Olen 26 vee

Asun vielä vanhempieni luona. Olen tosin muuttamassa kohtapuoliin pois. Valmistuin juuri yliopistosta ja sain vakkariduunin. Rahaakin on. Mitä miehet miettii tämmösestä, joka asuu vielä vanhempien helmassa?
11173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Luuseri hehe..

Äänestä
  • Että vain yksi meistä on voittaja.


    (Bill Gates ei kuitenkaan ole se)

    Äänestä

Ja osoittaa että tulee perheensä kanssa toimeen.
Etelämmässä ei lähdetä omiin koteihin läheskään yhtä nuorina kuin täällä.
Lisäksi ihmiskunta on sopeutunut siihen että eri ikäpolvet asuvat lähekkäin.
Nykyinen systeemi meillä johtuu lähinnä asuntojen pienuudesta, eikä ole biologisesti kovin luonnollinen.

Äänestä

"Asun vielä vanhempieni luona."

Tulet siis toimeen perheesi kanssa ja teillä on läheiset välit.

"Olen tosin muuttamassa kohtapuoliin pois."

Jaa. Jonkun miehen luo vai?

"Valmistuin juuri yliopistosta ja sain vakkariduunin."

Et siis ole täysin tyhmä ja elämäkin on ainakin päällisin puolin kunnossa.

"Rahaakin on."

No mikäs sen parempi.

Äänestä

Mä en ole mies, mutta musta toi voi kenties olla jopa nerokas ratkaisu, jos olet asunut vanhempiesi luona, kun opiskelet. Itse en vastaavaa olisi aikoinaan voinut tehdä, tai sitten mun olisi ollut pakko mennä amikseen tai ammattikorkeakouluun ja ei kiitos; ei kiinnostaneet ne. Luulen, että olet säästänyt sievoisen summan, mikäli olet asunut vanhempiesi luona opiskeluidesi ajan. Tietysti hieman huonoa puhua tyypiltä, joka alaikäisenä hilppasi lapsuuden himasta.

Äänestä

itse muutin pois kotoa 18 veenä ja siitä asti tehnyt duunia. Maksanut laskut,vuokran hankkinut auton jne. Kannattais tosiaan hankkia oma kämppä, vaikkakin se olisi yksiö. Vähän kyllä pistää naurattamaan, ei voi kieltää.

Äänestä
  • En kyllä välitä tuommoisesta. Jokainen tehkööt mitä haluaa, väliäkö mitä muut ajattelee.

    Äänestä

onneksi tartte ajatella mitään.

Äänestä

siitä että asut vanhempies kotona, mutta mietin jotain siitä että ylipäätään mietit asiaa

Äänestä

sun täytyis nyt itsenäistyä ja alkaa ainakin maksaa vanhemmillesi ruoista rahaa.
Niin meilläkin täällä kimppakämpässä tehdään!! Maksat mitä syöt!

Äänestä

Noh, ehdithän tuota vielä itsenäisyyteen opetella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peräkammarinnaene kirjoitti:

Asun vielä vanhempieni luona. Olen tosin muuttamassa kohtapuoliin pois. Valmistuin juuri yliopistosta ja sain vakkariduunin. Rahaakin on. Mitä miehet miettii tämmösestä, joka asuu vielä vanhempien helmassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu