstaina antaneensa lähtöpassit avainpelaajiinsa kuuluvalle James Sinclairille. Samalla ilmoitettiin, että myös toisen yhdysvaltalaispelaajan, naisten liigajoukkueen Kouvottarien Whitney Frazierin sopimus on irtisanottu.
https://www.is.fi/koripallo/art-2000005514057.html
Mitähän mahtoivat puuhaillajotta ihan irtisanottiin ??? - sukkaasisään
Kairasivat toisiaan julkisella paikalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741