Hyi kauheata!

hhhhhhhhhhhhhhhh

Ostin eilen Max Factorin Lasting Performancen, Mschicin Face Primer meikinalusvoiteen ja Kicksin meikkivoidesiveltimen. Onneksi testasin tänään enkä esim. jonakin kouluaamuna, koska olis tullut kamalaa.

Eli mitä tein väärin;
1. Aluksi pesin kasvot
2. Puhdistin kasvot Nivea Visage Young Stay Clear -kasvovedellä
3. Levitin Nivea Visage Young Control Shine! -kasvovoidetta ja odotin, että se kuivuu
4. Laitoin Mschicin Face Primer -meikinalusvoidetta ja odotin, että se kuivuu. En tiedä, kuinka pitkään pitäisi odottaa sen kuivumista, että meikkivoidetta voi laittaa?
5. Kevitin Max Factorin Lasting Performancea Demin ohjeiden mukaan Kicksin meikkivoidesiveltimellä.
6. Tulos = JÄRKYTTÄVÄ! Meikkivoide heti paakkuuntui ilmeisesti sen Face Primerin takia, eli jos ei odota sen kuivumista  

6

742

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rsukmaw

      Minulla on ollut vain Mschicin face canvas-pohjustusaine, eikä sen kanssa tarvinnut odotella mitään kuivumista - eihän se edes kuivu vaan muodostaa vain kalvon ihon ja meikkivoiteen väliin. Olisiko mahdollista, että laitoit meikinalusvoidetta liikaa?

    • pumppuun pettynyt

      Haluan vaan kysyä..keltä tahansa, että kuuluuko tuossa Face Primerin pumppupullossa olla vain joku typerä kahden senttimetrin mittainen pumppuletku sisällä, vai onko pulloni virheellinen?

      Kiitos

      • sdfghjkhjbn

        Pullo ei ole virheellinen vaan toimii paineella. Tästä oli jossain blogissa ihmettelyä ja Mschicin edustaja vastasi näin.


    • Jenna_**

      primeria laitetaan ihan todella ohut kerros kosteusvoiteen jälkeen. Sormilla levität tai sienellä mutta kevyt sipaisu. Meikkivoidesivellin antaa parhaimman lopputuloksen mutta tarvitsee harjoitusta. Laita meikkivoidetta kädenselällä,sieltä otat siveltimeen. jos tuntuu alussa vaikealta niin laita sivellin kevyesti meikkivoiteeseen,laita "pisteitä" meikkivoiteesta ympäri kasvoja (esim otsa,nenä,posket,leuka) ja sitten kuivaat ylimääräiset meikkivoiteet pois siveltimestä paperilla. Sen jälkeen aloitat levittämisen. Ja muista että sivellin toimii nestemäisissä meikkivoiteissa, jos on esim joe blascoa tai moussea niin levitä sienellä.

      • pumppuun pettynyt

        Vastasit sitten tuohon vuoden vanhaan aloitukseen, etkä minulle?
        Mikä järki tuon Face Primerin pumpunpätkässä on?


      • p.p.p
        pumppuun pettynyt kirjoitti:

        Vastasit sitten tuohon vuoden vanhaan aloitukseen, etkä minulle?
        Mikä järki tuon Face Primerin pumpunpätkässä on?

        Pullo toimii "paineilmalla", eikä siinä ole letkua.
        Pullo saattaa olla viallinen, jos ei saa ainetta pumpulla ulos


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      74
      1933
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1673
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1217
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      662
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      557
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      498
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe