Onko lääkärin ammatti naisista vetoava? Ainakin se on arvostettu homma, mutta onko siinä sellaista vetoa??
lääkäri-seksikäs ammatti???
vlad
142508
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
yksinkertaista
..ilman sitä rahaakin ;)
Itse en ainakaan tunne mitään vetoa lääkäreitä kohtaan. Lääkäri on ammattina varmasti arvostettu, mutta ihmisinä lääkärit ovat todella epäseksikkäitä. Itselläni on kokemusta parista lääketieteen opiskelijasta ja molemmat olivat kyllä niin suuria pettymyksiä! Toisen tapasin raflassa ja lähdin hänen luokseen jatkoille. Kämpällä hän sitten paljastui melko oudoksi ja pervoksi, aika nopeasti tuli lähdettyä kotiin. Tämän toisen tapasin netin kautta chatissa, juttelimme niitä näitä ja vaihdoimme kuvat. Kuvassa hän näytti melkoiselta adonikselta ja sovittiin sitten treffit. Yllätys oli melkoinen, kun luonnossa hän paljastui epäsiistiksi ja kuvan ottamisen jälkeen oli tullut "muutamia" kiloja lisää. Lisäksi hän oli hyvin hermostunut, hiljainen ja puhui erittäin epäselvästi. Eli se näistä lääkärien vetovoimasta..
Naulan kantaan... Onneksi tytöt on paljon parempia.
...putkimieskään :-))
Miehet läähättävät perään kun heille kertoo olevansa hoitaja ,mutta työ se on siinä missä "kassaneitikin" ja harvemmin mitenkään "seksyä" touhua :-))
Itse lääkäreiden kanssa töitä tekevänä heistä näkee sen toisen puolen ja jaa-a enpäs menisi lekurin kanssa kimppaan en... :-))
Muutamaan lääkäriin olen tuttavapiirissäni törmännyt ja en voi kyllä sanoa heitä erityisen seksikkäiksi. Ja ikävä kyllä kun se keltainen neste tahtoo nousta päähän, niin ei ole seksikästä ei.
Kyllä varmaan löytyy yksilöitä heistäkin ja joitakin naisia varmasti kiihottaa ajatuksena "Valta & maine & raha"-status mikä lääkäreihin liitetään, mutta todellisuudessa seksikkäitä lääkäreitä on häviävän pieni määrä.
Laitetaanpa gallup. Mikä sitten on seksikäs ammatti?
..olen sitä mieltä että lääkärit. Mutta eiväthän he sitä välttämättä todellisuudessa ole. Mun unelmissa vain.. ;)
No muita..hmm.. Poliisi (paitsi nämä isomahaiset vanhat äijät) sellanen perusduunarikin herättää himot..baarimikko..kun niitä on niin paljon. =) Eiköhän sitä yleensä olla miehen eikä ammatin perässä.
...vaan se, että on jaksanut lukea ja on siis älyä päässä. Tavoitteita elämässä. Kunnianhimoa.
Se se vasta on seksikästä.
Että näin minun mielestäni.
No ainakin jos on niin torvi nainen, että ammatin perusteella valitsee puoliskonsa, niin tuskin tärppää lääkärin kohdalla. Eivätköhän ne sen verran fiksuja tapaa kuitenkin olla? Se fiksuus vetoaisi kyllä, sen helposti yhdistää lääkärin ammattiin, vaikka eihän sekään mikään tae ole. Mulle kuitenkin aivan sama, mikä mieheni ammatti on, kunhan jotakin yrittää toimeentulonsa eteen.
Mutta jotkut toiset univormuammatit kylläkin...
Lääkärin ammatti on todellakin seksikkäin ammatti, ehdottomasti
Työssäni kohtaan lääkäreitä paljonkin ja minusta lääkärin ammatissa ei ole mitään seksikästä...Samanlaisia pulliaisia ne ovat kuin muutkin. Seksikkäältä mielestäni näyttää esim. hyvä kroppainen raksamies... Mutta makunsa jokaisella, voihan joku pitää hoitajan ammattia seksikkäänä.
...jos mies on sen arvostuksen JA rahan takia sinne lääkikseen pyrkinyt, niin siitä ammatista on seksikkyys kaukana. JA SAMOIN SELLAISESTA MIEHESTÄ (fiksu mies ei tuollaista edes kysy) Lisäksi myös moraali!! KAUHISTUTTAA IHMISET, JOTKA HALUAVAT LÄÄKIKSEEN STATUKSEN TURVIN - EIVÄTKÖ NE PÖLJÄT TAJUA, ETTÄ HE LUKEVAT AMMATTIIN, JOSSA IHMISHENKI KYSEESSÄ!! KYLLÄ LÄÄKIKSEENKIN PITÄISI OLLA VÄHINTÄÄN PSYKOLOGISET TESTIT, NIINKUIN SAIRAANHOITAJILLE JA MUILLE TERVEYDENALAN IHMISILLE!! Eipä hirmuisesti haluta turvautua näihin "tulevaiuuden juppilääkäreihin" - onneksi aina joku OIKEASTI AMMATTIIN HALUAVA PYRKII JOUKKOON - JA SE KYLLÄ NÄKYY TAVASSA KOHDELLA IHMISIÄ!