Siis tunnetko tosi elämässä yhtään profiilia? Onko henkilö kuvailemansa mukainen? Onko valokuva hänestä kuinka tuore?
Itse tunnen yhden , henkilö on kuvansa näköinen ja profiili muutenkin totuudenmukainen.
Itse tunnen yhden , henkilö on kuvansa näköinen ja profiili muutenkin totuudenmukainen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tunnen, kuva on vasta otettu ja profiili kuvaa kyllä ihan rehellisesti itseänsä.
mies pääkaupunkiseudulta. Valitettavasti esimerkki sieltä toisesta päästä, eli on valehdellut ikänsä nuoremmaksi ja painonsa todella paljon pienemmäksi (~20 kg, veikkaisin). Kuvat ainakin viisi vuotta vanhat. Tekstissä korostuu erotiikan kaipuu.
Tiedän ja tunnen erään naisen, on itsensä näköinen kuvassa, mutta profiilissaan antaa ymmärtää olevansa fiksu, paljon opiskellut ja älykäs maailmankansalainen. Todellisuudessa on käytökseltään typerä ja ajattelu on idioottimaista.
olivat profiilitekstinsä oloisia. Toisen kuva ei kertonut totuutta: hän oli paljon viehättävämpi luonnossa, vaikka piirteet olivat samat kuin kuvassa. Ilmeet ja eleet vasta tekevät ihmisen ulkonäön. Toisella oli ihan kiva kuva, mutta kamala pukeutuminen ja hirveät hiukset tekivät hänestä oudon ilmestyksen. Kiinnostava tyyppi kuitenkin, ja jäi ystäväksi.
Tunnen.
ihan erimies luonnossa 10v nuoremman iän kertoo profiilissaan
valokuva on n. 10v vanha toisaalta ulkonäkö ei kauhean paljon eroa mutta lihavampi nykyään.
Ja 90% ylipainoa..
Juu-uh. Elikkä kuva sellaisen puoli vuotta vanha (mm. partaa kasvoi aika rehevästi irl, kun taas kuvassa sitä ei ollut ollenkaan). Näytti kuvassa suorastaan pikkupojalta, mutta ikäänsä ei ollut kuitenkaan valehdellut. Profiilista saa käsityksen, että on maailman ihanin ihminen ja niin täydellinen kuin vain ikinä voisi toivoa. Todellisuudessa läheisriippuvainen ja heti kun meillä meni poikki on ollut sellaista jatkuvaa "Oon tässä miettinyt. Mä oon tosi surullinen kun mulla ei oo vieläkään tyttöystävää" -viesti pommittelua. Ensimmäinen tällainen angstausviesti saapui kun olimme olleet erossa vasta viikon. Voi luoja, kuka tuskastuu oltuaan sinkku n. viikon? Ja huom herra oli ollut sinkku edelliset viisi vuotta, miten on mahdollista että juuri meidän poikki laitamisemme jälkeen hän saa hirvittävän masennuksen.
Ottakaa varovasti, ellette halua elinikäistä takijaista löytää... :/