Koiran omistajat siivotkaa koirienne jätökset pois puistoista!!!!!
PER.......
Tarmo
4482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ihmisten omistajat siivotkaa pullonsirunne,kusenne, oksennuksenne ja purkkanne pois kaduilta.
Aika hyvin pittää ihimisten Tessunsa tuntia että oikian paskaläjän sieltä ottavat pois...ettei vaan vahingosa mene toisten paskoja ommaan pussiin.
Jos joku ei raivaa koiransa jätöksiä eikun ilmoitatte poliisille. Niin minä tein. Kyllä se siitä :)
Joo, kyllä korjaan jätökset taajamasta hoidetuilta alueilta, mistä ne lain mukaan pitääkin. Muualta en, paitsi jos lenkkipolun päälle tekee läjänsä.
Älähän kuitenkaan yleistä kaikkia koiranomistajia, eli kyllä meistä osa korjaa =) harmi vain, kun näitä pieniä roskiksia ei kovin tiheään ole, joutuu kävelemään p...asäkki mukana lenkillä pitkiäkin matkoja, ennen kuin voi johonkin säkin jättää. Ei ilmeisesti kaupunki ja maalaiskunta pidä niin kovin tärkeänä, että niitä läjiä todella korjataan.