Luin lehdestä, että kolmasosalla huorissa käyvistä miehistä syynä on se, että haluaa sängyssä jotain, mitä ei kehtaa pyytää vakituiselta kumppanilta. Minun mielikuvitukseni ei riittänyt keksimään, että mitä sellaista enää nykymaailmassa on edes olemassa, mitä muka ei kehtaisi vakisuhteessa pyytää?
Huorissa käynnistä?
Siis?
36406
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Moni varmaan kehtaa vielä oraalia tai anaalia pyytää. Mutta entäs jos on mieltymys ulosteisiin, SM:ään ja ties mihin muuhun vähän erikoisempaan?
Kuten jo Papullekin totesin, luin joskus tutkimuksesta, jonka mukaan miehet halusivat jotain, mitä eivät kotonaan saaneet. Suurimmaksi osaksi kyse oli suuseksistä, vaikka se sinusta uskomattomalta tuntuisikin. Huhu kun kertoo, että kaikki eivät moiseen suostu. Tai voivat suhteen ensihuumassa vielä suostuakin, mutta sitten kaikki vaihtelu loppuu ja alkaa vieraissa ja huorissa juoksentelu.
Niin kai sitten... Tai ehkä tuo on vanhempien sukupolvien ongelma, eiköhän kaikki nuoret naiset ota ihan kiltisti suihin.
Kaikki vain eivät yksinkertaisesti pidä kaiksesta eikä estoisuus ole katoavaa kansanperinnettä.
Niin no... Ajattelisin silti, että se on sellainen asia, josta nainen ei uskalla kieltäytyä.
Että suhteessa olevan miehen syyt käydä huorissa on ihan vaan semmoiset että tekee mieli vierasta mahdollisimman pienellä kiinnijäämisriskillä.
Uutuudenviehätystä sitä kaipaavalle ei oma kumpani pysty antaan pitemmän päälle.
Niin ja helppous, kun saa ajatella vain itseään ja silti kumppani sanoo, että olit parasta mitä ikinä...
.
palstaa? Naisia on hyvin erilaisia ja joskus voi olla, että halut ei loksahda ollenkaan yhteen. En nyt puolusta huorissa käymistä, mutta sanon sen, että kyllä noita haluja on varmaan monellakin, joista ei voi puhua. Olen joskus lukenut mm. kommentteja, joissa nainen on kertonut jättävänsä miehen, jos miestä kiinnostaa anaaliseksi, tai suihinotto.
Joskus olen lueskellut, en kauheasti.
No musta suuseksi ja anaaliseksikin on aika peruskauraa, siksi ihmettelinkin, että mitä ihmettä te miehet sitten oikein haluatte.
uutuuden viehätys, vaihtelu virkistää.
jos miestä kiinnostaa anaaliseksi, tai suihinotto.
TÄH miten MIES tekee suihinoton NAISELTA?
joissa nainen on kertonut jättävänsä miehen, jos miestä kiinnostaa anaaliseksi, tai suihinotto.
on, jotka ei hyväksy miehellä haluja jonkintyyppiseen seksiin. Eli, jos mies kertoo naiselle, että on unelmoinut saavansa naiselta suihinoton, niin seuraavana aamuna on jääkaapin ovessa lappu, että nainen on lähtenyt, koska ei voi elää pervon kanssa.
No älä nyt viitsi... Kenet muka tunnet, joka on lähtenyt siksi, että mies haluaisi suihinoton? Siis tällä vuosisadalla.
Ai?
kaksi sellaista exää, jotka olis lähteny tuon takia. Ei pahemmin uskaltanu mitään seksiasioita heidän kanssaan puhua.
Annas kun arvaan: uskiksia?
oli pettävä uskis, toinen oli fundamentalisti-ateisti.
Sinulla on aika eksoottinen naismaku.
Mähän halusin alunperin seurustella uskovaisten kanssa, koska olen itekin uskovainen. Ateisti sen takia, että vaikutti alkuun olevan älykäs ja hyvää juttuseuraa. Älykäs hän kyllä olikin...
huvittava lause sulta :) muuten vois ottaa vaikka vittuiluna; ihan näin ohi teidän jutustelun.
jo vuosi sitten kun kyseltiin miksi mies käy huorissa.
Yksi on esim. naisen kasvoille laukeaminen.
Miten ne muka kehtaavat kysyä sitä sitten jossain muualla.
Varmaan siksi, että huora tuskin sanoo ei, tai nauraa, tai kauhistuu, tai jopa lähtee.
Kyllä kai ne osaavat silti pelätä että noin voisi käydä.
Jos sillä ei ole merkitystä, mitä joku tuntematon huora ajattelee tai tekee. Mistä minä tiedän, minä kysyin teiltä!
pyytää seksiä vakisuhteessa enkä muutenkaan, noi on sellaisia asioita joko jotain tapahtuu pyytämättä tai sitten ei.
täällä muitaki palstoja tähän tarkoitukseen.
Jospa vanhapiika vain hyppäisi seuraavaan viestiin, jos seksistä lukeminen aiheuttaa traumoja. Sitä paitsi seksi on oleellinen osa miehen logiikkaa, vaikket sinä sitä tietenkään ymmärräkään. ;-)
kuultu,kuka saa sen kohnin mistäkin. Asioista pitäs voida puhua. Sit jos toinen kieltäytyy, se pitää vaan kestää.
....tähän pakko todeta, että sitä ei kehtaa pyytää mistä toinen on jo tarpeeksi monesti ja/tai jyrkästi kieltäytynyt. Ja kyllä minä luulen, että enemmistö naisista menettää kiinnostuksen anaali- ja suuseksiä kohtaan viimeistään alkuhuuman haihduttua. Osalla tuota kiinnostusta ei oo siinä alkuhuumassakaan.
Johtuisikohan tuo siitä, että enemmistö miehistä menettää kiinnostuksen henkilökohtaisesta hygieniasta huolehtimiseen viimeistään alkuhuuman haihduttua...
...toi oletus sinun omiin henkilökohtaisiin?
Ei tilanne ole korjaantunut, asiasta mainitsemalla?
Luulis aika monelle miehelle toimivan jos nainen sanois että: "Käyppäs kultaseni pesulla, niin voin...."
ihmettelen. Jotain todella spesialiteetteja?
esimerksiksi harva mies uskaltaa pyytää kumppaniltaan, että saisiko harrastaa seksiä hoikan ja nuoren naisen kanssa. Tai että saisiko pinppaa 18v neidolta. Tai pääsisikö korkkaamaan jonkun teinin.
Hmmmh. Jos tasa-arvo tästä vielä etenee ja leviää kohta pitää käydä huorissa nähdäkseen naisen siivoavan, pyykkäävän ja tiskaavan samalla kun itse juo kaljaa ja katselee lätkää telkkarista.
Ei seksuaalista kontaktia. Sekin olisi autenttista. Kuten myös järjestelyn järkyttävä kalleus.
Fantasiamatskua siis. Liekö täyttää edes pettämisen kriteeriä? ;-)