Hei,
Laitan kaverini häihin mekon, jossa on takana nyöritys, mutta mekossa ei ole vetoketjua. Puvun saaminen päälle ja nyöritysten kiristäminen yksin on jo haaste sinänsä, mutta mitä ihmettä teen jäljelle jääville pitkille nauhoille (noin 1 m)? Mekko täytyy laittaa ihan kireälle, että se pysyisi päällä, joten nyöritys näyttää muutenkin ei-kovin-hienolta. Ei kai nauhoja ole tarkoitus katkaista (pukeutuessa nyörien täytyy olla todella löysällä)? Rusetiksi se on liian pitkä. Voisiko sen jotenkin laittaa kätevästi (yksin) mekon sisälle (alhaalla, mihin nyörit jää on kolo, jos sieltä pujottaisi)?
Olisin kiitollinen vastauksista, jos ilman kuvaa pystytte opastamaan!
Mekon nyörittäminen
3
3603
Vastaukset 3
- sun tarttee
pue se mekko päälles mahdollisimman "tiukkaan" nyritettynä - tee vaikka solmut nyöreihin niin ei luista reiístä läpi. Sitten leikkaat liian nyörin pois. Liiak katso on liikaa. Nyt sitten vaan kiristämään se mekko päälle - ei pitäis kovin kamalasti olla ylimääräistä rusetin teon jälkeen - ja hei rusetti sitten yleensä laitetaan vielä solmuun, jotta "pikku pilailijat" ei vetele niitä rusetteja auki ja aiheuta sinulle noloja tilnteita ( pilailijan pitää tämmöstä vitsikkäänä - sinä tuksin, kun viidettä tai kummenettä kertaa yrität pelastaa tissisi putoamasta mekosta ulos)
PS usko pois - känniselle miehelle (varsinkin keski-ikäiselle) ei mikää ole mieluisempaa kun vedellä niistä rusetin naruista ! - Tyt.
Lyhennä nyöreijä ennen pukemista sen verran, että sen kuitenkin saa nyöritettynä puettua vielä päälle. Kun nyörit on solmittu, niin ujuta ne ylimääräiset nyörit sinne puvun alle. Harjoittelua etukäteen.:)
- littlehelper3
Tämä tulee nyt jo varmaan myöhässä, mutta korsettiyläosat pitäisi kiristää niin, että löysä nauha jää keskelle.. olen verbaalisesti tosi huono, mutta tässä ohjeet:
http://www.bellemodeste.com/kopas.php
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771600
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.105807En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 128561
- 48546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493