Olisiko kellään tietoa, mistä saisi irtopuuteria?
Käytin ennen Lumenen irtopuuteria, mutta nyt kun menin tätä tuotetta kaupasta ostamaan ja etsimään, ei enää löytynytkään. Ystävällinen kosmetologi sitten valaisi asiaa, että Lumene ei enää kyseistä puuteria valmista, mikä oli minulle suuri pettymys.
Olen pari irtopuuteria löytänyt, mutta ovat todellakin liian tummia. Ihoni on todella vaalea eikä tuppaa edes ruskettumaan vaan palamaan, joten kesälläkin naama on kalmankalpea. Olisiko tällaiselle iholle enää missään olemassa hyvää, kestävää irtopuuteria?
Kiitoksia avusta!
Irtopuuteri
3
793
Vastaukset
- ...
mä käytän tällä hetkellä rimmelin irtopuuteria, siinä on yksi sävy joka on väritön ja siis kaikille sopiva, se ei tee mattapintaa mikä on huono asia, itsekin kaipaisin jotain matta irtopuuteria
- .....
Itse olen aina ostanut irtopuuterin sävyssä "translucide" eli läpikuultava, väritön. Onhan se purkissa ihan puuterin väristä, mutta ei muuta esim. meikkivoiteen sävyä, kun laittaa puuteria päälle. Omani on Lancome, ja tosi riittoisaa.
- :D
Itselläni on Max Factorin läpikuultava irtopuuteri, joka on toiminut (voiko noin sanoa?) hyvin. Itselläni iho tuppaa kiiltämään, mutta puuteri tasoittaa kiiltoa, eikä otsani enää paista kilpaa auringon kanssa :)
Ainoana miinuksena on kylläkin se, että puuteria ei oikeen voi kopauttaa pakkauksen kanteen, josta sitä saisi hyvin siveltimeen, siinä olevan siivilän takia.
Seuraavaksi ajattelin kokeilla Rimmelin läpikuultavaa puuteria :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2472382Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151551Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141449Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3711305Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t241063Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun15939Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist177932Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19836- 75803
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.62791