dazu on mukava mies

"Mielestäni psykiatreille ja vastaavan neurologisen ajattelusuunnan lääkäreille on tehtävä selväksi, että he voivat uskoa harhoihinsa ja kuolla perheineen, tai tappaa itsensä." (dazu)
3110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

psykiatrian oppien mukainen teloitustapa olisi poistaa aivoista tietty osa, jolloin potilas syö itsensä elävältä.

Äänestä
  • Ymmärrätkö sen tosiasian ettei psykiatrit halua kiduttaa ihmisiä vaan auttaa ja lääkkeet ovat yksi tärkeimpiä hoitomuotoja.

    Äänestä

  • 12...16 kirjoitti:

    Ymmärrätkö sen tosiasian ettei psykiatrit halua kiduttaa ihmisiä vaan auttaa ja lääkkeet ovat yksi tärkeimpiä hoitomuotoja.

    Jos psykiatrinen hyöty vaatii 200 000-300 000 ihmisen kansanmurhan, niin hyödyistä on hyvin vaikea enää puhua terveessä mielessä.

    Kidutus on kieltämättä aika lievä sana kuvaamaan sitä, että psykiatria pyrkii kollektiivisesti liittoutumaan tartuntatautien kanssa ja vahvistamaan saatanan maailmanvaltaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


? kirjoitti:

"Mielestäni psykiatreille ja vastaavan neurologisen ajattelusuunnan lääkäreille on tehtävä selväksi, että he voivat uskoa harhoihinsa ja kuolla perheineen, tai tappaa itsensä." (dazu)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu