Olen haaveillut jo pidempään hiustenpidennyksistä. Itselläni on huonokuntoiset hiukset, joten micro-ringit tai irtohiukset jotka joutuu joka aamu kiinnittämään uudestaan on kai minulle paras vaihtoehto??Näkyykö microringit helposti,kun ei omaa hiusta ole niin kauheasti...Entä tuo toinen menetelmä (en nyt muista niiden virallista nimeä),näkyvätkö ne helposti?entä mistä niitä voisi saada halvalla?
PIIIdennyksistä
nelli_
4215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Clip-on hiukset ihan ok. Itelläni on tummat clipsit päässä, laitan joka aamu ku on simppeli homma. Aika monella huomaa etenki takaa että niillä on clip-on klipsit päässä eli ole varovainen! mulla on sen verran omaa hiusta että menee hyvin piiloo mut toisaalta niissä on ihan pikkasen eri väri mut ei sitä mun mielest edes huomaa ellei oo iha vitun tarkkasilmänen. Aika halval saa netistä mul oli koko päähän tarkotetut nii jotai vähän alle 70ekee. paljon halvemmaks tulee ku et ottais kampaajal päähän kiinni hiukset. aion kuitenki kokeilla täs kohta ku olis kiva et olis AINA pitkät hiukset ku klipsit otetaa suihkus pois ja nukkumaa mennes ja muutenki ne klipsit on kovat et ei tunnu kauheen kivalt ku nojaa johonki. sit kans oon iha hermona aina et mitä jos joku näkee sen klipsin xDD mut oonki tämmöne hullu :D
Mistä oot tilannu sun clip-onit? Muaki hieman askaruttaa et jos ne sit näkyy, ja ku mul on viel nii ohuet hiukset:/..
Kyllä clipsi näkyy todellakin niin herkästi ohuesta tukasta, et en mä ainakaan suosittelis sitä. Kyllä sinetit saa paremmin piiloon oli ne sitten micro ringit tai liimat tai jotain muuta. Eli mä sanoisin, et säästä vaivaa ja laita ringit. Esim. Easy loopilla saa ihan kotikonstein micro ring pidennyksen laitettua jos vaan joku kaveri viittii sen sulle laittaa. Eli mietippä sitä..
Tossa video easy loopin laitosta:
http://www.youtube.com/watch?v=FOaAq7a7WhU&feature=related
Ja sekä clipsuja, et easy looppeja saa ainakin huutonetista ihan näppärästi. Käyppä sieltä vilkaseen. Monet myyjät pystyy tilaan niitä myös pyynnöstä jos sopivaa väriä ei just nyt löyty. Tässä sulle pari linkkiä:
http://www.huuto.net/fi/showlist.php3?status=N&tits=hiustenpidennys&x=21&y=6
http://www.huuto.net/kohteet/60cm-1-musta-remy-easy-loop-sinetti-100kpl_07g_kpl/135040193
Micro ringit kyllä näkyy aika herkästi ohuesta hiuksesta. Sinetit taas joillakin näkyy, jos on aika ylös asti laitettu ja on sellasia muhkuroita päässä. Sinetit myös erottaa "kokeneemmalla silmällä" eli hiukset laskeutuu alas sellaisina ohuina erillisinä hiusosioina toisin kuin normaalit hiukset tai hiusnauha.
Klipsit saa piiloon sillä tavoin, että tuperaa hiusta ja laittaa hiuslakkaa ja sitten siihen alle ne klipsiosiot. Klipsit joko hieman alemmas ja omia hiuksia päälle tai sitten joitakin kapeampia osioita ihan ylös asti (juureen ja ihan ylös ja siihen päälle vielä omaa, tupeerattua hiusta).
Riippuu paljolti myös kampauksesta, klipsien kanssa on helpompi vaihdella kampauksia, auki tai korkeammalle ponnarille tai nutturalle tai vaikkapa toiselle sivulle.