Mitkä on sinun ns. minimivaatimukset ajatellen parisuhdetta? Sekä luonteessa että ulkonäössä? Entä mitkä ovat ehdottomat deal-breakerit?
Minimivaatimukset
allision
16187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
mutta jos nyt ajatellaan kiinnostusta olevan, niin mitä paremmin nainen kykenee avoimuuteen ja mutkattomuuteen yleensäkin, niin ollaan jo aika pitkällä. Mitä vaikeammaksi asiat pyritään tekemään, sen vaikeampia niistä myös tulee - sen ajan mitä jaksan moista seurata. Valehtelulle ja paskapuheille olen hurjan allerginen.
Ulkonäöstä en sano muuta kuin että naisen tulee olla mukiinmenevä.
http://www.sexshop.fi/tuote/4204/valineet/v-930-striptease-muki-nainen
Niin se on.
http://www.sexshop.fi/tuote/11613/valineet/v-1350-uimapatja-floating-flora Tahtoo rannalle!
kaikenlaista sitä näkeekin. Tää vois olla ml-palstan poikien tai siis MIESTEN kesän hittituote.
Tiedän ainakin mitä MINÄ teen kaikki kesäillat.
Mulla ei pieniä vaatimuksia ole koskaan ollu. Mä olen aina vaatinu parasta. Miksi edes pitäisi tyytyä mihinkään minimivaatimuksiin? Mielummin yksin.
Aina samat eli mun pitää tykätä siitä. Muuten ei tule mitään. Ulkonäöstä ja luonteesta en nyt niin osaa sanoa.. ehkä ne perinteiset "omaan silmään sopiva ja ei mikään raiskaaja/naistenhakkaaja yms." - olis ne vaatimukset.
Mulla ei siis ole mitään minimivaatimuksia, vaan aina samat.
et raiskaajat ja hakkaajat erottuis ulkonäöllisesti, mut ymmärrän kyl et jonkun ulkonäöstä voi tulla se mielikuva.
En mäkään :O
Makkariosastolla pitää homman toimia, molemmipuolin tyydyttävällä tavalla, kaikki muu on sovittavissa.
Mutta että sinne kammarille saakka jonkun kanssa eksyis, pitää osua aika paljon juttuja yksiin, sen verran tiukka toi alitajuinen seula on. Kusipäisyys on ehdoton deal-breaker.
pimppiä pitää saada.
Mutta jos on vara vaatia, niin mikä ettei....
Niin, vastapalvelukseksi pitää olla tietenkin tarjota jotain. Ja se jotain voisi olla vaikka, no se, mikä se nyt miehillä onkaan, mutta naisilla ei... noh, näin se muisti pätkii...
selvittämään miehen peliharrastuksen. Kasvava ongelma. Yhä vanhempia peliaddikteja löytyy, kun tämä nintendo sukupolveni ikääntyy.
Pistää vaikka syke mittarin ranteeseen ja laittaa katsomaan seuraavan videon. Mikäli fysiologinen reaktio on selvä, on kyseessä ongelmainen ihminen.
http://www.youtube.com/watch?v=ejh2-M8IxK0
Post mortem. Olen jo melkein toipunut ongelmainen. Tää tietokone on ehkä yhä vähän turhan läheinen...
koskaan parinvalinnassa mitään minimivaatimuksia ja miksi olisi pitänyt? On ollut tietysti omat kriteerit, mutta suhteessa siihen, mitä pystyn myös itse täyttämään.
mun kulta on aika pitkä, hoikka, rauhallinen, humoristinen, ihailee mua, pussaa, halii, tekee ruokaa, on isä,..siis ihan jees mies. Ihan tavallinen ja kiva, osaa aika paljon kaikkee.
Ulkonäkö, no sellanen mukiin menevä ja hauskan näkönen, sellanen hän on.