Heinäkuussa oon siis suuntaamassa Dubliniin aupairiksi! Oon koittanu katella vähän noita facebookin aupair-yhteisöjä jota kautta oon suurimman osan mun kavereista Hollannissa saanut (tällä hetkellä oon aupairina täällä!) mutta siellä tuntuu olevan melko hiljaista.
Lukeeko tätä viestiä tällä hetkellä kukaan joka on sinne menossa tai nyt jo siellä?
Tai jollain vanhalla Irlannin aupairilla vinkkejä, kaikki mahdolliset otetaan vastaan :)
Kiitos
Ja voi myös laittaa suoraa sähköpostia, [email protected]
Lukeeko tätä viestiä tällä hetkellä kukaan joka on sinne menossa tai nyt jo siellä?
Tai jollain vanhalla Irlannin aupairilla vinkkejä, kaikki mahdolliset otetaan vastaan :)
Kiitos
Ja voi myös laittaa suoraa sähköpostia, [email protected]
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hei :)
Olin viime vuonna Irlannissa au pairina, en tosin lähelläkään Dublinia joten en sinänsä voi auttaa! Mutta hyvän maan oot valinnu, jollei sade pelota! En nyt tiedä voinko mitään vinkkejä antaa, mutta kannattaa tsekata irc-galleriasta yhteisö Au pair/Ireland, ainakin viime vuonna siellä oli paljon tyttöjä jotka oli Dublinissa :)
Ite olin dublinissa aupparina, just samoja aikoja sattui myös tämä talouslama, joten ei varmaan auppari rintamalla tosin kovaa ruuhkaa ole tällä hetkellä. ja huomasin sen viime jouluna että maa on muuttunut vuoden kuluessa, kun kiertelin nähtävyyksiä ja vanhoja tuttuja paikkoja.
ja sehän riippuu ihan siitä että minne päin dublinia olet menossa?
minä tykkäsin kierrellä nähtävyyksiä ja kesällä kiva käydä st stephensin puistossa ihastelemaasa sen kauneutta ja phoeniks parkissa myös piknikillä.. ja Howth pääsee junalla tai bussilla kätevästi.. niitä on paljon ja varmasti löytyy lisää tekemistä.
toivon sulle antoisaa au pair vuotta irlannissa..