Tällaiseen naiseen törmää ehkä vain haaveissa :D
170cm --> pitkä.
Ei mikään langanlaiha missi vaan sellainen sopiva. Lihaa saa olla, että ei mene halailussa rikki.
Pitkät hiukset.
Silmät joihin voisi hukkua.
Kaunis hymy, jonka nähdessä jalat olisivat hyytelöä.
Rehellinen, luotettava, huumorintajuinen.
Ei polta eikä mielellään juo, ainakaan paljoa.
Harrastaisi urheilua. Jalkapallon, pesäpallon, lentopallon tai salibändyn pelaaja
170cm --> pitkä.
Ei mikään langanlaiha missi vaan sellainen sopiva. Lihaa saa olla, että ei mene halailussa rikki.
Pitkät hiukset.
Silmät joihin voisi hukkua.
Kaunis hymy, jonka nähdessä jalat olisivat hyytelöä.
Rehellinen, luotettava, huumorintajuinen.
Ei polta eikä mielellään juo, ainakaan paljoa.
Harrastaisi urheilua. Jalkapallon, pesäpallon, lentopallon tai salibändyn pelaaja
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mulla on tollanen mutta se blaadaa ja on 15cm pidempi. Ihan helvettiä tällaselle nysälle kuin minä.
kohta tökkäsee: en kestä herkkiä runopoikia, vaan nautin keskusteluista älykkään aikuisen miehen kanssa, joka pystyy puhumaan kaikesta maan ja taivaan välillä.
Joo runot tökkii itsellekkin, mutta syvälliset keskustelut kiehtoo. Muuten kyllä kohdilleen menee. Pelailen jopa salibandya ja jalkapalloa kumpaakin :)
Harmi vain, että olen varattu nainen jo.
haluan herkän runopojan, olen myös 170 pitkä. En ole langanlaiha vaan terveen näköinen,lihaksikas ja hieman muodokas ;) En pidä lihaksikkaista miehistä.
Harrastan urheilua 5-7 kertaa viikossa. Huumorintaju on, omanlaiseni. En juo enkä polta!
..hiukset on melkein vyötäröön asti, hymyilen paljon ja silmiä on sanottu kauniiksi ;)
"kohta tökkäsee: en kestä herkkiä runopoikia, vaan nautin keskusteluista älykkään aikuisen miehen kanssa, joka pystyy puhumaan kaikesta maan ja taivaan välillä."
Jos tekee runoja (harvoin kylläkin) tai on muuten herkkä niin tarkoittaako se, että ei ole älykäs ja ettei pystyisi keskustelemaan mitään järkevää? Ehkä jos sen niin haluaa ajatella.
Minäminäminä1:
Hienoa, että uni voi joskus sitten olla totta. Mistäpäin minun täytyisi etsiä? :D
kirjoitit herkistä sanoista ja runoista... En sanonut, etteikö niiden tuottamiseen tarvittaisi älykkyyttä, enhän..? Tarkoitin, että herkistely ja runot eivät vetoa meikäläiseen.
"..Hänelle kelpaisi mies joka ei ehkä pysty tekemään vaikutusta lihaksilla täyteen pumpatulla vartalolla tai mallilehteen kelpaavilla kasvoilla vaan herkillä sanoilla (runoilla) ja vaikka itse tehdyllä illallisella.." Itse vaatii naiselta atleettista kroppaa ja oma on pullamössö-rimpulaa koko jätkä, joka ei loista ei ede naamallaan. Työnnä noi fägis-runot peräsuoleesi, btw olet ihan oikeassa vain unessa tuo tapahtuu =D
Loistavaa! Että joku voi pitää tällaisistakin naisista!
Tunnistin itseni tuosta. ja runoja rakastan:) En koskaan ajatellut, että joku haaveilee juuri tällaisista naisista!
Saako sinuun ottaa yhteyttä?
Runoilen itsekin ja kirjoitan. En vaan ole pelityttö.
Saa toki :) Profiiliin pääsee nimimerkistä. Vieraskirjaan voi kirjottaa siellä tai sitten samalla nimellä oon Treffien puolella. Siellä voi viestiä laittaa.