Mielipiteitä lauluäänestäni?

Tilishious

www.youtube.com/user/Tilishious

^Tuolla on monia videoita, et ei muutakun käykääpä kurkkaamas. :) Oon 14 vuotias, täytän nyt 15 maanantaina, eli äänenmurroksen kourissa olen kyllä vielä, mutta se ei estä mua laulamasta. Tiedän että ikäiseni ei saisi laulaa jottei ääni menis, mutta en voi itelleni mitään. Menkääpä kurkkaan ja kattokaa kaikki videot jos on aikaa ! :)
Jättäkää sinne kommenttinne tai tähän.


Tilishious nimi.. en tiedä miks otin sellasen mutta joskus tv:stä tuli semmonen tv sarja ku joku Girlicious. Kai se si siitä, hah. :D

Hyvää Kessää ! :---)
-Tino

4

461

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huoh...

      jaa...

    • Vanhempi laulaja

      olisi voinut olla korkeammalta sinulle. A osissa vähän epäröit laulussa ja tuli epävirettä. Muuten ihan hyvä. Tuota father laulua kuuntelin toisen kerran ja ihan hyvä. Suosittelen laulumikin ja kamojen ottamista käyttöön. Koska nyt laulusi meinaa välillä kadota taustojen meluun. Hyvä tuosta tulee. Mene poika idolsiin. Ja rupea nyt treenaamaan sitä ennen kunnolla. että jää epäröinnit, saat varmuutta laulamiseen ja kiiinnitä huomiota siihen että äänesi ei huku taustoihin. Etkä epäröi laulaessasi. Hommaa mikki ja kunnon lauluvehkeet ja treenaa sen kanssa niin opit oikean volumen käytön. Uskon että voisit sitten pärjätäkin jossain idolsissa. Siellä pitää tosin sitten laulaa alussa ilman mikkiä joten käytä ääntäsi, älä epäröi. Kohtahan se taas tulee suomeen. ei kun nyt treenaamaan ja sitten sinne. Varmuutta. sitä vain lisää. Olet lahjakas.

      • Tilishious

        Kiitoksia kommentistas! :) Katoitko ne äänitetyt biisit mitkä sielä oli? Ne ei videokuvatut..? Laulan kyllä lujaa, mutta biisit menee matalalta.. Mutta joo.. Kiitoksia kovasti kommentistas, arvostan sitä että viitsit oikeasti kuunnella biisit, ja syvennyit niihin sen verran että pystyit antaa kritiikkiä. Kritiikistä vain paranee, en ymmärrä ihmisiä jotka ovat vain kehujen perään.


      • Vanhempi laulaja
        Tilishious kirjoitti:

        Kiitoksia kommentistas! :) Katoitko ne äänitetyt biisit mitkä sielä oli? Ne ei videokuvatut..? Laulan kyllä lujaa, mutta biisit menee matalalta.. Mutta joo.. Kiitoksia kovasti kommentistas, arvostan sitä että viitsit oikeasti kuunnella biisit, ja syvennyit niihin sen verran että pystyit antaa kritiikkiä. Kritiikistä vain paranee, en ymmärrä ihmisiä jotka ovat vain kehujen perään.

        Hyvä että laulat myös muutakin genreä. Popista iskelmään. Nyt kun olet niin nuori ja osaat vetää niin hyvin englanniksi. sinuna panostaisin ensisijassa tuohon musaan mitä videoissa laulat, ja treenaisin kovaa. Ja menisin sinne idolsiin. Kyllä ne sinut huomaa. Olet vasta 15 ! Treenaa tosi kovaa siihen asti kun tulee seuraava idols ja mene sinne vaan! Valitse hyvät biisit missä äänesi pääsee oikeuksiinsa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45329
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      197
      10860
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8518
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3200
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      36
      1602
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1500
    Aihe