Naisille ei kelpaa ns. tavallinen mies

Tullut käytettyä näitä nettideittisivuja jo pidemmän aikaa ja tapailtuakin jopa muutama suht fiksunoloinen ja samalla taajuudella oleva nainen vaikka osa onkin ollut lopulta ei omaa tyyliä. Itse olen vajaa kolmekymppinen mies, siis ihan tavallinen kohtuuhyvässä työssä käyvä, hyviä harrastuksia löytyy ja peilin eteenkin kehtaan taatusti mennä, 186 cm pitkä, mainittakoon sekin nyt tässä. Alkanut ikävä kyllä tuntua siltä että nekin naiset ketkä ovat ilmoituksensa tyyliin tositarkoituksella laittaneet, ovatkin sitten lopulta hakemassa vaan enemmän pelkkää seikkailua ja jännitystä/maksajaa ravintolalaskuille tai sitten normi tavallinen mies ei oikeasti kiinnosta ketään vaan täytyy olla jotenkin erikoinen. Ihan hiljan olin ehkäpä ehdottomasti parhaimmilla kokemillani treffeillä ja kummallakin oli tosi hauskaa ja tuntui että oltiin samalla taajuudella. Ja nainen ehdotti että tavataan heti viikonlopun jälkeen uudestaan ennen kuin itse ehdin edes ehdottaa. Muutamia tekstareita läheteltiin parin seuraavan päivän aikana ja oli juttua että heitellään mailia. No yhtäkkiä naisesta ei sitten alkanutkaan kuulua enää mitään. En tiedä mikä tässä hommassa oikein mättää, mutta en olisi koskaan voinut kuvitella että tämä nainen ei millään tavalla voi ilmoittaa ettei sitten kuitenkaan halua jatkaa tutustumista enempää. Roikkuu kuitenkin joka päivä näillä sivuilla joten ei ole ainakaan siitä kiinni ettei viestit mene perille. Kaikkein ikävintä itsestäni on se kun pitkästä aikaa osuu kohdalla sellainen ihminen johon haluaisi ihan oikeasti tutustua lisää ja sitten se kuivuu sen myötä että naista ei normi kunnollinen mies saa syttymään vaikka kuinka yrittäisi ja toivoisi.
Olen kieltämättä vaipunut jo liki täydelliseen epätoivoon etten koskaan löydä ketään joka kiinnostuisi riittävän paljon itsestäni silloin kun itsestänikin tuntuu tapaamani naisen kanssa siltä. Todella kuluttavaa yksinäiselle miehelle tällainen kun baareistakaan ei tahdo ketään löytyä.
212098
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Olen nainen ja musta tuntuu että miehet hakee vaan supermalliprinsessaa.

Äänestä
  • Itseasiassa...
    Ei kai siitä nyt ollut suoranaisesti kyse, että naisille/miehille ei kelpaa huono?

    Mä ymmärsin tän nyt niin, että "tavallinen" on liian tylsä. Ei sillä ole mitään tekemistä ulkoisten seikkojen kanssa, vaan enemmänkin sosiaalisuuden, mielenkiintojen kohteiden tai omalaatuisuuden kanssa.

    Ps. Olen mies, eikä minulle "kelpaa" niin sanotusti "tavallinen" nainen. Persoonallisuus ei ole koskaan pahasta.

    Äänestä

Oikealle naiselle et ole tavallinen mies vaan se erikoinen ja kiinnostava. ;)

Tätä odotellessa ja varman päälle pelatessa voi hankkia uusia mielenkiintoisia harrastuksia niiden entisten rinnalle ja muutenkin keskittyä itsensä kehittämiseen ja itsetutkiskeluun, siinä ei ainakaan menetä mitään. Lukee vaikka muutaman filosofisen kirjan tai ilmoittautuu työväenopiston kursseille luovaan kirjoittamiseen tai alastonmallin piirtämiseen. Uuden harrastuksen parissa saattaa jopa tavata jonkun, varsinkin jos valitsee jonkin vähemmän miehisen harrasteen, menee vaikka jollekin käsityökurssille.
Siihen ettei ole tavallinen mies ei tarvita kuin itseluottamusta siitä, että on erityinen eikä massaeläin. Mystifioi itsesi.

Toivottavasti et oikeasti vaivu liian alakulhoiseen epätoivoon vaan jaksaisit uskoa, että löydät rakkaan itsellesi. Onnea etsintöihin! Nettideiteissä, sekä miehissä ja naisissa on näitä treffien jälkeen katoajia. En tiedä mistä ilmiö johtuu, lienee jonkin sortin sosiaalisten tilanteiden pelkoa, että ei tiedetä kuinka kuuluisi käyttäytyä, pelätään kasvojen menetystä ja lopulta teeskennellään ettei sitä toista ihmistä ole oikeasti olemassakaan ja vastaamisen ongelma katoaa tällä. Itse poistin profiilini ja pidän tauon, koska tuntuu pahalta kun taas kerran toinen arvaamatta katkaisee yhteyden. Ei sitä pysty heti kiinnostumaan jostakusta toisesta vaikkei olisikaan mitenkään hirveän syvällisesti ennättänyt tutustumaan. Tulipa hirveä vuodatus, ei kahvia tähän aikaan tälle naiselle :D

Äänestä

Itse olen havainnut kirjoittajan kanssa ihan saman ongelman, jos on ns. tavallinen ja oikeasti kunnollinen naiset eivät kiinnostu riittävästi tällaisesta miestyypistä. Pitäisi olla ilmeisesti jotenkin jännittävä tms. erikoinen. Tapaamani naiset ovat ikäluokkaani 25- vajaa 30 ja juurikin tämä on ollut omalla kohdallani suurin ongelman etteivät naiset syty ja vaikka alkuun on ollu hyvät treffit ja juteltu jo seuraavasta tapaamisesta niin sitten nämä naiset vaan ilmoittavat että olen vain mukava tyyppi jne. Tämän ikäluokan naiset tuntuvat edellyttävän että heti ekoilla treffeillä on jotain isoja tuntemuksia. Ikävä kyllä näin se vaan on. Nämä deittipalstat ovat täysin naisten markkinat.

Äänestä
  • Itselläni ollut jo pidemmän aikaa sellainen tunne, että ne miehet kenestä minä olen kiinnostunut odottavat ja toivovat jotakin suurempaa tunnetta tai muuta heti ensi tapaamisilta. Tai jos ei ihan ensimmäisiltä niin aika pian kuitenkin. Ainakin näin sanoneet minulle.

    Toisaalta moni mukava mies kenet olen tavannut ei ole vain sykähdyttänyt muuta kuin "kiva tyyppi"-tasolla. Ja jos minäkin olen elämässäni tavannut usemman miehen joka kuitenkin saa edes pientä tutinaa polvissa niin kyllä sen eron tietää. Ja tutina polvessa on taas hieman eri asia kuin intohimo. Olen itse vajaa 40 ja kaipaan kyllä jotakin vähän säpinän tunnetta kun ajattelen tulevia treffejä jonkun kanssa.

    Ehkä etsin vain haavetta, ehkä etsin vain unelmaa... hankala sanoa. Varsin ikävää koska tiedän, että siihen tarvitaan vain yksi.

    Äänestä

  • Viimeisen lauseen allekirjoitan täysin. Meidän ikäluokassa varsinkin, kun siitä kerran on kokemuksia.
    Ehkä voisi ajatella niinkin, että näillä naisilla on useita ehdokkaita. Nuo isot tuntemukset...naah, enemmänkin niin, että nainen kokeilee kepillä jäätä jos/kun seuraava mies on jonossa huomenna. Voisi jopa sanoa ilkeästi treffikumppanilleen että mitäs siinä takerrut :D

    Äänestä

  • kaksin? kirjoitti:

    Itselläni ollut jo pidemmän aikaa sellainen tunne, että ne miehet kenestä minä olen kiinnostunut odottavat ja toivovat jotakin suurempaa tunnetta tai muuta heti ensi tapaamisilta. Tai jos ei ihan ensimmäisiltä niin aika pian kuitenkin. Ainakin näin sanoneet minulle.

    Toisaalta moni mukava mies kenet olen tavannut ei ole vain sykähdyttänyt muuta kuin "kiva tyyppi"-tasolla. Ja jos minäkin olen elämässäni tavannut usemman miehen joka kuitenkin saa edes pientä tutinaa polvissa niin kyllä sen eron tietää. Ja tutina polvessa on taas hieman eri asia kuin intohimo. Olen itse vajaa 40 ja kaipaan kyllä jotakin vähän säpinän tunnetta kun ajattelen tulevia treffejä jonkun kanssa.

    Ehkä etsin vain haavetta, ehkä etsin vain unelmaa... hankala sanoa. Varsin ikävää koska tiedän, että siihen tarvitaan vain yksi.

    Mitä tarkoitat intohimolla, erotuksena tutinaan?

    Äänestä

Ihmiset yleensä kaipaavat että heidän tapaamansa ihminen eroaa jotenkin massasta, on "erityinen". Jos tapaat sanotaan nyt vaikka 12 miestä ja jokainen ilmoittaa olevansa tavallinen, niin miten heistä ketään valitset? Joskus tuntuu että miehet suorastaan ylpeilevät "tavallisuudellaan", siitä on tehty joku perkeleen pakkopulla josta yksikään mies ei saa mitenkään livetä, tai on HOMO tai HULLU. Tai humalassa, sillä humalassahan kyllä mies kuin mies yhtäkkiä onkin niin erinomainen esim. suustaan... Eli jos tulee kovin filosofista juttua tai sivistyssanoja jotka pitäisi tarkistaa sanakirjasta, mies on päissään.

Jokaisen pitäisi kuitenkin pystyä kakaisemaan suustaan tapaamisen jälkeen että nähdäänkö vielä, kiinnostiko tarpeeksi. Ehkä joskus on syytä kokeilla vielä 2. kerran voisiko kiinnostaa. Mutta on varmaan pirun vaikea sanoa ihmiselle että sori ei nappaa, kun ei tiedä miten sen sanoisi loukkaamatta. En ole nettideittien kautta edes tavannutkaan vielä ketään (vain alustavasti tutustunut tarjontaan), mutta jo tässäkin vaiheessa kun olen vain vaihtanut yhden postin tai pari, tai valokuvia, on kamalan vaikeaa yrittää päättää ketä kaikkia edes kannattaa lähteä tapaamaan, tai miten sanoisi nätisti että jospa nyt kumminkaan ei.

Kysymys ei ole mistään kunnollisuudesta mikä tökkisi, sillä itseäni ei voisi vähempää kiinnostaa humalainen, pahalle haiseva retku. Mutta jos mies ei erotu mitenkään muista yksilöistä, tai hän on (sori vaan) ulkonäöltään sellainen ettei pysty kuvittelemaan itseään intiimiin kanssakäymiseen moisen kanssa, niin minkäs teet. Tottakai ne komeimmat ovat jo varattuja. Ja kokemukseni mukaan niiltä varatuilta saisi kyllä hetken iloja, mutta enpäs vaan ota...!!!

Jos ei halua maksaa turhasta, ei kannata sopia treffejä iänikuisiin ravintoloihin. Voihan sitä mennä vaikka nyyttikestityyppiselle piknikille puistoon. Ja miesten ei mielestäni kannattaisi olla niin auliisti valmiita lähtemään vaikka toiselta puolelta maata tsekkaamaan jotain naista, sillä sanoohan sen jo järkikin että kaukosuhteet ovat erinomaisen vaikeita. Monella varttuneemmalla on jo niin omat kuviot että ei niistä enää jonnekin hevon kuuseen asti muuteta. Ainakaan itse en lähtisi kotoani, joten sen vuoksi en etsi miehiä jotain noin 50 km kauempaa.

Onhan se turhauttavaa kun sopivaa ei tahdo löytyä. Jotenkin tuntuu aina että edellytettäisiin että naisen pitäisi ottaa kenet vain, kun kerta naisena saa helpommin seuraa. Mutta epäsopivista kumppaneista on ainakin itselläni jo niin vankka kokemus taustalla, etten enää edes yritä räpeltää sellaisen kanssa josta näkee jo naamasta tai oppii ekasta tapaamisesta että ei sovi, ei vaikka väkisin väkertäisi.

Äänestä

Olen älykäs ja komea. Arvaa kiinnostanko S24-naisia?

Äänestä
  • Voisiko ongelma olla siinä että naiset pelkäävät sinua?

    Itselleni on erään deittisaitin kautta ilmoittaunut pari ihan komeaa miekkosta, he oikein tiedostivat sen ja nimimerkkikin oli sen mukainen.

    Ottaisinko heihin yhteyttä? En. Kyseessä oli vähän ronskimpi juttu muutenkin, että on erittäin todennäköistä etten saisi edes vakipanoseuraa, vaan olisin pelkästään joku vinkeä välipala, kertakeikka noille tyypeille jotka ulkonäkönsä puolesta saavat kyllä naisen kuin naisen.

    Vaikka pelkkä seksikin sinänsä olisi tärkeää, kuten se itselleni vaihtelevasti on, niin ei sitä silti noin vain taivu ajatukseen että joka viikko pitäisi olla uusi mies kuvioissa! Jos haluaa panostaa pidempään suhteeseen, olkoon sen keskiössä sitten vaikka vain seksi, niin silloin sitä miettii ERITTÄIN tarkkaan että vastaako miehen ns. taso omaa tasoa.

    Jos mies on ujo ja estynyt, se voi toimia plussana sille miinukselle että on hyvän näköinen ja täten potentiaalinen saalis monelle monelle naiselle. Mutta sitten kun se ujo siitä reipastuisi, niin milläs sellaisen pidät, jos et ole mikään miss Suomi itse...

    Äänestä

Tarpeeksi erikoinen,,jännä,,salaperäinen,,haastellinen,,vaikeasti tavoiteltava,,,,olet tavallinen fiksu nuori mies.
Siitä tässä on kysymys.
Sinun ikäiset naiset haluavat jännitystä,,,mittaavat omaa viehätysvoimaansa,,,hakevat tukea surkealle egolleen.
Pikku neuvoja sinulle,,,älä kerro kaikkea itsestäsi heti eka treffeillä ja muutenkaan.
Siitä se alkaa.

Äänestä

Minulla kuin aloittajalla, kyllä tavallinen mies ei kiinnosta nykypäivän naisia. Olen 30-vuotias mies, vakituisessa työssä, maallista mammonaa ei ole kauheasti kertynyt, en tupakoi enkä käytä alkoholia, en liioin roiku baarissa. Tuntuu että sekin on nykypäivän naisille joku ihmettelyn aihe kun ei käytä alkoholia, ilmeisesti pitäisi olla tyyliin että joka Perjantai hakea Perjantaipullo Alkosta, sittenkö kelpaisi naisille?. Sitten tuosta treffailusta. Jos sovit nykypäivän naisen kanssa treffit että tavataan silloin ja aika ja paikka sovitaan niin kas kummaa kun yhtäkkiä onkin ilmaantunut jotain muuta sille päivälle, tuntuu että keksitään äkkiä joku selitys että ei tarvitse vain tulla, ymmärrän sen jos tulee jotain aivan pakollista mutta kun ne selitykset kuulostaa monta kertaa varsin kummallisilta, sitten jos sanon että no lähetä viesti sitten kun sinulle sopii niin ei kuulu enää mitään, näin on käynyt ainakin minulle niin monta kertaa että ei voi puhua mistään yksittäistapauksesta. Olen treffannut vain 3 naista, yksi tuli jopa täsmälleen sillä kellonlyömällä kun oli sovittu, yhdestäkään ei tosin tullut mitään sen kummempaa, kaikki naiset sanoivat että en ole heidän hakemaansa miestyyppiä, itse olin kyllä samaa mieltä että ei ollut sellaista ns kipinää, mutta heissä oli yksi piirre jota naisessa arvostan erityisesti : Rehellisyys, he sanoivat rehellisesti että miltä tuntuu, nykypäivänä tosin tuntuu että on naisia joille se on täysin tuntematon käsite, mieheltä kyllä edellytetään rehellisyyttä. Että sanon sinulle aloittaja että pidä tauko nettideittailusta, niin minä ainakin aion tehdä, muuten menee itsetunto pohjalukemiin, sinun ja omien kokemusteni perusteella voin sanoa että nykypäivän naisten sanaan ei pidä liikaa luottaa, jos ne lupaa jotain niin siihen kannattaa suhtautua varauksella. No tähän varmaan joku nainen kohta kommentoi että on miehissäkin samanlaisia ja plaa plaa

Äänestä

Itse olen samaa ikäluokkaa kirjoittaneen kanssa ja ikävä sanoa että ei voi juuri muuta kuin yhtyä kirjoitukseen. Olen nyt lyhyen ajan sisällä saanut kahdet pakit sellaisilta naisilta joiden kanssa oli tosi hyvät treffit kummankin mielestä ja joihin olisin halunnut tutustua lisää. Naiset myös sanoivat treffien päätteeksi että nähdään parin päivän päästä uudestaan ja jokusia viestejäkin sitten vaihdeltiin. Sitten naiset kuitenkin ilmoittivat ennen uutta tapaamista että vaikka olen todella hyvä, mukava, ihan kivannäköinenkin ja turvallinen tyyppi niin kaipaan jotain suurempaa jännitystä siinä miehessä. Siis joko olen tosiaankin liian "yksinkertainen" tai sitten nuoret naiset hakevat jotain ihan muuta kuin sellasta varman ja rauhallisen oloista ihmistyyppiä. Alkanut kieltämättä nakertaa jo varsin kovin omaa itsetuntoa kun tuntuu ettei vain kelpaa ja aina ne samat sanat tosi hyvä kaveri mutta... jne. Itsellä vain alkanut tulla noin yleisesti ikävä tuntuma että jos miehellä on jotain isoja isoja tatskoja, korviksia tms. huomiota herättävämpää niin nainen syttyy ihan eritavalla... Tähän olisikin mielenkiintoista saada jotain ihan tutkittua vastausta.

Äänestä
  • Olet kuitenkin saanut ns. pakit vasta treffejen jälkeen. Periaatteessahan se on jo ihan hyvä, elleivät nämä naiset ole antaneet odottaa sen enempää.

    Mitä tulee kaikenlaisiin henk. koht. ominaisuuksiin, niin:
    Varman ja rauhallisen oloinen on kuitenkin vain sen oloinen. Jos ei muuta löydy, niin voisihan se tuntua tyhjältä arvalta. En mitenkään pysty ymmärtämään, kuinka näissä tulkinnoissa pitää mennä ääripäistä toisiin. Että joko on hiljainen ja estoinen nössö, tai tatuoitu kriminaali. Koskaan ei pitäisi yleistää, mutta luulisin tietäväni, että naiset tykkäävät joko hieman mysteerisistä miehistä (jotka eivät kerro itsestään liikaa eivätkä välttämättä ajattele jatkuvasti ymmärrettävästi) tai sellaisista omintakeisista miehistä, jotka tuntuvat...hmm...erilaisilta kuin muut.
    Ei sitä narinaa täällä(kään) jaksaisi aina kuunnella, kun "kunnolliset" miehet itkevät naisten perään. Jos ei ole mitään sellaista mitä tarjota (tai mistä naiset voisivat kiinnostua), niin peiliin olisi syytä katsoa ennenkuin tekee päätelmiä.

    Ai niin, vielä kun muistan...
    Jos tehtäisiin kysely tai tutkimus, niin huomattaisiin että naiset TODELLA etsivät sitä niin sanottua "jännitystä" ja nimenomaan eskapismia arjesta. Maailma pyörii ja muuttuu, luulemma.

    Äänestä

  • Huonot kokemukset saattavat aiheuttaa sen, että oletkin itse treffeillä varautunut ja epävarmuus paistaa lävitse. Kävin 35 v. tavallisen miehen kanssa treffeillä ja hän olisi hyvin voinut olla ihan vaan kiva kaveri, mutta hiljaisilla hetkillä se suora katse silmiin ja loppuhalin vahva ja intohimoinen kuitenkin kohtelias ote vaikuttivat kokonaisvaikutelmaan valtavasti. Itsevarmuus on aika kiinnostava piirre miehessä.

    Äänestä

  • 30v. kirjoitti:

    Huonot kokemukset saattavat aiheuttaa sen, että oletkin itse treffeillä varautunut ja epävarmuus paistaa lävitse. Kävin 35 v. tavallisen miehen kanssa treffeillä ja hän olisi hyvin voinut olla ihan vaan kiva kaveri, mutta hiljaisilla hetkillä se suora katse silmiin ja loppuhalin vahva ja intohimoinen kuitenkin kohtelias ote vaikuttivat kokonaisvaikutelmaan valtavasti. Itsevarmuus on aika kiinnostava piirre miehessä.

    Niin tietysti. Täysin ymmärrettävää, että kokemuksista viisastuu tai ainakin oppii ihmistuntemista.
    Jännää sinäänsä, että huonoista kokemuksista voi myös viis veisata jos mieli on avoin ja uteliaisuus voittaa.
    Ei välttämättä edes tule ajateltua huonoja kokemuksia koska jokainen sosiaalinen tilanne on omanlaisensa eikä takaraivossa raksuta vertailu aiempaan. Olkoon se sitten vaikka inhimillisyyttä ;)

    Sun "tavallinen mies" vaikutti nimenomaan sellaiselta mysteeriltä, joka yllättää miltei aina positiivisesti. Saa vähän niin kuin kaiken näyttämään paremmalta kun ei osaa odottaa...mitään.
    Se se vasta onkin itsevarmuuden huippu, jos tämä mies oli tämän kaiken jo aiemmin päättänyt tai suunnitellut.

    Äänestä

  • deft kirjoitti:

    Olet kuitenkin saanut ns. pakit vasta treffejen jälkeen. Periaatteessahan se on jo ihan hyvä, elleivät nämä naiset ole antaneet odottaa sen enempää.

    Mitä tulee kaikenlaisiin henk. koht. ominaisuuksiin, niin:
    Varman ja rauhallisen oloinen on kuitenkin vain sen oloinen. Jos ei muuta löydy, niin voisihan se tuntua tyhjältä arvalta. En mitenkään pysty ymmärtämään, kuinka näissä tulkinnoissa pitää mennä ääripäistä toisiin. Että joko on hiljainen ja estoinen nössö, tai tatuoitu kriminaali. Koskaan ei pitäisi yleistää, mutta luulisin tietäväni, että naiset tykkäävät joko hieman mysteerisistä miehistä (jotka eivät kerro itsestään liikaa eivätkä välttämättä ajattele jatkuvasti ymmärrettävästi) tai sellaisista omintakeisista miehistä, jotka tuntuvat...hmm...erilaisilta kuin muut.
    Ei sitä narinaa täällä(kään) jaksaisi aina kuunnella, kun "kunnolliset" miehet itkevät naisten perään. Jos ei ole mitään sellaista mitä tarjota (tai mistä naiset voisivat kiinnostua), niin peiliin olisi syytä katsoa ennenkuin tekee päätelmiä.

    Ai niin, vielä kun muistan...
    Jos tehtäisiin kysely tai tutkimus, niin huomattaisiin että naiset TODELLA etsivät sitä niin sanottua "jännitystä" ja nimenomaan eskapismia arjesta. Maailma pyörii ja muuttuu, luulemma.

    Mitäköhän miehet etsii? Naisellista ihanaa naista joka saa miehen aivan sekaisin ekalla tapaamisella.

    Minäkin olen ihan tavallinen nainen ja saan jokaisten treffien jälkeen kuulla että olen mukavaa seuraa, mutta ei vain tunnu siltä...

    Äänestä

...koska asiat kyllä kolahtavat ajan kanssa. sanotaan että jos kovasti hakee rakkautta se juoksee karkuun : ) ja en ainakaan itse halua olla kenenkään kanssa joka ei oikeasti ole kiinnostunut minusta, olen mielummin yksin. hommaile asioita omassa elämässäsi ja ota asiat rennosti, kyllä se siitä ! olen minäkin jo yli 40 vee nainen, kaikenlaista nähnyt mutten vielä heitä kirvestä kaivoon.

Äänestä

Suomessa on liian pienet kuviot ja nykyaika on muuttunut sellaiseksi, että suomalaiset miehet ja naiset eivät enää sopeudu yhteen.

Ajatelkaa vaikka euroopan maita USA:sta puhumattakaan, eri rotujen kesken solmitaan avioliittoja enemmän kuin koskaan. Eiköhän se sama suuntaus ole edessä myös täällä.

Ei suomalaisuus ole enää sitä että mennään naapurin Liisan tai Pekan kanssa naimisiin. Tai että lähiravintolasta/diskosta löydetään parin käyntikerran jälkeen puolisoehdokas.

Se oikea nainen voi löytyy toiselta puolelta maapalloa, ei välttämättä enää täältä vaikka odottaisit sitä kuinka kauan. Ja mitä kauemmin jäät paikoillesi sitä enemmän kuluu aikaa ja ajan myötä vanhenet.

Äänestä

Kyll naisia just kiinnostaa ne ihan tavalliset jampat,mut tavalisissakin on niin erillaisia eri makuun..
Jatka ettimistä

Äänestä
  • täällä. Olen hakenut luotettavaa, sitoutumiskykyistä miestä jo pari vuotta, mutta ei vaan tärppää. Tavannut olen muutamia ja kirjoitellut useampien kanssa. Välillä ei itse kiinnostu, toisinaan toista ei ole kiinnostanut. Kyllähän se masentaa minuakin, mutta pakko uskoa, että jossakin se oma pari on olemassa. Itse en kerta kaikkiaan halua vanheta yksin ja toimiva parisuhde on mielestäni itselleni hienoin juttu, mitä kuvitella voin. Ikää on jo kertynyt 41 vuotta, mutta paljon on laskennallisesti edessä. Uskoa ja luottamusta kaikille...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


liian tavallinen? kirjoitti:

Tullut käytettyä näitä nettideittisivuja jo pidemmän aikaa ja tapailtuakin jopa muutama suht fiksunoloinen ja samalla taajuudella oleva nainen vaikka osa onkin ollut lopulta ei omaa tyyliä. Itse olen vajaa kolmekymppinen mies, siis ihan tavallinen kohtuuhyvässä työssä käyvä, hyviä harrastuksia löytyy ja peilin eteenkin kehtaan taatusti mennä, 186 cm pitkä, mainittakoon sekin nyt tässä. Alkanut ikävä kyllä tuntua siltä että nekin naiset ketkä ovat ilmoituksensa tyyliin tositarkoituksella laittaneet, ovatkin sitten lopulta hakemassa vaan enemmän pelkkää seikkailua ja jännitystä/maksajaa ravintolalaskuille tai sitten normi tavallinen mies ei oikeasti kiinnosta ketään vaan täytyy olla jotenkin erikoinen. Ihan hiljan olin ehkäpä ehdottomasti parhaimmilla kokemillani treffeillä ja kummallakin oli tosi hauskaa ja tuntui että oltiin samalla taajuudella. Ja nainen ehdotti että tavataan heti viikonlopun jälkeen uudestaan ennen kuin itse ehdin edes ehdottaa. Muutamia tekstareita läheteltiin parin seuraavan päivän aikana ja oli juttua että heitellään mailia. No yhtäkkiä naisesta ei sitten alkanutkaan kuulua enää mitään. En tiedä mikä tässä hommassa oikein mättää, mutta en olisi koskaan voinut kuvitella että tämä nainen ei millään tavalla voi ilmoittaa ettei sitten kuitenkaan halua jatkaa tutustumista enempää. Roikkuu kuitenkin joka päivä näillä sivuilla joten ei ole ainakaan siitä kiinni ettei viestit mene perille. Kaikkein ikävintä itsestäni on se kun pitkästä aikaa osuu kohdalla sellainen ihminen johon haluaisi ihan oikeasti tutustua lisää ja sitten se kuivuu sen myötä että naista ei normi kunnollinen mies saa syttymään vaikka kuinka yrittäisi ja toivoisi.
Olen kieltämättä vaipunut jo liki täydelliseen epätoivoon etten koskaan löydä ketään joka kiinnostuisi riittävän paljon itsestäni silloin kun itsestänikin tuntuu tapaamani naisen kanssa siltä. Todella kuluttavaa yksinäiselle miehelle tällainen kun baareistakaan ei tahdo ketään löytyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu