Tule rentoutumaan tenniksen parissa ja koe samalla mieleenpainuva kesäloma ulkomailla!
TENNISKURSSIT SAARENMAALLA HEINÄKUUSSA 2010.
Saarenmaalla voit aloittaa tenniksen pelaamisen tai jatkaa pelitaitojesi kehittämistä.
Omat ryhmät erityisesti nelinpelitaitojen kehittämisestä kiinnostuneille.
Kurssiviikon aikana voit tutustua Saarenmaan pääkaupunkiin Kuressaareen, osallistua mielenkiintoisille retkille, rentoutua ylellisissä kylpylöissä tai nauttia tenniksestä Kuressaaren hienoilla tenniskentillä. Valmentajana toimii Pekka Forstadius.
Pekan valmennuksessa tutustut uuteen harjoitusmenetelmään, jota voit soveltaa myös golfkentällä. Harjoittelu on hauskaa, rentouttavaa ja tuloksellista.
Onko lentopeli sinulle iso haaste? Kuressaaressa opit ajattelemaan verkkopelistä uudella tavalla ja opit kesyttämään oman KOTKAsi.
Lisätietoja ja ilmoittautuminen: http://kskoolitus.com/tenniskurssit.html
Tennistä Saarenmaalla
5
429
Vastaukset 5
- Harrastajat
Hei, Kiitti vinkistä! Olette saaneet hyvän valmentajan, itse olen joskus ollut Pekan valmennuksessa ja loistavasti osaa lähestyä tennistä vähän eri näkökulmasta kuin moni muu. Suosittelen, vaikken itse nyt pääsekkään kursseille.
- Tenniksenharrastajat
Hyvä sisältö, vertasin vähän mitä on Vierumäellä tai Kuortaneella tarjolla, niin erittäinkin kilpailukykyinen vaihtoehto. Ja samalla tosiaan pääsee erilaiseen ympäristöön tutustumaan.
- Kursseille
4-peli on aina kiinnostanut ja aika harvoin on sellaisia kursseja tarjolla! Monipuolinen ohjelma, lomailun ja harrastuksen yhdistäminen. Ja taisi joku jo kommentoidakin niin parhaiten oppii intensiivityyppisillä kursseilla pienessä ryhmässä. Olen lukenut Saarenmaasta paljon, mutten ole vielä käynyt.
- Kommentti vain
Yksi kolleega on harrastanut tennistä nyt parisen vuotta Pekka Forstadiuksen valmennuksessa, olen kuullut vain kehuja.
- Tennistäoppimaan
Lukekaapa myös Plaza.fi:stä, Pekasta vain myönteistä palautetta!
http://plaza.fi/ellit/liikunta-ja-terveys/liikunta-ja-hyvaolo/liikunnallinen-loma-saarenmaalla
Kristiina: ”Käyn muutaman kerran kesässä lätkimässä tennistä lomapäivien ratoksi. Tämä kohtaaminen tenniksen kanssa oli erittäin innostava ja suorastaan ajatuksia herättävä. Pekan tyyli on omaleimainen, kiinnostava ja mieleenpainuva. Sain aivan uusia ajatuksia pallopelien pelaamiseen yleensä. Tykkäsin!”
Hanna: ”Olen aina ollut surkea kaikissa palloilulajeissa ja odotin tennistuntia hieman kauhuissani. Tenniksestä minulla ei ollut suoraan sanottuna mitään myönteisiä kokemuksia. Pekan nimenomaan aikuisoppilaille suunniteltu filosofia auttoi kuitenkin tällaistakin ongelmatapausta lähtemään ihan rennolla fiiliksellä hakemaan kontaktia palloon. Pikku hiljaa huomasin, että kun vain pidän katseeni tiukasti pallossa ja koitan olla turhautumatta virheistäni, alkaa homma sujua, ihan niin kuin Pekka oli sanonutkin!”
Hilppa: ”Pekan rauhallinen tyyli opettaa oli erittäin mieluisa, sillä kokemukseni tenniksestä perustuivat lähinnä muutamaan pallottelukertaan. Pekan valmennuksessa sai rauhassa keskittyä treenaamiseen, kun liika suorittaminen karsittiin heti kättelyssä pois. Sain valmennuksesta innon jatkaa lajin parissa kotiin palattuanikin!”
Anna-Mari: ”Aiemmin olen läiskinyt tennistä lähinnä omaksi ilokseni täysin ilman oikeaa tekniikkaa. Tänä kesänä päätin opetella myös tekniikan oikein ja varasin itselleni tenniskurssin. Pekan tennisopit olivat raikkaalla tavalla poikkeuksellisia ja antoivat ajattelemisen aihetta laajemmallakin näkökulmalla. Liiallinen mailan ”puristaminen” ja hampaat irvessä tappolyönnin aikaansaaminen eivät ehkä olekaan se juttu. Erittäin mielenkiintoista…”
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu561314- 25947
- 68782
- 64758
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69728- 47714
Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131655Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.10622Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31595Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i12595Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45548- 4532
- 76527
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �125527Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24493- 89468
- 36455
Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113454- 16451
- 36447