Olen ollut yli vuoden parisuhteessa.Seksi toimii,kumpikin haluaa.Mutta ihmettelen sitä kun alempana on keskusteltu pornosta parisuhteessa.Ja syyksi siihen että mies katselee pornoa on se että kotona ei saa riittävästi seksiä.Mutta jos se ei ole ongelma niin miksi siis mies katsoo pornoa ja vetää käteen vielä lisäksi.Pitäisikö tässä olla jostakin huolissaan.En toki ole mikään pornokuvien seksipommi,mutta onhan minuun jostain syystä rakastunut..En haluasi olla kovin tiukkapipoinen mutta mietin että puuttuuko tästä kaikesta sittenkin jotain mitä minä en tajua vaikka haluaisinkin.
KYsymysmerkki
riitänkö
1318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kuten tiedät miesten seksuaalisuus on vähän erilaista kuin naisten. Miehet (varsinkin nuoret) on kiinnostuneita seksistä ja kun hormonit hyrrää ne hakevat stimulaatiota mm. pornon autta.
Tarkoitus ei ole loukata sillä partneria vaan toteuttaa vaan omia seksuaalitarpeita.
Sun poikakaverisi ei siis oireile automaattisesti jostain yhdyntöjen vähyydestä tai laadusta parisuhteessaan kun katselee pornoa, se on vaan helppo tapa nauttia silloin kun ei halua "vaivata" partneria tai kun haluaa vaan hoidella itse itsensä.
Sulla on yhtäläinen oikeus olla se mikä sä olet, kieltäytyä seksistä silloin kun sua ei todellakaan huvita tai vaatia partneriltasi osanottoa silloin kun sua haluttaa. Kannattaa myös opetella vaatimaan mieheltä aikaa kunnon esileikkiin, jotta ehdit kiihottua silloinkin kun sua ei huvittaisi niin paljon kuin miestäsi.
Miehen ruumishan on helpommin kiihottuva, jo pelkästään siksi, että vehkeet on kehon ulkopuolella eikä sisällä kuten naisilla, joten heille toimiminenkin on hiukka helpompaa ja nopeampaa.