Patologien kokous

Viime syksynä järjestetyssä suomen patologien liiton kokouksessa todettiin huolestuttava asia. Nimittäin 70% avatuista tatuoiduista henkilöistä oli suuret määrät syöpäkasvaimia jotka oletettavasti ovat saaneet alkunsa kehoon kuulumattomista väriaineista. Liitto aikookin panostaa voimakkaasti tatuointien terveysriskien saattamisesta julkiseen tietoon.
4878
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Keken oma tietotoimisto keksinyt tämänkin jutun. "Tiukkapipoisia tatuointien vihaajia avattaessa ovat patologit huomanneet että 80 prosenttia potilaista on kärsinyt aivojen kitukasvuisuudesta ja siitä seuraavasta idiotismista."

Äänestä

Kun semmoinen kokous kerran on järkätty ja huomattu nuinkin vakava asia, niin linkkihän pitäisi löytyä. Eiköstä vaan kekeseni?

Äänestä

Vai patologien liitto? On taas keke nähnyt päiväunia, vai olisiko sittenkin ollut satutunnilla!

Äänestä

Suosittelen Kekelle lääkityksen radikaalia muutosta,koska lapsuuden ajan traumat ei meinaa millään unohtua.Toinen vaihtoehto on lobotomia leikkaus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keke kirjoitti:

Viime syksynä järjestetyssä suomen patologien liiton kokouksessa todettiin huolestuttava asia. Nimittäin 70% avatuista tatuoiduista henkilöistä oli suuret määrät syöpäkasvaimia jotka oletettavasti ovat saaneet alkunsa kehoon kuulumattomista väriaineista. Liitto aikookin panostaa voimakkaasti tatuointien terveysriskien saattamisesta julkiseen tietoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu