Kävimme 23.5.2010 ja kriittisenä ihmisenä en löytänyt moitittavaa. Yleensä terveellä kritiikillä löydän vikoja ja olen myös itse pitkän ajan asiakaspalvelija sekä myyjä.
Flamingo SPA:ssa asiakkaat on valittanut sitä, että sinne ei pääse alle 20-v. Se on erittäin hyvä asia! Anniskelualueella 18 kesäiset joisivat muutaman margaritan ja seuraavalla viikolla näitä olisikin 4-5 juomassa margaritoja. Kuten tiedämme äänenvoimakkuus kasvaa itse huomaamatta ja kohta siellä saisikin olla henkilökunta komentamassa mikä olisi täysin ideaa vastaan. Paikka on rauhoittumisen ja rentoutumisen aluetta.
Itse olin aikeissa juoda yhden oluen, mutta se jäi väliin, kun jäävesiastia oli tuotu esille. Useat 5-kymppiset pariskunnat viettivät keskenään rauhallista aikaa ja joivat yhdet koktailit.
Altaissa kaikki puhui hyvin hiljaa, tuskin muut huomasivat veden solinalta.
Mineraalivesialtaassa oli kiva kellua, suolavedessä kelluu helpommin kuin pelkässä vedessä. Lämminallas oli iso ja kauniisti rakennettu mukavien kulissien sisälle.
Wellnessin lisämaksulla oli hyvin saatu asiakaskunnasta poistettua kaikki negatiiviset ihmiset, valittajat ja moniongelmaiset, jotka kuitenkin paikassa käytyään alkaisivat keksiä mitä lie subjektiivisia vikoja kylpylästä.
Paikka on ollut nyt pari vuotta auki ja vieläkin kaikki on hyvässä kunnossa. Mikään ei ole irti tai repsota, ole vedestä johtuen pilaantunut tms.
Hintataso on kova, mutta niin se tuleekin olla kun kyse on Suomesta, jossa työntekijämaksut ovat tuplat siihen mitä työntekijälle maksetaan. Sunnuntaikorvaukset ja keskituntiansion nosto erilaisilla lisillä nostavat kustannuksia. Silloin leivän on pakko maksaa kuusi euroa. Ei ole mikään itseisarvo, että varattomille pitäisi jonkin tahon (vaikka yhteiskunnan) järjestää kylpyläkokemuksia. Menkööt kotona suihkuun.
Itse olisin valmis maksamaan SPA:sta vielä 20% lisääkin, jotta paikka saadaan pidettyä elinvoimaisena. Ei missään nimessä pidä mennä väärään suuntaan, eli laskea hintoja tai sallia nuorempaa juoksentelijaa SPA:n käytäville!
Suomalaisena olisin toivonut hieman kuumempia saunoja. Nämä ovat näitä eurooppalaisia saunoja, jotka luonnollisesti miedompia. Toisaalta saatoin käydä saunoissa väärässä järjestyksessä, eli menin kuumemmasta meidompaan. Näissä miedoissa saunoissa oli noin 50 astetta, luulisin. Suomalaisessa saunassa oli hirsiseinät ja hyvää koivu-havuesanssia.
Yhtiö voisi järjestää halukkaille myös pelkän SPA:n, jolloin asiakkaan koko suoritus tilitetään SPA:n kassaan ja sitä kautta SPA saa suoraan tuloa. Iso osa nimittäin SPA:n asiakkaista tuli sinne suoraan eikä mene lainkaan niihin vesipuiston palveluihin.
Eli pidetään jatkossakin paikka hintojen avulla ja ikärajan avulla viihtyisänä ja fiksujen ihmisten rentoutumiseen sopivana kylpylänä.
Flamingo SPA:ssa kaikki toimi
kävijämies
0
1032
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää372178Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73905
- 27899