"Kokoomusjohtaja Ben Zyskowiczilla on avioton, 12 vuotias lapsi. Lapsi asuu äitinsä kanssa Espoossa. Lapsen äiti toimi vuosina 1989-91 Kokoomuksen toimiton henkilöstösihteerinä, ja matkusti jossakin määrin kokoomuspoliitikkojen maakuntakierroksilla toimien avustajana. Zyskowicz ei suostunut kommentoimaan asiaa, vaan toteaa, että kyseessä on hänen yksityisaisansa, jota ei revitellä lehdissä."
...Uskomatonta mikä moraali tällä kansanjohtajallamme on. Ja kokoomuslaiset asettuivat kannattaamaan häntä uudelleen pauolueen kakkospaikalle. Törkeää kaksinaamaisuutta!
...Uskomatonta mikä moraali tällä kansanjohtajallamme on. Ja kokoomuslaiset asettuivat kannattaamaan häntä uudelleen pauolueen kakkospaikalle. Törkeää kaksinaamaisuutta!
Vastaukset 7
Vanhimmat
No jos tätä pidetään kokoomuksen yleistettävänä moraalina, niin onhan niillä riveissään muitakin rikollisia, kuten pahoinpitelystä tuomittu (siis RIKOSREKISTERIN OMAAVA) kansanedustaja Jan Vapaavuori. Ei tainnut olla ihan pikku tönäisy, kun tämä lakimies aikanaan hyllytettiin Niinistön avustan tehtävistäkin rikostaustansa takia! Lisäksi tuomio varkaudesta.
http://www.vapaavuori.net/index.php
Ex-ministeri Sirpa Pietikäinen on rattijuoppo.
Ex-ministeri Vilen väärensi gradu-aineistonsa...
miestä kuin märkää lapasta. Näyttää siltä että rehellisiä ja kunniallisia miehiä on yhä vähenemässä määrin.
Tosin täytyy muistaa että parihan on voinut aikanaan asua avoliitossa ja aikanaan ja päätyneet eroon, tällöin lapsi yleensä jää äidin huostaan. Silloinhan siinä ei pitäisi olla mitään kummallista
Minun mielipide on, että hyvä kun ei kommentoinut asiaa sen enempää lehdille. Se kun on yksityisasia. Kukin taplaa tyylillään. Sittenhän se vasta narrin ois itsestään tehnyt jos ois alkanut lehdille tilittämään.
harvinaisen älykästä puhetta naiselta.
Kyllä olet tyhmä: 12-vuotiaan asioitako mielestäsi pitäisi oikein lehdissä riepotella.
Kaikenmoisia älykääpiöitä ....*jurnuttaa mennessään*....
Lapsia saattaa tulla, jos harrastaa seksiä. Benin ja kaikkien muidenkin lapset ovat yksityisasioita ja sellaisiksi ne pitää jättääkin.
Sama se on naisilla =)
Voi olla, ettei
sukupuoli määrää
moraalin tasoa =)