muistuttavat toisiaan?
ketkä palstalaiset
*
10171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jazuli ja Papu.Sparrow ovat hyvin samankaltaisia. Molemmat atteja, molemmat nuorien, pitkien, alastomien miesvartaloiden perään. Samaa yhteiskuntaluokkaa. Huomionhakuisia, imartelulle persoja, helposti suututettavissa, kovia kiroamaan, pitävät tatuoinneista, jätkämäisiä jne. jne.
jokavuotista kevätkiimaa ! Ovat niin samanlaisia, että eivät tule siksi oikein toimeen keskenään. Itse vonkaan välillä toiselta, välillä toiselta. Hyväksi havaittu taktiikka.
Kumma kun eivät mun perässä juokse. Mä olen tatti, nuori, pitkä, lähes alaston miesvartalo samasta yhteiskuntaluokasta.
Ai niin. Nainen etsii kontrastia, geeneihin syvyyttä ja ulottuvuutta. Aina mä jään yksin.
Byää
mut papsulla on selkäranka. Sinänsä kyllä kumpi vain voisi olla Miss Miehen Logiikka. Edustavat tyypillistä M-L-naikkosta täällä.
Toinen on vittumainen toinen ei. Toinen tekopyhä toinen ei.
Molemmissa muuten negatiiviset osuu samaan. Arvauksia kumpaan?
ovat vittumaisia ja molemmat tekopyhiä. Pahan pistit. Onko toinen enemmän? Papu vittumaisempi? Mutta J:n vittumaisuus on kuorrutettu hymyillä ja teeskentelyllä.
.
myökin vili ja salapoliiti ovat kuin identtiset kaksoset
.
En osaa sanoa ketkä muistuttavat toisiaan, sillä perusteella että löytäisin samankaltaisuuksia tuntemistani kirjoittajista. Jotkut kuitenkin muistuttavat toisiaan sillä tavalla että en erota heitä toisistaan.
Rikhartti ja Scale. Tuntuvat niin samankaltaisilta, että eivät ole eriytyneet mulle selvästi. Perusjässikkä samankaltaisella ilmaisulla. Kumpi puhuu milloinkin?
xena-183, persona-non-grata ja joukko nuorehkoja naisia, joita en myöskään hahmota persoonina. Fiksun oloisia, mutta asiat niin samantyyppisiä, että eivät eriydy itsenäisiksi persooniksi. Fr.Fionatar eriytyi tästä joukosta persoonaksi outojen palstaseikkalujensa kautta. Viimeisin, joka sai persoonan oli LaRito, kun luin peräkkäin useamman mielipiteen, jotka tökkivät pahasti.
On ehkä muitakin, mutta nuo tuli ekana mieleen.
Scale ja Richartti, mä en erota niitä toisistaan, insinöörejä P-Pohjanmaalta ja saman tyyppisiä juttuja. Mr.Kallupi ja Isä ite tai Suuri Isä ovat ihan samaa. Anzzysta ja Montesta tulee joskus mieleen kuin sama henkilö olisi takana. Kumpikin kirjoittaa koko asian otsikkoon ja tekevät samanlaisia kielioppivirheitä. Anzzylla on kyllä käsittämättömän laaja yleissivistys. Rusalka ja kirpela muistuttavat kanssa toisiansa.
ja Iivar-runoilija. Kaksi pitkätukka rokkaria ja vilosooffia :D