Muuttohommissa

Oisko vinkkiä mistä sais nokkakärryt vuokralle Rovaniemellä? Edessä ois muutto ja ois noista kärryistä apua pyykkikoneen kantamiseen. Ja jos on tietoa mistä sais myös peräkärryn tai vaikka pakun edullisesti vuokralle niin kiva.
3454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nokkakärryt maksaa 20-40 euroa, ei kannata vuokrata..peräkärry halvalla löytyy huoltoasemilta.. Pakut on kalliita..kannattaa kysyä vaikka europcarilta...

Äänestä

Rovaniemen Kaupunkikirppari.net: "sekalaista".
Peräkärry vuokralle 10e/ vrk, (0500-889413)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Oisko vinkkiä mistä sais nokkakärryt vuokralle Rovaniemellä? Edessä ois muutto ja ois noista kärryistä apua pyykkikoneen kantamiseen. Ja jos on tietoa mistä sais myös peräkärryn tai vaikka pakun edullisesti vuokralle niin kiva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu