Viime syksynä järjestetyssä suomen patologien liiton kokouksessa todettiin huolestuttava asia. Nimittäin 70% avatuista tatuoiduista henkilöistä oli suuret määrät syöpäkasvaimia jotka oletettavasti ovat saaneet alkunsa kehoon kuulumattomista väriaineista. Liitto aikookin panostaa voimakkaasti tatuointien terveysriskien saattamisesta julkiseen tietoon.
Patologien kokous
keke
4878
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Keken oma tietotoimisto keksinyt tämänkin jutun. "Tiukkapipoisia tatuointien vihaajia avattaessa ovat patologit huomanneet että 80 prosenttia potilaista on kärsinyt aivojen kitukasvuisuudesta ja siitä seuraavasta idiotismista."
Kun semmoinen kokous kerran on järkätty ja huomattu nuinkin vakava asia, niin linkkihän pitäisi löytyä. Eiköstä vaan kekeseni?
Vai patologien liitto? On taas keke nähnyt päiväunia, vai olisiko sittenkin ollut satutunnilla!
Suosittelen Kekelle lääkityksen radikaalia muutosta,koska lapsuuden ajan traumat ei meinaa millään unohtua.Toinen vaihtoehto on lobotomia leikkaus.