hyvät

snorklausvälineet

En oikein löytänyt "oikeaa"palstaa mistä saada selville mitkä ovat hyvät snorklausvälineet.Toivottavasti joku viitsisi vastata tältä palstalta.

Olen matkoilla käyttänyt omia halpisvälineitä(halvat ja vaatimattomat) ja viime reissulla sitten retki veneessä olleet välineet osoittautuivat kerrassaan mainioiksi, osaisiko joku suositella mitkä/minkälaiset välineet ovat hyviä ja mitä kannattaa välttää(oikeastaan tästä on jo kokemusta) ja mitä ottaa huomioon.

Esim.silikonikuminen maski,mitä merkitystä pienellä ilmatilavuudella on maskissa, millainen on hyvä hengitysputki, entä räpylät, avokanta vai umpikanta, jos on tavallisessa kengässä heittoa kengän koon suhteen valmistajasta riippuen onko numerokoolla olevat räpylät miten tarkan kokoisia?Tilaan postimyynnin kautta joten en pysty sovittamaan tai sitten jätän räpylät hankkimatta. Olen valmis käyttämään rahaa 80-150 e(riippuen hankinko räpylät).Ursukin sivuilta jo katsoin, en vain mielellään tekisi ostopäätöstä ennenkuin kuulen jonkun asioista tietävän mielipiteen.

0

588

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ikävä sua j-mies!

        Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
        Ikävä
        58
        5385
      2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

        Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
        Maailman menoa
        116
        4235
      3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

        Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
        Ikävä
        15
        3663
      4. Tykkäys ei tarkoita

        yhtään mitään!
        Ikävä
        50
        3301
      5. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

        Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
        Maailman menoa
        29
        3241
      6. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

        Tätä jäin pohdiskelemaan.
        Maailman menoa
        37
        3090
      7. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

        On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
        Kankaanpää
        10
        2810
      8. Puukotus Lidlissä

        Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
        Kankaanpää
        22
        2492
      9. Mulle riittäisi halaukset

        Ja juttelut mut sulle ei taida riittää
        Ikävä
        46
        2277
      10. Tarvitseeko

        kaivattusi suojelua?
        Tunteet
        39
        2216
      Aihe