Eli vinkkejä edullisiin sulkapallon pelaamispaikkoihin Pirkanmaalla otetaan vastaan. Joidenkin yleisimpien hallien sivuille löysinkin mutta lisää vinkkejä kaipaisin teiltä kokeneemmilta, ovatko nämä hallit aina täynnä. etenkin ilta-aikaan?
Olisi kiva saada vuoro kerran viikossa aloittelevalle harrastajaparille jotka eivät kuulu seuraan.
Onko Tampereella ulkokenttiä/ ulkoalueita sulkapallon pelaamiseen?
Missä pelata sulkapalloa Tampere?
6
14683
Vastaukset
- 2
1
- MarTekMan
Tampereella on useita paikkoja, missä voi harrastaa sulkapalloa:
- Tampereen Tenniskeskus (täältä voi olla vaikea viikolla saada vuoroja, mutta on Tampereen ehkä kuuluisin / paras paikka pelata sulkapalloa)
- Ylöjärven Liikuntakeskus (tuolta löytyy viikolla kohtuullisen hyvin irtovuoroja ja voi myös hankkia vakivuoroja)
- Raholan Plussa (myös kohtuullinen paikka pelata ja kohtuullisen hyvin vuoroja saatavilla)
- Syssyn Sylkis (Tampereen keskustan kupeessa, jonkin verran vuoroja saatavilla, mutta hieman vanha ja kolkko)
Tietääkseni ei ole ulkokenttiä, mutta olen itse kiinnostunut mm. Speedminton:sta kesäsulkapallona.
Ole yhteyksissä, niin voin kertoa lisääkin ja kauttani saa tarvittaessa myös opastusta sulkapallotarvikkeissa sekä ohjausta harrastuksen aloittamisessa.
www.martekman.tk / [email protected]- lzlzlzmzmzmz
Tampereen tenniskeskuksesta saa kenttävarauksia mutta useimmiten klo 21 eteenpäin. Kentät ovat hyvät mutta mielestäni valaistus perseestä.
- kangasalta
Kangasalla on Suoraman liikuntahalli, josta saa hyvin vuoroja varattua iltaisinkin. Tampereelta ei ole Suoramalle kovin pitkä matka
- Takvi
Pirkkalan vapaa-aikakeskuksella sisäkentällä, halpa.
- lslsllzlzlz
Ulkona sulista? Oletko pelannut koskaan sulista? Ulkona sulkapallon pelaaminen onnistuu täysin tyynellä säällä. Pallo on kevyt, tuuli vie mennessään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1741192
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?46631Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55559Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä304558Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t228543- 51529
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45502