Miten muilla seksi

Hei,
ihan nyt vaan mielenkiinnosta kyselen, että miten muilla pariskunnilla sujuu seksi jos samassa makuuhuoneessa nukkuu pieni lapsi omassa sängyssään?

Meillä seksiä ei olla harrastettu sängyssä pikkuisen syntymän jälkeen (1,5 v), sukulaiset asuvat kaukana joten niistäkään ei yökyläilyyn oikein ole apua, alkaa vaan hieman tympimään tuo ainainen sauna/ suihkuseksi jota sitäkin saa nykyisin aina vaan harvemmin, on miehenikin siihen jo kyllästynyt.
Se on mennyt vaan siihen, että kunhan nyt pikaisesti kumpikin saa nautinnon ja sitten suukot, pesut ja nukkumaan....

Kaipaan niin sitä, että saisin hyväillä miestäni ja hän minua ja rakastella kaikessa rauhassa omassa sängyssä!
Asutaan kaksiossa, eli tilaa lastenhuoneelle ei ole.

Maailman ihanin asia on olla äiti, saada rakastaa omaa lastaan, mutta kaipaan myös olla NAINEN!

Olenko ainoa joka tuntee näin? Noh, tulipahan taas vuodatettua.............
5903
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Moi,
No kyllä meillä ainakin ollaan harrastettu ihan omassa sängyssä, vaikka suunilleen samanikäinen lapsi, kuin teilläkin, nukkuu meidän kanssa samassa huoneessa, omassa pinnasängyssä.
Ymmärrän sua täysin, että alkaa varmasti tuommoiset hätäiset hetket tympiä, mutta miksette tekin voisi harrastaa sitä omassa sängyssä?

Meillä sängyt on rinnakkain ja muksun pinnasänky on mun puolella siten, että mä omasta sängystä kurkottaen yletän esim yöllä korjaamaan pikkuisen asentoa, antamaan tuttia, tai ottamaan vaikka kädestä kiinni.
Alussahan se tuntui joteskin hassulle ja pelättiin, että jos vauva herää kesken meidän touhujen, mutta nyt ollaan totutu tähän järjestelyyn, niin rakastelu on sujunut hiljaisesti omassa sängyssä muksun nukkuessa omassaan.
Usein levitän vielä pyyhkeen tai viltin katsesujaksi sille sivulle pinnasänkyä, joka on meihin päin, niin ei ole sitte heti suoraa katsekontaktia, jos muksu sattuis heräämään, mutta yleensä semmoista ei oo sattunut.
Lisäksi mä raskaana ollessa tykästyin tuohon "lusikkaan", jota hyvin usein käytetään vieläkin. Siinähän mulla kasvot on valmiiksi pinnasänkyyn päin ja peitton alla kun hiljakseen touhuillaan, niin eipä noin pikkuinen tiedä mitä äiti ja isi siellä omassa sängyssään puuhastelee, vaik sattuis heräämäänkin.
Kyllä tää järjestely musta ainakin voittaa mennen tullen nuo hätäiset sauna ja suihku sessiot.

Etkä varmaan oo ainoa nainen, joka tuntee noin, tai ainakin meitä on sitte kaksi samanlaista. Mustakin seksiin pitää liittyä molemminpuolista hyväilyä ja rauhallista rakastelua, ilman kiirettä ja suorituspaineita ja oma sänkyhän on siihen se paras paikka.
Tietysti omat makkarit lapsilla ja aikuisilla ois se ihanne, mut meillä sama juttu, kun kaksiossa asutaan, että ainakin jonkin aikaa on vielä näin pärjäiltävä.

Äänestä

nyt vähän luovuutta kehiin !! itse olen vm. -86 ja 4-vuotiaan ihanan tytön äiti. Onnellisesti kohta 2-vuotis hääpäivää kesällä vietämme.
Ja nyt asiaan... miksi ihmeessä teette käytännön järjestelyistä noin vaikeita! teette ongelman sinne missä sitä ei ole. Vaikka lapsi nukkuiskin teidän makkarissa, niin voihan sitä sänkyä siirtää??? me asuttiin YKSIÖSSÄ siihen asti kun tyttö oli n. 1v8kk !! ja kyllä harrastettiin me seksiä, itseasiassa seksielämä oli silloin ja on vieläkin vilkasta :) ja useimmiten kyllä omassa sängyssä sekstataan, silloin ja nyt. Nykyään helpompaa, kun asutaan kolmiossa, jossa tytöllä oma huone ja meillä oma huone lukolla varustettuna.
Yksiössä asumisaikana kun vauva oli ihan pieni,alle 6kk, saatettiin sekstaa silleenkin että baby oli paikalla, mut sen jälkeen kun typy oppi nousemaan sängyssä seisomaan tykkättiin yleensä kantaa pinnasänky eteiseen, tai kylppäriin missä neiti sitten nukkui sillä aikaa, herätäki ois luultavasti voinu ääniin, siirtelyyn on tottunut, kun matkaillaan aika paljon, ja aina siirrelty nukkuessa rattaisiin-autoon-omaan sänkyyn-jne.

Äänestä

meillä vauva vasta 4kk, mutta kaikki seksi mitä tähän mennessä on harrastettu on tehty omassa sängyssä ja vauva on nukkunut omassa pinnasängyssään samassa makkarissa. Eipä ole koskaan vaikuttanut mitenkään.

Äänestä

Lapsi ei ole tärkeämpi kuin parisuhde vastoin yleistä käsitystä. Hoitakaa seksiasia kuntoon niin lapsenkaan ei tarvitse kasvaa kylmyydessä. Pian lapsi on 2v ja alkaa aistia äidin ja isin välisen suhteen. Lapset on herkkiä sille.

Eikö lapsen sänkyä voisi laittaa olohuoneeseen? tai rakastellahan voisi olkkarin sohvalla....meillä ainakin rakastellaan ihan jokaisessa kolmion huoneessa. Saunassa harvemmin kun ilma loppuu. Kyllä se lapsi joskus nukkuu, mutta seksi ei ole parasta iltaisin vaan yleensä aamupäivästä.

Äänestä

kaikki riippuu näkökulmasta: olisin onnellinen jos seksiä olisi EDES jossain muodossa. Kun tulin raskaaksi, loppui seksi täysin. Mitään seksiin liittyvää ei ole puheissa, eikä eleissä enää. Kaksimieliset jututkin puhutaan muualla ei missään nimessä minun kanssani. Minäkin kaipaan olla nainen vaikka äitiys onkin elämäni paras saavutus ja onni. Koita siis nauttia niistä sauna- ja suihkuhetkistänne, minäkin olen niitä kaksi kertaa kokenut ja jäin kaipaamaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äitiäitiäiti kirjoitti:

Hei,
ihan nyt vaan mielenkiinnosta kyselen, että miten muilla pariskunnilla sujuu seksi jos samassa makuuhuoneessa nukkuu pieni lapsi omassa sängyssään?

Meillä seksiä ei olla harrastettu sängyssä pikkuisen syntymän jälkeen (1,5 v), sukulaiset asuvat kaukana joten niistäkään ei yökyläilyyn oikein ole apua, alkaa vaan hieman tympimään tuo ainainen sauna/ suihkuseksi jota sitäkin saa nykyisin aina vaan harvemmin, on miehenikin siihen jo kyllästynyt.
Se on mennyt vaan siihen, että kunhan nyt pikaisesti kumpikin saa nautinnon ja sitten suukot, pesut ja nukkumaan....

Kaipaan niin sitä, että saisin hyväillä miestäni ja hän minua ja rakastella kaikessa rauhassa omassa sängyssä!
Asutaan kaksiossa, eli tilaa lastenhuoneelle ei ole.

Maailman ihanin asia on olla äiti, saada rakastaa omaa lastaan, mutta kaipaan myös olla NAINEN!

Olenko ainoa joka tuntee näin? Noh, tulipahan taas vuodatettua.............

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu