Pääkipu hikoilun jälkeen

Mikä siinä on että joka kerta kun käyn esim. juoksulenkillä, sen hikoilun jälkeen tulee pää kipeeksi ja joutuu syömään painkillereitä...Olisko kellään mitään ideoita mistä moinen johtuu ja mahdollisesti parannuskeinoja ?
2215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Käynti hierojalla tai kunnon venyttelyt olisi hyvä alku.

Äänestä

No voi hyvän tähden. Sulla on jano!!! Mulla jano tuntuu ensimmäiseksi päänsärkynä takaraivolla ja joskus päälaella. Voi olla voimakastakin. Itse janoa en tunne. Siispä juo ennen lenkkiä extraa ja varsinkin sen jälkeen. Juo jo heti kun tulet, jotta ei pääse päänsärky edes syntymään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hamhamham kirjoitti:

Mikä siinä on että joka kerta kun käyn esim. juoksulenkillä, sen hikoilun jälkeen tulee pää kipeeksi ja joutuu syömään painkillereitä...Olisko kellään mitään ideoita mistä moinen johtuu ja mahdollisesti parannuskeinoja ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu