Väittää tutkija. Vai paljastaako? Olisin luullut, että seksi on aika erilainen asia kuin imurointi. Oikeastaan luulin, että suhtautuisin useimpiin asioihin eri tavalla kuin imurointiin. Luulin, että jotkut asiat olisivat mieluisampia ja jotkut vähemmän mieluisia. Ähh... se on liian monimutkaista. Englantilainen tutkija on jotakuinkin sitä mieltä, että suhtaudun seksiin kuin imurointiin ja kai kaikkeen muuhunkin yhtä välinpitämättömästi tai ainakin samanlaisella inholla. Mä en juuri tykkää imuroida, joten en sit näköjään tykkää juuri seksistäkään...
http://www.iltasanomat.fi/hyvaolo/suhteet.asp?id=2084030
http://www.iltasanomat.fi/hyvaolo/suhteet.asp?id=2084030
Vastaukset 11
Vanhimmat
*
Mä en sovi mihinkään noista kategorioista, olen joskus hutaisija (jos on kiire ja vieraita tulossa), mutta enimmäkseen suunnitelmallinen ja tarkka. Imuroin joka ikisen huonekalun alta ja takaa, jos vaan suosiolla jaksan niitä liikutella. Mut en aina samassa järjestyksessä, aloitan millon mistäkin huoneesta.
Kertooko tämä, että tykkään sillointällöin pikapanoista, mutta kun on aikaa, tykkään rakastella pitkään ja hartaasti, mutta en tylsästi saman kaavan mukaan? Kyllä kertoo :D
Huono puoli tässä on, että mulla on kyl imuri, muttei miestä ;D
se katsotaan kuinka yleisesti ottaen imuroi.
mun seksielämästäni.. hmm...
- imuroin usein, lähes päivittäin, mutta vain jonkun huoneen/paikan kerrallaan - harvoin koko kämppää samalla kertaa
- olen huono käsittelemään imuria - se on aina kumossa ja vetelen sitä pitkin sohvan kulmaa ja muutenkin törmäilen sen kanssa aina jokapaikkaan.
- mulla imurit kestää yleensä kauan, kovasta kohtelustani huolimatta.. käytän imurit aina ihan loppuun saakka.. yleensä ne on teipattujakin jo monesta kohtaa ennenkuin vasta suostun luopumaan siitä
- tykkään mielummin pitää sitä pelkkää letkua kädessä ja imuroida niin yhden kohdan kerrallaan, kuin sen lattiasuuttimen kanssa suurempia alueita..
- olen aina valinnut imurin ensisijaisesti sen värin ja pienen koon takia :D
ja sen kyllä huomaa. Pitääkö tuo paikkansa? Aika hyvin.
Olen noita molempia ja sen voi kysyä parilta mieheltäkin. Ajatukset harhailevat kaikessa muussa, puhelias kun olen niin saatan kysyä tai sanoa juuri niitä asioita mitä mies ei todellakaan halua siinä yhteydessä ajatella. Kärsimätön? Joo, ja itsekeskeinen.
"Hutaisija" on sellainen, joka säntäilee paikasta toiseen imurinsa kanssa ja jättää paikkoja likaisiksi. Tällainen henkilö on kärsimätön, innokas ja puhelias - eikä vitkastele sängyssä.
"Harhailijaa" ei kiinnosta, lähteekö kaikki lika mukaan siivotessa. He ovat luonteeltaan unelmoijia ja itsekeskeisiä. Makuuhuoneessakin harhailijan ajatukset ovat muualla, sillä Dawsonin mukaan tällainen henkilö saattaa vaikuttaa usein etäiseltä ja ulkopuoliselta.
Salaisuus piilee vain siinä ettei yksikään ole nähnyt kuinka järjestelmällisen tarkka osaan olla, kun vain haluan ja muut asiat ovat kondiksessa. Kausittain imuroin hyvinkin suunnitelmallisesti, pitkään ja hartaasti.
toi hutaisija joka imuroi epäjärjestelmällisesti vähän sinnepäin. Suurten linjojen ihminen. Sängyssä...joo suoraan asiaan.
"Raataja" pitää imurointia fyysisenä tapana irtautua stressistä. Raatajat ovat yleensä ahkeria ja sinnikkäitä, jotka haluavat tyydyttää myös toisen sängyssä.
Noinkohan lienee???
Ja imurointi pitää tehä kunnolla eikä hutiloiden, ettei heti tarvi asiaan palata, ottaa vaan pahimmat paikat useesti ni ei leviä käsiin koko homma :DDDDDDDDDDDDDD
Olenpa suunnitelmallinen.Voi kyllä sanoa,että minun kohdalla piti tuo analyysi kyllä paikkansa.
No juu! Mä olisin sit "suunnitelmallinen" koska nää neliöt on helpointa imuroida aina siinä yhdessä järjestyksessä. Kuka näitä hyödyllisiä tutkimuksia oikein rahoittaa? :)
mulla on imuroinnissa vauhtia ja paljon kovaa hinkaamista XD joskus myös kiroilen...? Joskus johto loppuu "kesken" imuroimisen ja sillo vituttaa !!! tai ku joku paikka o jääny "nuohoamatta"...
Päämäärä on kuitenki mahdollisimman tehokas imurointi johon ei hukkaannu koko päivää mutta kämppä on sen jälkeen puhdas.