Arvioita tulevasta kaudesta

-IdänMies

Laittakaas kaikki pesäpalloa seuraavat ja pesiksestä tykkäävät ihmiset omia arvioita, näkemyksiä, odotuksia, ennustuksia koskien tulevaa kautta. Itse tykkään pesäpallosta ja seuraan myös pelejä tv:stä, seuraan tosin paljon muutakin urheilua ja itse asun paikkakunnalla jossa ei pelata minkäänlaista pesäpalloa. Jos nyt minäkin jotakin kirjoitan tulevasta kaudesta... Vimpelillä taitaa olla kovat piipussa, joukkue vaikuttaa sellaselta jossa lyöntiarsenaalia löytyy ja Saarikenttähän on tunnetusi "helppo" paikka :) Sotkamo on aina Sotkamo, jotenkin ne hinaavat aina itseään mukaan kärkikuvioihin. Pattijoesta ei ole sitten minkäänlaista hajua minkälainen joukkue on jalkeil mut eiköhän ne oo aika kovia. Ja eikös Oulun Lippo ole tehnyt joitain satsauksia, oisko jonkinasteinen yllättäjä? Mut jatkakaa viisaammat... Idän miehenä pitää toivoa menestystä ennenkaikkea Joensuulle (lähin paikkakunta pesiskartalla henk.koht.) ja myös Kiteelle.

2

529

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Baarikentän kunkku

      Pesäpalloliiton sivuilta löytyy todella kattava ennakkopaketti eri sarjoista. Sen perusteella voi penkkiurheilija pohdiskella miten käy viime vuotisissa otteluissa. Tämän kauden ennakkopaketti lienee tekeillä ja julkaistaan viimeistään syksyllä.

      • vetolainen

        Poika kylpee(ainakin toivottavasti)savonjoessa!Kyllä siellä on nyt niin kova ja kestävä paketti!Saarikentän yleisö pitää huolen kovasta kannustuksesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      127
      1279
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      80
      1164
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      77
      641
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      9
      588
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      20
      553
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      523
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      495
    8. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      115
      469
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      462
    10. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      17
      460
    Aihe