ja kahareksas on tuloos näillä hetkil.
Terviisiä sairaalast! Koht ponnistetahan ja lujaa!
Terviisiä sairaalast! Koht ponnistetahan ja lujaa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ois aikookaan täällä kirijuutella notta. Ny on, kun maatahan tääl puhtahis sairaalaan lakanoos ja syörähän vatta täytehen peruja ja läskisoossii.
Ihan ku hotelisa ois. Meen kohtsiltää ostaa makiaisii kanttiinist... ;) Luumuja näyttäs oleva jääkaapin täyrelt, mut jätetähän ne sitte synnyytyksen jäläkehen.
synnytystä ei saa syödä. Toim.huom.
Me jänskätään täällä koko porukalla ja odotellaan yhteiskunnalle uutta veronmaksajaa.
Annan tänne väliaikatietoja synnyytyksen kuluusta, notta voitta sitten ottaa opiksi omisa synnyytyksissänne. Vähä vaappuvaa tua askeeltamine tahtoo olla ku vatta on niin suureeks kasvanu ja jalakki näyttää olovan ku voimannostajal, mutta kyllä se tästä viälä lähtöö.
Oottelen tenavii ja ukkoo mua tänne kattomahan ku mullahanon tollaanen perhehuone, misä voirahan yhyyres nukkuakki.
Eiköhän se mene niin, että me työssä käyvät joudumme maksamaan tuon elätin kustannuksia.