Tänään ei jaksa!

Hei! Miten kerron naiselle haluavani pitää kerran viikossa vapaapäivän seksistä, kun pitäisi ehtiä salille ja kaljallekin joskus. Edellisen kanssa kun otin asian puheeksi niin erohan siitä tuli ja talon seinään ilmestyi sprayaus text. Modelli on homo lötkökulli........ja ties mitä- en viittis alkaa taas pesee ja maalaa seiniä!

Esimerkki: Jos naiselle antaa ruusun, hän ilahtuu. Toinen nainen suuttuu ja epäilee miestä uskottomuudesta. Jos toinen nainen sanoo “Eroan!”, hän haluaa erota. Toinen nainen tarkoittaa “tule tänne, pyydä anteeksi ja halaa minua”. Ja jos naiselle sanoo ruokapöydässä “herkullinen kinkku”, hän ilahtuu. Jos sanoo samat sanat rannalla, nainen suuttuu.

Vaikka toisaalta olenhan tota "imuria" jo tossa katsellut......pari kuukautta.



ps. toi "imuri" on lempinimi koska hän on koko ajan siivoamassa ja huseraamassa jotain kodin pikkuaskareita.

8

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • y.b. eikirj.

      jaksaa. Salille vaan voimia keräämään :P Jätä känny himaan "vahingossa" .

      • toi matkapuhelin :D vähän mä kelasin että mitä -pitääx jättää jotain väliin. Joo on kokeiltu. Arvaa toiko sen puhelimen mulle ja sano, että sulta unohtui jotain ja jäi töllistelee sinne paikanpäälle.


      • y.b. ei kirj.
        modelli kirjoitti:

        toi matkapuhelin :D vähän mä kelasin että mitä -pitääx jättää jotain väliin. Joo on kokeiltu. Arvaa toiko sen puhelimen mulle ja sano, että sulta unohtui jotain ja jäi töllistelee sinne paikanpäälle.

        laita se äänettömälle, että voit "keskittyä" paremmin ja sit se hups unohtui :) Mut hei, jos se tulee perässä, niin ei kai se sit haluukkaan erota :O saattaa pestä spray-kirjotuksetkin, jos siivousintoinen on.


    • Crocuta

      Jätä kalja se laskee testo tasoa. Jos se auttaa...

      Niin enpä tiiä. Luulis nyt tajuavan jos sanoo että ei jaksa ihan joka päivä.

      Aiheen sivusta aiheesta. Se on muuten aivan vitun rasittavaa kun ei nappa ja toinen on tyyliin tunkemassa käsiä housuun, vaikka asiasta sanoo. Vituttaa niin että ei nappaa huomennakaan, josko oppis... Behaviorismia.
      Mut mää oonkii neiti.

      • älä ikinä enää tule minulle ehdottamaan jotain kalja tai tai gini lakkoa. Piip! mä tärisen ihan raivosta.


    • Be a man!

      Älä ole alamainen, joka antaa naisen päättää. Leuka ylös ja oikea katse naisen suuntaan saa hänet toimimaan kuten tahdot!

    • xena-183

      tuollaista on jo kahden kuukauden kuluttua alkaa ehdottaa naiselle. - Se on ihan sama kun sanoisit hänelle suoraan, että hän ei oikein innosta sinua enää...
      Jos sä itse muuttaisit vähän päivärytmiäsi ja hoitaisit salipäivänä osuutesi jo aamulla tai lounasaikaan ja ehdottaisit oma-alotteisesti naisystävällesi, että eikö hän tahtoisi joskus sinusta vapaa-illan ja lähtisi viihteelle omien naisystäviensä kanssa tai vaikka pitäisi teillä jotkut kutsut, joita varten lupaat hoitaa itsesi pois jaloista, että he saavat jutella ihan rauhassa "tyttöjen kesken". - Tämän tyyppistä taktiikkaa suosittelisin vielä noin alkuvaiheessa :)

      • tässä sitä taas ollaan sinkkuna, että tiedoksi vaan en haluu sitä paljon mainostaa tietyistä syistä. Eillen otin ton asian esille just noin kuin tuossa ylempänä sanoit ja kaikki meni muka yhteisymmärryksessä purkkiin, mitä vielä...Naapuri tuli äsken pyytää jeesii te saatais lipputanko nurin???? No naru katkaistu. Ok tanko nurin ja lippuun käsiksi, mitä witxxa mun silkkilakana missä luki....no en viitti tässä edes sanoo, mut jotain tosi härskii. Oisitte nähny äijän ilmeen, onnex se ei tiijä mun lempimimee, mä olin et vaan joo!

        Ei vastaa neito puhelimeen, mitä sitten sainpahan sen vapaaillan:D Mut silti mä kelaan noita muijien juttuja. Nainen ei tarjoa tilastaan selkeää informaatiota. Miehen täytyy aina arvata naisen tila. Miehen teoistaan saama palaute ei ole säännönmukaista eikä se yleensä ohjaa miestä oikeaan suuntaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      176
      1715
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      108
      977
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      87
      834
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      19
      663
    5. 51
      655
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      41
      557
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      508
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      164
      503
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      191
      453
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      439
    Aihe