Thaivaimot kunniaan

Kyllä kunnon siro ja kuuliainen thaivaimo vastaa kymmentä suomalaista - hyväluonteistakin - naista.

Suomalaiset miehet saavat kokea lukuisten tutkimusten mukaan suomalaisilta naisilta henkistä ja fyysistä väkivaltaa, vaikka aina väitetään, että vain miehet lyövät. Jo pelkästään varusmiehistä 14% ilmoittaa kokeneensa tyttöystäviltään fyysistä väkivaltaa. Arvioidaan, että avioliitoissa menee noin puoliksi ja suurin osa lapsiin kohdistuvatsa väkivallasta on naisten aiheuttamaa. Lukuja voitte etsiä vaikka netistä googlettamalla.

Suomalainen nainen arvostelee ja vähättelee suomalaista miestä, vaatii ja arvostelee tämän ulkönäköä julkisesti, vaikka samalla itse keksejä mussuttamalla ja siideriä litkimällä kasvattaa itselleen mehevän alapakin, persjalat ja tympeän naaman.

Thainainen on kaunis, pieni, hoikka, itsestään huolehtiva, iloinen, täyttää miehen tarpeet, pitää kodin kunnossa, eikä huutele sohvalta saippuasarjojen keskeltä herhoja tai käskyjä.

Kun katsoo monia vanhempia miehiä, jotka ovat hankkineet upean thaivaimon, he oikein kukoistavat, elävät elämänsä kevättä. Suurin osa jo pelkästään sen takia, että suomalaisesta ruikuttajasta ja nalkuttajasta on päästy eroon. Mutta myös siksi, että mies kokee olevansa arvostettu, hänen henkiset ja fyysiset toiveensa saavat vastakaikua.

Suomalaiset naiset tietysti kokevat thainaiset uhaksi. He halveeraavat suomalaisia miehiä siitä, että nämä eivät pärjää suomalaisessa naismaailmassa ja "ostavat" rakkautta ulkomailta. Miehet eivät osta tai hanki yhtään sen enempää thainaisilta kuin nämä heiltä. Elämä on hyötysuhteita, sen tavoittelemista, mikä tuntuu itsestä parhaimmailta, eikä sellaisen arvosteleminen tai moralisointi kuulu kenellekään.

Varsinkaan kaikkeen tyytymättömille ja kiukkuisille suomalaisnaisille.

Jos mies haluaa, että häntä palvellaan, niin nainenko ei? Suomalainen mieshän suomalaisen naisen elämän kustantaa. Mitä se sitten on?

Suosittelenkin jokaista miestä joka on onneton naisensa kanssa vaihtamaan joko parempaan tai ottamaan menolipun Thaimaaseen. Ei kannata odottaa onnea, koska niin kuin tiedätte, naisethan suhteesta lähtevät, usein toinen mies katsottuna, jonka kanssa sitä alkuperäistä miestä on petetty jo hyvän aikaa.
Naiset hakevat lähes 90% eroa avo- ja avioliitoista Suomessa. Luku on maailman korkein.

Joku yksinkertainen harakka saattaa ajatella, että tuossakin kirjoittaa katkera ja petetty suomalainen mies. Voin vakuuttaa, ettei näin ole. Tässä kirjoittaa iloinen realisti.
28512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Onhan se totta sekin että perinteiselle naiselle - joita thaivaimot edustavat - on myös helpompi ja luontevampi olla se mukava turvallinen mieehenköriläs jollaista suomalaiset naiset tuntuvat kuitenkin yhä kaipaavan - antamatta omaa osuttaan kuitenkaan. Olen havainnut että sikäli kuin mies tajuaa pysyä erossa alkoholista noista suhteista muodostuu usein ihan oikeita rakkaus-suhteita. Mutta thai-nainempa nimenomaan tukee miehen hyviä puolia sen sijaan että kaivelee tikulla huonoja, joten tavallaan tuon ahkeran kulttuurin naiset muovaavat taitavasti ja luontevasti miehen mieleiseksi eikä se ole mieheltä pois millään muotoa. He osaavat tehdä onnen itselleen ja kumppanilleen.

Suomalainen nainen on siirtynyt ns. suhteiden kuluttajaksi sensijaan että hän rakentaisi suhteitaan.

Äänestä

väkivallan uhreista oli mies 2009

Äänestä
  • Harmi, että naiset väkivallan uhreina pelkäävät liikaa pitääkseen itsestään ja peloistaan ääntä. Sofi Oksanen kun on oikeassa suomalaisen äijän väkivaltaisuudesta.

    Äänestä

Voithan sinä ostaa vaimon Thaimaasta :) Miksi siitä täällä hehkutat, sen kuin menet vain hakemaan.

Äänestä
  • ...että hän ei ole jo hakenut??

    Äänestä

..että, niin se metsä vastaa kuin sinne huutaa?!

Ajan tällä takaa sitä, että jokainen (sukupuoleen katsomatta) saa ihan sellaista kohtelua kuin suostuu sietämään...

Ei se siitä kansallisuudesta kiinni ole. Nimimerkillä lukuisia kansallisuuksia itsekkin läpikäyneenä. ;)

Äänestä

Mutta niitä miehiä, jotka ostavat tällaisen työteliään vaimon - niin, heitä ei kunnioiteta.

Kukaan ei taatusti kyseenalaista thainaisen sisua, kun hän ottaa miehekseen suomalaisen miehen, joka ei ole suomalaiselle naiselle kelvannut. Toivon vain, että nämä miehet oppisivat aivan oikeasti kunnioittamaan näitä naisia.

Suomalaiset naiset eivät koe thainaisia uhaksi. Miksi kokisivat? Valitettavasti suuri osa thainaisen kanssa naimisiin menevistä kokee avioeron - thainaiset odottavat miehen olevan mies. Suomalainen thainaisen ottanut mies on usein väkivaltainen ja alkoholiongelmainen. Nämä siis ovat syyt avioeroihin.

Äänestä
  • ...thainaiset ja muut maahanmuuttajanaiset valittavat, että suomalaiset naiset kohtelee heitä töykeästi. Tutkittu on. Eräänlaista rasismia siis.

    Äänestä

  • ärkh kirjoitti:

    ...thainaiset ja muut maahanmuuttajanaiset valittavat, että suomalaiset naiset kohtelee heitä töykeästi. Tutkittu on. Eräänlaista rasismia siis.

    Saa ne luudat varautua vastakin suomalaisten naisten puolelta tiukkaan inhokohteluun. Niinkauan kuin thaihieromalaitoksia ei saada kiinni (Kalliossa 38 kpl kuulema), maine seuraa mukana. Ja se tietty helpon nakin maine myös.
    On mamunaisissa niitäkin, joista oikeesti pidetään mm. virolaiset tai kosovolaiset. Varmasti muitakin, mutta nyt en muita keksinyt. Ei kuitenkaan aasialaiset ämmät. Mutta se taas on jokaisen oma asia ja asenne.

    Äänestä

  • jokaisen oma asia kirjoitti:

    Saa ne luudat varautua vastakin suomalaisten naisten puolelta tiukkaan inhokohteluun. Niinkauan kuin thaihieromalaitoksia ei saada kiinni (Kalliossa 38 kpl kuulema), maine seuraa mukana. Ja se tietty helpon nakin maine myös.
    On mamunaisissa niitäkin, joista oikeesti pidetään mm. virolaiset tai kosovolaiset. Varmasti muitakin, mutta nyt en muita keksinyt. Ei kuitenkaan aasialaiset ämmät. Mutta se taas on jokaisen oma asia ja asenne.

    En tajunnut tätä miksi meidän suomalaisten naisten edes pitäisi sympatiseerata kaikenmaailman tuontihuoria ?

    Äänestä

  • jokaisen oma asia kirjoitti:

    Saa ne luudat varautua vastakin suomalaisten naisten puolelta tiukkaan inhokohteluun. Niinkauan kuin thaihieromalaitoksia ei saada kiinni (Kalliossa 38 kpl kuulema), maine seuraa mukana. Ja se tietty helpon nakin maine myös.
    On mamunaisissa niitäkin, joista oikeesti pidetään mm. virolaiset tai kosovolaiset. Varmasti muitakin, mutta nyt en muita keksinyt. Ei kuitenkaan aasialaiset ämmät. Mutta se taas on jokaisen oma asia ja asenne.

    Kuulehan, älä käytä naisista noin halventavia nimityksiä. Jotkut teistä suomalaisista miehistä ei koskaan opi!

    Äänestä

  • käytöstavat! kirjoitti:

    Kuulehan, älä käytä naisista noin halventavia nimityksiä. Jotkut teistä suomalaisista miehistä ei koskaan opi!

    Aasialaiset baarihuorathan on sitä varten että ne tyrkyttää itseään. Ei kai naisille mutta meille miehille. Niitä käytetään ja siirretään seuraavalle käyttäjälle. Hullu sellaisen tahtoo omistaa.

    Äänestä

  • ja petollinen viekkaudellaan.Hän saa näin kaikki valheensa sosiaali ja oikeus-asteissa.Mieheen on totuttu vierittämään kaikki syyt,kuitenkaan alkuperäisiä syitä tutkimatta.Siksi suhteessa naisvankiloitakin on vain yksi lukemattomiin miesvankiloihinnähden.Miestä syytetään aina juopoiksi ja agressiivisiksi,mitkä ominaisuudet eivät juuri ole kuin muiden asioiden summa.Ne muut asiat jäävät usein vain naisten kertomaksi,heidän edukseen? Mies kuvittelee tuomareiden tajuavan avioliitto griiseissäkin muutenkin mistä mikäkin kiikastaa alentumatta kinamaan naisen eli pian entisen vaimonsa kanssa perheasioistaan,mitä toinen taas ei kaihda.Kansan kirkkomme tunnustaa raamatun jossa alussa luotiin Aatami ja hänen ilokseen myöhemmin Eeva.Mutta kuten tässäkin keskustelussa käy ilmi,ei Eevalle riittänyt vain paratiisin saatana eli käärme,vaan tapahtumat jatkuvat yhä.Voiko silloin naista sanoa iloksi miehille,ei varmaan.Nainen saatana sisällään pyrkii hajoittamaan koko yhteiskunnan keskinäisyyden,käyttäen hyväkseen yksikertaisuuksia jotka eivät nää kaivavansa maata samalla itsensä alta kuin koko kansakunnissakin,tuomitsemalla maallisissa tuomioistuimissaan kateuksissaan yksipuolisesti tuomioitaan kuvitellen perustavansa ehkä haaremin vapaaksi jäänneillä?Mistä Suomi myöskään pysty maksamaan kaikki yksinhuoltajien kulut kuin kuin kansainvälisten vaivaistensakaan kun miehet vastuunkantajina istuvat ja ovat kortistossa samalla kun sosiaalitoimi huolehtii naisten menoista.

    Äänestä

jättäisit sen vain nyt suosiolla tähän:

"hainainen on kaunis, pieni, hoikka, itsestään huolehtiva, iloinen..."

Äänestä
  • sä päiväsaikaan ryyppäät? Nytkin olet kännissä.

    Äänestä

  • rost_free kirjoitti:

    sä päiväsaikaan ryyppäät? Nytkin olet kännissä.

    Anzzy:vähemmän kuin sinä. ;)

    Äänestä

  • trust_mii kirjoitti:

    Anzzy:vähemmän kuin sinä. ;)

    .vai oletko ihastunut anzzyyn?

    Äänestä

!!!

Äänestä

oikeus hakea tyttönsä mistä haluaa,siinä kuin tummilla oikeus heitäkin.Kummatkin sopivat toisilleen kuin peppu ja paita,nenät vain vastakkain muotoutumaan.

Äänestä

Mitä sitten? Häippäse sinne hakeen se thaikku ja tule onnelliseksi. Mä olen kylläkin kuullut vähän erilaisempaa tarinaa niiltä jotka on noitten kanssa ollut, mutta kokeile niin tiedät säkin tuosta onnesta ja autuudesta.

Kiva.. seuraavaksi sitten tuletkin varmaan haukkuun thaikut. Mikähän sitten olis seuraava unelmakansalaisuus.. varmaan filippiiniläiset.

Onnee ja menestystä nyt kuitenkin, toivottavasti löydät sitten vaikka edes rahalla jonkun, ja loppuu toi katkera vinettäminen.

Äänestä

Ei niissä Thaimaalaisissakaan varmasti mitään vikaa ole. Suomalainen on kuitenkin paras ja kaunein nainen suomalaiselle miehelle. Olen kaveripiirissäni seurannut tällaisia Suomi-Thai suhteita. Kyllä ne hyviltä pareilta näyttää, mutta kun ne suunsa avaa niin ihmettelen kovin mikä heidät pitää yhdessä. Kai se rakkauden kieli joillakin riittää. Minä haluan itselleni naisen, joka ymmärtää minua ja minä ymmärrän häntä kaikilla tasoilla. Yks kaveri on ulkoisesti tosi hyvin toimeen tuleva, mutta päänuppi sillä on vinksallaan. On se suomineitojen kanssa yrittänyt, olla mutta kun pelkkä ulkonäkö ja tulot ei riitä tavallisille naisille, on hänen pitänyt hakea naisia juurikin sieltä Thaimaasta. Siellä ei luonteella ole niin merkitystä. Joku sanoi joskus, että ainakin 85% niistä Thaimaan naisista jotka ulkomaalaista miestä haluavat ovat jonkun muun kuin rakkauden perässä. Kai sekin toimii. Mä en sellaista halua, joten mulla on toi mun oma paras suomi muusa.

Äänestä

..miksi juuri thaimaalaiset naiset ovat ainoita, oikeita ja parhaita. Mikä on se ratkaiseva ero esim. Laosin, Indonesian, Myanmarin, Malesian ja Vietnamin naisiin verrattaessa?

Kiitos kun vastaat!

Äänestä

"Voimalla seitsemän vaaai-mon..."

Äänestä

Vähäinen palvelija?

Äänestä
  • ei voi edesmainita.Se näkyy kyllä kun tohvelisankarina peset pyykkiä,nenäsi tukossa.Suomalaisen naisen kauneus yltä tai päältä on vain sisäsiittoisen entisenkansamme ÿmmärrys.Nyt kansainvälisyydessä ruusutarhat aukeavat ja lapinnoidat ja pohjannakat ovat hurttiukkojen heiniä.Vapautta valita puolisonsa ei ole viellä luokiteltu rasismiksi,kuten melkein kaikki muu on Suomessa.Luulisi päinvastoin?

    Äänestä

  • I love You. kirjoitti:

    ei voi edesmainita.Se näkyy kyllä kun tohvelisankarina peset pyykkiä,nenäsi tukossa.Suomalaisen naisen kauneus yltä tai päältä on vain sisäsiittoisen entisenkansamme ÿmmärrys.Nyt kansainvälisyydessä ruusutarhat aukeavat ja lapinnoidat ja pohjannakat ovat hurttiukkojen heiniä.Vapautta valita puolisonsa ei ole viellä luokiteltu rasismiksi,kuten melkein kaikki muu on Suomessa.Luulisi päinvastoin?

    Isot ikäluokat jotka luotiin ohiammutuin voimin,koska silloin ei ollut muuta valintaa paljon kuin aseveljet ja iso naapuri jotka naisiamme kutkutti.Kova halu oli kuitenkin Suomalaisillakin jatkaa täällä maanpäällisessä helvetissään.Kirkko julisti pannaan kaikki muut jutut tuonpuolisesta,kuin omat versionsa saadakseen niillä kukkoilla kuin kukko tunkiolla.

    Äänestä

  • Eloa kynsin hampain kirjoitti:

    Isot ikäluokat jotka luotiin ohiammutuin voimin,koska silloin ei ollut muuta valintaa paljon kuin aseveljet ja iso naapuri jotka naisiamme kutkutti.Kova halu oli kuitenkin Suomalaisillakin jatkaa täällä maanpäällisessä helvetissään.Kirkko julisti pannaan kaikki muut jutut tuonpuolisesta,kuin omat versionsa saadakseen niillä kukkoilla kuin kukko tunkiolla.

    Suomessakin on selvästi havaittavissa eroja etenkin harvaanasutuilla alueilla ja aatelistossa.
    Hienona asiana pidetty aateliste "siniverisyys" on perinnöllinen sydämen vajaatoiminta, jossa hapenpuute tekee huulet ja kynnet "vilunsinisiksi"
    http://www.youtube.com/watch?v=6-6YxLDiZ4M

    Äänestä

"Kyllä kunnon siro ja kuuliainen thaivaimo vastaa kymmentä suomalaista - hyväluonteistakin - naista. "

Mutta tässä on virhe:

"Suomalainen mieshän suomalaisen naisen elämän kustantaa. Mitä se sitten on?" ---> jokainen nainen maksaa veroa työstään tai sosiaalietuudestaan siinä missä mieskin.

Ja sitten ("Suosittelenkin jokaista miestä joka on onneton naisensa kanssa vaihtamaan joko parempaan tai ottamaan menolipun Thaimaaseen.") sellainen kysymys vain, että mitä sitä vaihtamaan kun "kaikkeen tyytymättömille ja kiukkuisille suomalaisnaisille." ei kuitenkaan mikään ole hyvin, niin kiitos ja näkemiin vaan, ja hakemaan oma "kaunis, pieni, hoikka, itsestään huolehtiva, iloinen, täyttää miehen tarpeet, pitää kodin kunnossa"?

Musta on hienoa, että "Joku yksinkertainen harakka saattaa ajatella, että tuossakin kirjoittaa katkera ja petetty suomalainen mies. Voin vakuuttaa, ettei näin ole. Tässä kirjoittaa iloinen realisti.", mutta kertoisitko vielä, mihin ihmeeseen evoluutio on tähdännyt luotuaan suomalaisen naisen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


melovethailand kirjoitti:

Kyllä kunnon siro ja kuuliainen thaivaimo vastaa kymmentä suomalaista - hyväluonteistakin - naista.

Suomalaiset miehet saavat kokea lukuisten tutkimusten mukaan suomalaisilta naisilta henkistä ja fyysistä väkivaltaa, vaikka aina väitetään, että vain miehet lyövät. Jo pelkästään varusmiehistä 14% ilmoittaa kokeneensa tyttöystäviltään fyysistä väkivaltaa. Arvioidaan, että avioliitoissa menee noin puoliksi ja suurin osa lapsiin kohdistuvatsa väkivallasta on naisten aiheuttamaa. Lukuja voitte etsiä vaikka netistä googlettamalla.

Suomalainen nainen arvostelee ja vähättelee suomalaista miestä, vaatii ja arvostelee tämän ulkönäköä julkisesti, vaikka samalla itse keksejä mussuttamalla ja siideriä litkimällä kasvattaa itselleen mehevän alapakin, persjalat ja tympeän naaman.

Thainainen on kaunis, pieni, hoikka, itsestään huolehtiva, iloinen, täyttää miehen tarpeet, pitää kodin kunnossa, eikä huutele sohvalta saippuasarjojen keskeltä herhoja tai käskyjä.

Kun katsoo monia vanhempia miehiä, jotka ovat hankkineet upean thaivaimon, he oikein kukoistavat, elävät elämänsä kevättä. Suurin osa jo pelkästään sen takia, että suomalaisesta ruikuttajasta ja nalkuttajasta on päästy eroon. Mutta myös siksi, että mies kokee olevansa arvostettu, hänen henkiset ja fyysiset toiveensa saavat vastakaikua.

Suomalaiset naiset tietysti kokevat thainaiset uhaksi. He halveeraavat suomalaisia miehiä siitä, että nämä eivät pärjää suomalaisessa naismaailmassa ja "ostavat" rakkautta ulkomailta. Miehet eivät osta tai hanki yhtään sen enempää thainaisilta kuin nämä heiltä. Elämä on hyötysuhteita, sen tavoittelemista, mikä tuntuu itsestä parhaimmailta, eikä sellaisen arvosteleminen tai moralisointi kuulu kenellekään.

Varsinkaan kaikkeen tyytymättömille ja kiukkuisille suomalaisnaisille.

Jos mies haluaa, että häntä palvellaan, niin nainenko ei? Suomalainen mieshän suomalaisen naisen elämän kustantaa. Mitä se sitten on?

Suosittelenkin jokaista miestä joka on onneton naisensa kanssa vaihtamaan joko parempaan tai ottamaan menolipun Thaimaaseen. Ei kannata odottaa onnea, koska niin kuin tiedätte, naisethan suhteesta lähtevät, usein toinen mies katsottuna, jonka kanssa sitä alkuperäistä miestä on petetty jo hyvän aikaa.
Naiset hakevat lähes 90% eroa avo- ja avioliitoista Suomessa. Luku on maailman korkein.

Joku yksinkertainen harakka saattaa ajatella, että tuossakin kirjoittaa katkera ja petetty suomalainen mies. Voin vakuuttaa, ettei näin ole. Tässä kirjoittaa iloinen realisti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu