Oliskos tunturi RX800 naistenpyörä mimmonen ihan tavallisiin ympärivuotisiin (10km suunta, hiekkaa ja asfalttia) työmatkoihin? Saisin työkaverilta edullisemmin ku kaupasta, ei vastannu hänen tarpeitaan, vaikka vasta vähän aikaa sitten osti... oon ajatellu päivittää omani, vaikka se onkin vasta 12v vanha... luulenpa siis olevani pihalla pyöräuutuuksista=)
Viisaammat vastatkaa, kiitos
Pyöräily on kivaa
1357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jos koko on tarkalleen oikea, niin voihan tuota kokeilla. Kuvan perusteella ajoasento huono. Asento on tolkuttoman pysty, mutta kymmen kilometriä pitäisi kyllä mennä. Stemmin vaihtaisin kiinteään, tuon tyyppiset säätöstemmit ovat velttoja ja ikäviä ajaa.
Osasarja on hiukan kinkkisempi huollettava kuin tavalliset avovaihteet ja sivuvetojarrut. Jos huollattaa liikkeessä tai opettelee itse, niin mikäs siinä.