Miten nainen viestittää kiinostuksen ?

Kertoisitko oma kohtaisen kokemuksen kiitos.
31681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Katsomalla syvälle silmiin.

Äänestä
  • Mutta samalla senpitäisi olla yhteinen katse syvälle silmiin ? ; )

    Äänestä

tekemään sylitanssin, en ollut huomaavinanikaan häntä koska olen siveellinen latino.
en kyl tuomitse sylitansseja

Äänestä
  • Heilahti syliin istumaan yksi 30-40 vuotias kaunis nainen.

    Kiitos kuskin äkki jarrutuksen : )

    ps.ei se nainen tehnyt sylitanssia

    Äänestä

kauniita asioita sinusta.

Äänestä
  • Jotain esimerkiksi tähän suuntaan viittaavaa....

    Hymysi jos näkisin
    Äänesi jos kuulisi
    Läheisyytesi jos tuntisin
    Niin päivä parhain alkaisi


    Näin minä ajattelen

    Äänestä

Telepaattisia viestejä hyvin ahkerasti. Yhteys kyllä tuppaa pätkiin välillä pahemmin kuin mun mokkula :/

Äänestä

jotain oleellista.

Äänestä
  • Kuten vaikkapa että: "Moi! Mitäs sä teet työkses? " Näin on muutama nainen tullut avaamaan keskustelun. On tullut kieltämättä vähän sellainen lompakkomainen olo.

    Äänestä

aavistustakaan.

Ääneen sanottu "Tahtoisitko sänkyyn kanssani" kirkastaisi viestiä huomattavasti.

Äänestä

a. nykässeet hihasta
b. istuneet vastapäätä ja alkaneet juttelmaan... ja tunnetetusti olen vähäpuheinen.

Äänestä
  • on tehokas iskukeino siihen ei sanoja tarvita, senkin casanova :)

    Äänestä

Mutta on oikeasti aloitekykyisiä naisia ja jostain merkillisestä syystä osa heistä on jopa minua lähestynyt. Yleisintä on ollut neutraalinoloinen keskustelunavaus baarissa. Arvelen myös, että jokunen on yrittänyt pitää kanssani silmäpeliä, mutta minähän en sellaiseen reagoi, jos nainen ei muuta osaa tehdä asiansa eteen. Rouva Ratikka oli reipas ja kysyi, että lähdenkö treffeille ja päätyi naimisiin. Että opiksi vaan kaikille ujoille (siis saamattomille) naisille. ;-)

Äänestä
  • paras tapahan on saada naiset oma-aloitteiseksi on lähteä jonkun kauniin kaverinaisen kanssa bilettämään, jopas alkaa muut naiset susta kiinnostumaan:)

    Äänestä

  • ,,,.,,.,, kirjoitti:

    paras tapahan on saada naiset oma-aloitteiseksi on lähteä jonkun kauniin kaverinaisen kanssa bilettämään, jopas alkaa muut naiset susta kiinnostumaan:)

    Tuokin saattaa osittain olla totta. Minulla on muutama hyvä naispuolinen ystävä, jotka ovat muodollisestikin päteviä ja todentotta minua on jonkun kerran kesken illan muut naiset lähestyneet. Rouva Ratikan aikaan eivät, koska kiehnäämme sen verran yhdessä, ettei asia jää kellekään epäselväksi. Sen sijaan miehiä ei edes minun läsnäoloni tunnu haittaavan. Ja sitten vielä suuttuvat, kun eivät onnistu. ;-)

    Äänestä

sanoi kerran, että "sä oot niin pantavan näkönen". Siinä samassa sovittiin, että mennään kokeilemaan saman tien ja mentiinkin.

Valehteli, ei sillä olllut aikomustakaan panna minua.

Jouduin itse tekemään senkin työn.

Äänestä

jo vastasit kysymykseesi. Viestimällä jotenkin.

Äänestä
  • Haen kysymykselläni tarkennusta ja kaikille vinkkejä.

    Jos oikeen sydämestä ottaa ja on rakastunut niin kyllä silloin jotenkin sen näyttää.

    Parisuhteessa...
    Rakkaus ilman tekoja on kuollutta

    Äänestä

  • Dr.Peterson kirjoitti:

    Haen kysymykselläni tarkennusta ja kaikille vinkkejä.

    Jos oikeen sydämestä ottaa ja on rakastunut niin kyllä silloin jotenkin sen näyttää.

    Parisuhteessa...
    Rakkaus ilman tekoja on kuollutta

    haluatko tässä vastauksen, miten nainen ilmaisee kiinnostuksensa parisuhteessa..?

    Äänestä

  • Noona kirjoitti:

    haluatko tässä vastauksen, miten nainen ilmaisee kiinnostuksensa parisuhteessa..?

    Aloitus viestissä hain sitä naisten kiinostuksen ensi kontaktia viestiä

    Äänestä

  • Dr.Peterson kirjoitti:

    Aloitus viestissä hain sitä naisten kiinostuksen ensi kontaktia viestiä

    olin kyllä aina tosi ujo. Yritin vain kalastella kiinnostavan miehen katsetta. Ja sitten kun sen vihdoin sain kiinni, niin saatoinkin hämillään kääntää katseen pois.. ota musta nyt sitten selvää :/

    Parisuhteessa voi sanoa ihan suoraan tai alkaa kihnuttamaan toista vasten (tämä siis, jos seksi kiinnostaa).

    Äänestä

katsomalla miestä silmiin sillain simmut ja suu hymyillen, koko olemus on kiinnostuneen oloinen. Tulee miehen lähelle ja hakeutuu miehen seuraan ja juttusille. Ja sanomalla ihan suoraan, että kiinnostaisi tutustua. Jos taas suhteessa jo ollaan, niin mä ainakin meen ihan ominpäin iholle kii ja saatanpa olla takiaisena kaiken aikaa vähän siinä kyljessäki kii. Hyökkäilen kimppuun ja suukottelen ohimennen, kopeloin ja koskettelen. Keitän aamulla kahviat ja teen aamupalan, jos olen ekana hereillä. pesen pyykit ja teen ruokaa..koitan olla läsnä ja lähellä mahdollisimman usein ja paljon. :)

Siitä tietää että olen kiinnostunut.  

Äänestä

jollain tavoin kommunikoimaan kanssasi. Kiinnostumista se on sekin vaikka ei johtaisikaan mihinkään.

Äänestä

Jos kiinnostaa, ei muuta kuin tekemään suora aloite. Eikä jätä asioita arvailujen varaan. Kunhan sen jälkeen on sellainen vähän vaikeasti saavutettava, ettei mene mielenkiinto saman tien. Sellainen mies nimittäin valehtelee, joka väittää ettei naisen tekemä aloite imartelisi. Se jos mikä kyllä hivelee itsetuntoa.

Äänestä

yleensä mitenkään epäselväksi. Tavat vaihtelee. Viimeks olin erittäin suorasanainen. Pyysin miestä treffeille. Mies vähän himmasi, mutta sanelin sille treffiajankohdan koska ei sen siirtäminen olis tuottanut mitään lisäarvoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Dr.Peterson kirjoitti:

Kertoisitko oma kohtaisen kokemuksen kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu