Hyvä spoon?

Olis tarkoitus hankkia puu kolmonen pitkiä väylälyöntejä varten. Nyt jää ilkeä väli pituudessa, kun hybridillä lyön n. 150 metriä ja seuraava maila olisikin jo driver.
Olis tarkoitus tuohon väliin hankkia puu kolmonen.
Suositelkaa hyvää ja anteeksi antavaa mailaa. Tai jos jollain olisi myydä sellainen, niin yhteydenottoja rohkeasti.
52655
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Henk.koht. suosittelisin Niken Dymo2:sta. Ihan mukavasti tuolla lähtee ja ei ole mitenkään vaikea tiiata tai väylältä lätkiä. Jos vaan square nuppi ei aiheuta allergisia reaktioita ja Tiger Woodsin hairahdus ei aseta varjoa Niken tuotemerkille.

Äänestä

Gallaway big bertha itsellä! toimii!

Äänestä
  • Onko Gallaway joku kiinalainen paska kopio?

    Äänestä

Testailin kierroksen ajan Wilson Staffin Fybridiä. 18 asteinen 5w. Tuntui ihan hyvältä ja ilmeisesti ostan sen.
Hinta 135,- Testikierroksella käytin sitä tietysti aika ahkeraan ja totesin, että ei kannata lyödä edes suhteellisen lyhyestä raffista. Väyläpuuhan se on ja siihen se on hyvä. Oli vaan harvassa ne osumat, että sai pallon hyvin nousemaan... Pitänee hankkia ja treenata

Äänestä

Itse suosittelisin käymään jossain pro-shopissa koittamassa puu-5 mieluummin kuin spoonia, mikäli muilla mailoilla ei päästä 150m pidemmälle. Puu-5 on helpompi lyödä kuin puu-3, isomman loftin (nostokulma) ja lyhyemmän varren takia. Yksi mahdollinen vaihtoehto mitä voisin suositella kokeilemaan on TylorMade Burner 09, jota voi saada tarjouksesta, koska maila on poistumasta myynnistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keijo HCP 20,6 kirjoitti:

Olis tarkoitus hankkia puu kolmonen pitkiä väylälyöntejä varten. Nyt jää ilkeä väli pituudessa, kun hybridillä lyön n. 150 metriä ja seuraava maila olisikin jo driver.
Olis tarkoitus tuohon väliin hankkia puu kolmonen.
Suositelkaa hyvää ja anteeksi antavaa mailaa. Tai jos jollain olisi myydä sellainen, niin yhteydenottoja rohkeasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu