Kengistä lähtee väriä!!

Ostin viime kesänä jotkut gladiaattorisandaalit mutta niistä lähtee mustaa väriä jalkoihin!! olen sen takia käyttänyt vain 1 kerran, miten sen värinlähdön sais lopetettua?
34276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Osta uudet sandaalit.

Äänestä

Woly Anti Color ainakin vähentää värin irtoamista. Kysy kenkäkaupasta.

Äänestä

Hei,
Näin voi käydä joskus kenkien kohdalla. Mutta tähän on olemassa simppeli konsti.
Jos kengän nahkainen sisäpohja päästää väriä, "plankkaat" sen käyttäen väritöntä kenkävoidetta. Väritön voide puhdistaa ylimääräisen värin pois.
Itselläni tämä keino on teksinyt useamman kerran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ononomonomonol kirjoitti:

Ostin viime kesänä jotkut gladiaattorisandaalit mutta niistä lähtee mustaa väriä jalkoihin!! olen sen takia käyttänyt vain 1 kerran, miten sen värinlähdön sais lopetettua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu